Dlaczego warto zdecydować się na kolor w kuchni

 • Dominującą rolę w wystroju wnętrz użytkowych ma barwa, dlatego, między innymi, kolor w kuchni zyskuje również na znaczeniu. Odcienie bieli i szarości powoli zaczynają odchodzić do lamusa. Barwna kuchnia przestaje być czymś ekstrawaganckim, a jej odważne aranżacje coraz częściej trafiają do znanych pism wnętrzniarskich.

  Dlaczego warto zdecydować się na kolor w kuchni?

  Szarość i biel kojarzone były dotychczas z elegancją, a intensywny kolor w kuchni był raczej czymś rzadko spotykanym. Ostatnie trendy w aranżacji pokazują, że kolorowa kuchnia może prezentować się luksusowo i stanowić świetne pomieszczenie reprezentacyjne. Liczne designerskie pomysły, przedstawiane w branżowych magazynach i na targowych ekspozycjach, pokazują, że kolor nadaje temu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Barwna kuchnia jest miejscem spersonalizowanym, w którym widać naturę domowników. Dzięki temu kuchnia może być w końcu integralną częścią stylizacji całego domu. Jest to istotna kwestia, ponieważ wystrój kuchni często jest niedoceniany, podczas gdy to właśnie tam spotykają się domownicy, w ciągu zabieganego dnia, przy wspólnych posiłkach. Wyjątkowym walorem, jaki niesie ze sobą kolorowa kuchnia, jest także radość, jaką dają żywe barwy. Intensywny kolor, jeśli został odpowiednio dobrany, to również fantastyczny sposób na rozświetlenie małego pomieszczenia. Kolorowy wystrój kuchni wspaniale wpływa także na apetyt. W takim miejscu wszystko smakuje lepiej. Nie należy jednak przesadzać z jaskrawością odcieni – zawsze warto mieć na uwadze, że remont wykonuje się raz na parę lat a nie co tydzień. Właściwe barwy pozwolą stworzyć kuchnię, w której każdy będzie czuł się dobrze.

  kolorowakuchnia.jpg

   

  Kuchnia w kolorze: jak ją urządzić?

  Pozostaje jeszcze pytanie, jaki kolor do kuchni najlepiej wybrać i jak ją barwnie urządzić? Przede wszystkim warto zdecydować, czy chce się łączyć ze sobą różne kolory, czy też zachowawczo wybrać jeden, ale wyrazisty, by użyć go w formie akcentu na tle barw neutralnych. Może to być jeden skonkretyzowany odcień, połączony, na przykład z tradycyjną bielą czy kolorem beżowym. Należy sprawdzić również, jaka farba jest najlepsza do kuchni. Istotny jest, nie tylko dobór barwy, ale również rodzaju farby. Kuchnia, w której zwykle jest dużo pary i wilgoci, powinna mieć ściany pomalowane specjalną farbą higroskopową, zmywalną i trudno ścieralną. Co do koloru, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji – na rynku dostępne są, zarówno palety pastelowe, jak i neonowe. Jest w czym wybierać. Współcześnie nie dziwi już nawet czerń w kuchni czy czerwone meble kuchenne - wystarczy dobrze wkomponować ją w resztę stylizacji tego wnętrza. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że jeśli w domu jest kuchnia z aneksem, to jej kolor nie powinien gryźć się z wystrojem salonu. Nie ma także reguły co do tego, w jakim stopniu kuchnia może być ozdobiona barwnymi elementami. Powierzchnię ścian nad blatami kuchennymi mogą zdobić duże, barwne, szklane płytki, ostatnio bardzo modne. Popularne stały się także naklejki na ściany w kolorowe, marokańskie czy mauretańskie nawet wzory. Kuchnia ozdobiona w taki sposób wygląda niezwykle oryginalnie. Wiele osób decyduje się teraz na rozwiązanie, jakim są kolorowe fronty mebli kuchennych. W ten sposób nadają wnętrzu szczególnego charakteru, jednocześnie pozostając przy tradycyjnych barwach ścian. Jeszcze innym sposobem na uatrakcyjnienie tego wnętrza są kolorowe dodatki do kuchni. To bardzo bezpieczny sposób na stworzenie wyjątkowej aranżacji, ponieważ z łatwością i niskim kosztem można ją zmieniać, w zależności od bieżących upodobań. Barwne akcesoria kuchenne zawsze ożywią to wnętrze.

   kolorowe meble w kuchni.jpg

   

   

  Kuchnia w kolorze to jeden z przodujących aktualnie trendów w wystroju wnętrz, a także sposób na ożywienie i rozweselenie tej części domu. Warto jednak pamiętać o harmonii, aby nie zostać przytłoczonym przez nadmiar barw, wpływający przecież na nastrój domowników.

   

  Meble kuchenne jak również do salonu, łazienki, sypialni czy meble do łazienki oraz wspaniałe dekoracje znajdą Państwo na stonie sklepu: https://moders.pl/

0 komentarzy