Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 3 wpisy
  6 listopada 2006 10:21:38 CET
  Posiadam dom, w którym wykorzystuję w systemie ogrzewania kominek z płaszczem wodnym, solary oraz tradycyjny piec gazowy. Dom zamieszkuję od czerwca zeszłego roku więc mogłem sprawdzić taki system ogrzewania i wystawiam ocenę 5. W chwili obecnej projektuję stajnię i chciałbym uzyskać podobną ocenę z jedną różnicą: brak zastosowania kotła gazowego. W projektowanym budynku około 160m2 nie będzie pomieszczeń całorocznych jednak planowana jest łazienka, pokój gościnny oraz pokój kominkowy, w którym chcę zamontować kominek z płaszczem wodnym a dodatkowo na dachu solary próżniowe. Czy jest możliwość aby w zimie solary utrzymywały temperaturę wody w obiegu powyżej 0 stopni gdyż nie jest planowane codzienne palenie w kominku.
  Pozdrawiam Nowoczesny.
  • 148 wpisy
  6 listopada 2006 19:28:57 CET
  Witam

  Kolektory słoneczne są alternatywnym źródłem ciepła, aby dobrze funkcjonowały potrzebne jest słońce a w miesiacach zimowych mamy go najmniej. Dlatego też bez dodatkowego ogrzewania nie da się utrzymać temperatury powyżej 0 stopni.
  Może należałoby się zastanowić nad montażem kotła elektrycznego, który jest niezależnym źródłem od warunków pogodowych.
  System byłby połączony z kolektorami słonecznymi, które pracując odłączałyby kocioł elektryczny. A całość ciepła należałoby akumulować w zbiornikach buforowych.

  Tadeusz Kołodziejski
  EKOEMITER

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności