Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

uszczelnianie okien drewnianych

• 1 wpisy
    2 kwietnia 2008 14:25:00 CEST
    Witam.
    Mam takie pytanie, czy jest sens bawic sie w uszczelnianie okien drewnianych, czy moze lepiej od razu wymienic na plastiki. Chodzi mi zarowno o kwestie finansowa jak i o uzyskany wynik pracy, w postaci szczelnisci tych okien.
    Jesli ma sens uszczelnanie to prosze o porade jak to zrobic i jakie uszczelki zastosowac.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam,
    Przemek
  • 15 kwietnia 2008 13:44:13 CEST
    wydaje mi się że nie ma sensu uszczelnianie starych okien jest to walka z wiatrakami a i tak nie przynosi pożądanych efektów na Pana miejscu nie zastanawiała się i wymieniłabym te okna na plastikowe
    • 3 wpisy
    22 kwietnia 2008 20:02:20 CEST
    A ja naprawiam takie okna i uszczelniam . Po mojej naprawie okna dobrze się zamykają i otwierają i są szczelne uszczelki ,które stosujemy są montowane rowkowo z EPDM-gumy i są w super kondycji od kilkunastu lat. Okna pcv to szmelc który się krzywi po ok. 8-10 latach niektóre szybciej a wtedy znów trzeba wymieniać nadają się tylko do stodoły.
    :shock:
  • 22 kwietnia 2008 20:37:40 CEST
    może akurat Panu się udało i świetnie się sprawdza, moje doświadczenia z różnymi drewnianymi oknami kończyły się zawsze tak samo czyli wymianą i nie zgadzam się również z twierdzeniem że pcv po 8-10 latach to szmelc wielu moich znajomych posiada je dłużej i na nic się nie skarżą a oprócz standardowego "mycia okien" nie włożyli w nie ani trochę pracy
    • 3 wpisy
    23 kwietnia 2008 11:43:46 CEST
    I może szyba po 10-ciu latach jest w środku czysta w to to Pani nawet producent szyb nie uwierzy.
    • 3 wpisy
    24 kwietnia 2008 12:44:06 CEST
    Może mógłbym Panu pomóc fachowo , ale nie wiem z jakiego rejonu Polski Pan jest.

Szybka Odpowiedź