Forum Dyskusyjne » Dachy, rynny, roboty dekarskie

malowanie dachu , ocynk pokryty 10 lat temu lowicy

• 1 wpisy
    8 czerwca 2009 12:23:32 CEST
    witam , czym pomalować dach w celu regeneracji?

jakies 10 lat temu byl malowany LOWICYNEM ( blacha falista ocynkowana )

przymierzałem sie do farby ŚNIEŻKA NA DACH ,dach zamierząłem wczesniej myć płynem do mycia naczyń w celu odtłuszczenia.
    Gość w sklepie odradził mi kładzenie farby poliwinylowej jaka jest sniezka na dach na pokryty juz kiedyś farbą dach. Czy mial racje? Czy mam znowu pomalować lowicynem? chlorokauczukiem? czy moge śnieżka na dach poliwinylową?
    • 1 wpisy
    31 lipca 2009 23:48:10 CEST
    Mam podobny problem. Mam dach pokryty blachą ocynkowaną pomalowaną 2 lata temu minią. Zastanawiam się, czym go pomalować, by osiągnąć najlepszy efekt? Co polecacie? W jaki sposób go "zakonserwować"?? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • 4 listopada 2009 11:32:13 CET
    Jest to nasilający się problem wielu dachów w Polsce wykonanych z blachy ocynkowanej (stalowych zabezpieczonych cynkiem). Zabiegi malowania są (jak to wyraził się jeden z doświadczonych dekarzy) "przeciąganiem w czasie stanu agonalnego dachu". Ten sam dekarz proponuje swoim klientom:
    1. Ocenić jak długo ten dach ma jeszcze służyć (zazwyczaj pada okres ok. 30 lat)
    2. Oszacować ilość zabiegów konserwującyh (np. malowania co 3-10 lat) oraz cena materiałów i robocizny.
    Alternatywnie:
    1. Rozważyć wymianę tej blachy na blachę fabrycznie powlekaną lub stopową (tytan-cynk lub miedź) nie wymagającej malowania przez cały okres użytkowania.
    • 10 wpisy
    17 stycznia 2010 20:52:37 CET
    polecam farbe noxyde ()
    niezawodan do walki z korozja i utrzymaniem koloru
    • 42 wpisy
    27 stycznia 2010 11:02:51 CET
    Widzę, że kolega "gra001gra001" pojawił się na tym forum tylko po to, by powiedzieć o swojej nowości przy kilku wątkach..
    • 10 wpisy
    27 stycznia 2010 16:59:58 CET
    na czym sie znam to mowie
    w antykorozjii pracuje
    a jak o czyms nie wiem to sie nie wypowidam...
    • 1 wpisy
    18 marca 2010 00:22:06 CET

uważam ażeby krycie blachą ocynkowaną było złym rozwią mojej perspektywy uważam, że ocynk warunkiem oczywiście, że zabezpieczenie antykorozyjne ( utrzymanie w dobrej kondycji) następujące po wysezonowaniu się odpowiednim blachy na daszku przeprowadzone jest "zgodnie z książką"..Niestety blachy obecnie produkowane nie dorównują gruboscią tym "sprzed lat".Nowoczesne blachy dachowe powlekane( ) juz takie kolorowe nie są w porządnych technologii( cenowo przyzwoitych). Gwarancja niby jest-gorzej z jej producent czyha na wasz błąd.A to wykonawca, a to warunki pogodowe, a to folia, ocynkiem jest pilnowac by bardzo "rdza nie zjadła".Dokładnie umyć, odtłuścić i zaaplikować 2 warswty ów na ocynk na rynku sporo , akryl( Polecam Lowicyn lub Eko-Lowicyn)Szybka analiza dla 200m2Zrzucenie starej blachy,przykrycie dachu blachą, dołacenie, folia, wkręty itp60zł/m2 x 200m2--->12 000złPo 20 latach śmietnik lub droga technologia renowacyjna ł/m2Renowacja ocynku15zł/m2 i spokój na 10 ł/m2 x 200m2--->3 000złA jesli wierzycie że blacha powlekana wytrzyma Wam tyle co miedź to

• 8 stycznia 2011 16:26:33 CET

Zdecydowanie polecam Lowicyn (matowa) lub Lowicyn S (połysk)
    a do dotłuszczenia EMULSOL RN-1.

• 3 wpisy
    5 lutego 2011 17:26:07 CET

Trzeba by dobrać farbę tego samego producenta i wykonać wymalowanie zgodnie z kartą techniczną dla tej farby . Udzielam informacji bezpłatnie .

• 8 marca 2012 17:44:15 CET

Lowicyn, tikurilla, zależy od kieszeni.

• 1 wpisy
    21 maja 2013 16:17:25 CEST
    Czy ktoś malował farbami norweskiej firmy Jotun? podobno rewelacja,malowałem ich lakierami do drewna,są niesamowite ale chyba jeszcze w Polsce nieosiagalne.
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy