Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

• 50 wpisy
    2 września 2008 02:08:28 CEST
    Postanowiliśmy z mężem że wymienimy okna w naszym domku, w związku z tym mam pytanie, jak to w końcu jest, lepiej drewniane okna czy PCV. Ja się na tym nie znam, a mąż zostawił to mi do wybrania. Chcę wybrać jak najlepsze, bo z ostatnimi miałam troche klopotu przy mocnieszym otworzeniu wypadały z zawiasów(które są z beznadziejnego tworzywa). proszę o konkretną pomoc nie tylko odp. wole te i
    • 59 wpisy
    2 września 2008 07:15:18 CEST
    Hehe, to nie ma co, dobry ten mąż, skoro dał Pani do wybrania, mimo że Pani się nie zna. :) Ale w sumie rozumiem, też tak czasem się czuję wobec żonki,niech wybiera, a ja pójdę na kanapę:)

Najzabawniejsze jest to, że tak naprawdę różnica między drewnianymi a plastikowymi nie jest tak drastyczna jak między oknem (z dowolnego materiału) z niższej i wyższej półki, sam się o tym przekonałem. Nie ma co kupować jakiegoś barachła, bo to się potem może zemścić. ALe ogólnie polecam pecefałki.

Jeśli by wziąć okna drewniane i plastiki z takimi samymi szybami, okuciami itp. to parametry akustyczne czy szczelnościowe będą identyczne. Drewniane trochę lepiej oddychają (niewiele), ale za cenę drewnianych niższej półki mamy pecefałki półki wysokiej, co się bardziej opłaca. No i najważniejsze- drewniane okna trzeba odmalowywać. Regularnie. Od tego nie ma ucieczki. W PCV nie ma tego problemu.

Warto więc zainwestować w pecefałki, najlepiej jednak w dobre okna, jak Avante czy Jezierski. Ja osobiście polecam tą pierwszą markę, mam z nią dobre doświadczenia, a na pewno ma więcej rekomndacji niż Jezierski, np. RZPOiD (rekomendację związku polskie okna i drzwi). No i ładne modele, to pewnie kobiecemu oku nie ucieknie :cool:

Jakby chciała Pani coś jeszcze wiedzieć to proszę pytać tutaj albo na pw.
    • 76 wpisy
    2 września 2008 14:07:55 CEST
    Nie zapominajmy, że drewniane są bardziej łatwopalne, miewają kłopoty z robakami czy pleśnią... No i jeszcze to malowanie....
    Oczywiście, że zawsze znajdą się tacy, którzy będą woleli okna drewniane, ale okna z PCV mają obecnie już przewagę.

Ogólnie dużo dobrego słyszę o produktach Avante. Ogłosili gwarancję na 12 miesięcy i ciągle wzbogacają swoją ofertę, a Jezierski jakby nieco bardziej zatrzymał się w miejscu.
    • 7 wpisy
    2 września 2008 16:35:23 CEST
    Też mi się "obiła" o uszy nazwa Avante
    • 50 wpisy
    2 września 2008 17:28:45 CEST
    o! napewdę bardzo wielkie dzięki za wyczerpującą wypowiedź. właśnie przeglądam strony obu firm i znalazłam takie okno śliczne! podoba mi się ta strona jest przejrzysta. Na nie moge się zabardzo znaleść
    • 59 wpisy
    4 września 2008 01:44:32 CEST
    No bo co firma to firma... :) Też mi się podobają ich neiktóre nowe modele, ja mam jeszcze ciut starsze (już parę ładnych latek:)), dzisiaj są nawet ładniejsze... Heh, ale czekać nie było co. :)
    • 65 wpisy
    7 września 2008 01:30:29 CEST
    Zgadzam się z majarem, również słyszałem pochlebne opinie o firmie Avante
    • 2 wpisy
    8 września 2008 11:33:17 CEST
    A przez ktos kupowal ? Czytalem cos o tym portalu, ze tanie nie wiem jak to wyglada w .
    • 122 wpisy
    10 września 2008 20:25:32 CEST
    tak wszyscy zachwalaja, ze obejrzalem sobie ofertę Avante. Podobają mi się te okna. Angelina radzę sprawdzić
    • 50 wpisy
    11 września 2008 02:27:54 CEST
    skontaktowałam się z przedstawicielem Avante, firmą Majal (z Kozienic), który fachowo wszystko obejrzał, doradził i pomógł się zdecydować, bardzo uprzejmie i szybko. Dzięki niemu wybrałam idealne okienka do domku i nawet mąż jest zadowolony;)
    • 59 wpisy
    11 września 2008 02:49:02 CEST
    skontaktowałam się z przedstawicielem Avante, firmą Majal (z Kozienic), który fachowo wszystko obejrzał, doradził i pomógł się zdecydować, bardzo uprzejmie i szybko. Dzięki niemu wybrałam idealne okienka do domku i nawet mąż jest zadowolony;)[/quote:841dfa4314]

Hehe no tylko by brakowało żeby nie był zadowolony, jak Pani wszystko sama załatwiała:) Dobrze, że chłop wiedział żeby nie przeginać:))

Zawsze do usług, miło mi pomóc troszkę :mrgreen:
    • 122 wpisy
    11 września 2008 16:15:31 CEST
    taka zona to skarb ;), co miał się krzywić. A tak na marginesie gratuluję wyboru, solidna firma to też skarb w naszych czasach
    • 76 wpisy
    11 września 2008 21:26:40 CEST
    każda żona to skarb :smile:
    • 50 wpisy
    12 września 2008 18:45:34 CEST
    oj trochę marudził, jak się uparłam na zółty kolor ramy;)
    • 9 wpisy
    13 września 2008 17:18:37 CEST
    i bardzo dobrze, że żółty, niedługo wszyscy z białymi oknami pcv będa mieli żółte okna (słoneczko).
    • 65 wpisy
    13 września 2008 19:54:21 CEST
    I słusznie, że wybrałaś żółty kolor ramy! Dość już monotonii, czas ożywić trochę budynki :) Pozdrawiam
    • 76 wpisy
    14 września 2008 16:28:44 CEST
    Niektórzy producenci okien oferują naprawdę szeroką gamę kolorystyczną i stylistyczną okien PCV. Trzeba tylko się dobrze rozejrzeć po ofercie...
    • 122 wpisy
    14 września 2008 18:04:16 CEST
    jak ktoś chce utrzymać się na rynku musi wciąż poszerzać swoją ofertę. A co do koloru, to ludzie nie chcą mieć już tylko białych okien, albo drewnianych. Mnie się bardzo podoba taka zabawa kolorem. Wspominane tu Aveante ma w swojej ofercie ponad 2000 kolorów. Zwariować można od tej mnogości, ale każdy coś pewnie dla siebie znajdzie

Szybka Odpowiedź