Forum Dyskusyjne » Instalacje elektryczne

Prąd na budowę

• 2 wpisy
    30 września 2010 00:29:23 CEST

Szybkie pytanko: Czy jeśli mam już na mej działce przyłącze elektryczne w starym domku, to czy zanim zburzę ten stary domek mogę przenieść licznik do skrzynki (którą bym zmajstrował) na ogrodzenie i czy po zburzeniu starego domku mogę stamtąd czerpać prąd na budowę?

Czy to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o prąd na budowę?

• 4 października 2010 22:48:26 CEST

Jak długo się czeka na przyłącze elektryczne. Czy po zakupieniu działki można złożyć wniosek o przyłącze, czy dopiero po otrzymaniu zgody na budowę?

• 22 marca 2012 16:55:28 CET

Jak długo się czeka na przyłącze elektryczne. Czy po zakupieniu działki można złożyć wniosek o przyłącze, czy dopiero po otrzymaniu zgody na budowę?

wystąpić o zasilanie możęsz dopiero gdy będziesz właścicielem przyłączanej działki (prawo energetyczne i taryfa przyłączeniowa to określa) - radzę by zrobić to zaraz po uzyskaniu tego tytułu, gdyż na wykonanie przyłącza troche się czeka. Przy zawieraniu umowy o dostarczanie energii (czyli o założenie licznika może być wymagane pozwolenie na budowę).

Jeśli chodzi o czas realizacji przyłączenia to bywa różnie, w moim rejonie energetycznym (w którym pracuję) w umowie podaje się termin do 9 miesięcy (realny czas to od pół roku do ... prawie 3 lat, w zależności jak sprawnie sprawa uzgodnień się odbywa)

Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy