Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

• 597 wpisy
    24 września 2015 17:36:54 CEST
    Bardzo łatwo obliczyć jeżeli ma się kalkulator i OZC w ręku. I tak jeżeli 30W/m2/rok wyjdzie nam 169 x 30 = 5070kWh x 0,60gr daje jakieś 3040zł to max rachunek jaki powinien zapłacić oczywiście wszytko będzie zależało od mrozów.
    • 1076 wpisy
    26 października 2015 07:50:37 CET
    Ale w tym roku raczej ie powinno być tak źle z temperaturą, więc wydaje mi się, że uda się nawet mniejszy rachunek zapłacić :)
    • 210 wpisy
    30 października 2015 14:02:49 CET
    a ja słyszałem, że w tym roku ma w końcu nas nie oszczędzić zima.. lepiej nie myśleć, a się zabezpieczać. btw 30W/m2 to bardzo dobry wynik, przy takim można myśleć o niskich rachunkach
    • 13 wpisy
    27 listopada 2015 15:37:19 CET
    Często posiadając kominek lub piec mamy problem z magazynowaniem opału, tym bardziej jeśli znajdują się one w reprezentatywnych pomieszczeniach. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem okazał się zakup szklanego stojaka . Stojaki same w sobie są bardzo ładne, ponadto idealnie pasują jako wyposażenie nowoczesnych wnętrz.
  • 3 grudnia 2015 13:35:54 CET
    rapczyn napisał/a:
    Postawiłbym na pellet + kolektory.

A może pellet + pompa ciepła do cwu? Np nasz nowy vitocal 060-A? 

Braliście pod uwagę takie rozwiązania, jak właśnie pompy ciepła do cwu? To urządzenia czerpiące energię z powietrza - albo zewnętrznego, albo wewnętrznego np w piwnicy. 

Macie jakieś pytania?  Chętnie doradzę. 

• 3 wpisy
    3 grudnia 2015 14:18:19 CET

Witam,

Polecam zakup jednego z kotłów marki Junkers, które cechują się wysoką efektywnością energetyczną oraz niezawodną pracą przez długie lata. W celu prawidłowego doboru kotła do Pańskiego mieszkania polecam kontakt z wykwalifikowanym instalatorem współpracującym z marką Junkers. Na stronie internetowej zamieszczona została wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 600 801.

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

Pozdrawiam,

• 10 lutego 2016 10:56:08 CET
    Jeśli polecane są tu kotły to ja polecam wykorzystać technikę kondensacji i zainwestować w jeden z kotłów kondensacyjnych firmy Viessmann - warto sprawdzić ofertę i poczytać, co je wyróżnia, jaką dajemy gwarancję i jakie oprogramowanie do tych urządzeń - np aplikacje mobilne, nowoczesne sterowniki itp.

Zapraszam do kontaktu!
    • 597 wpisy
    21 lutego 2016 08:48:30 CET
    Proszę zauważyć też że szanowny konsultant jest ściśle anonimowy. Bolek przez lata też był anonimowy a teraz twierdzi że coś podpisywał ale to były bzdety.
    • 6 wpisy
    20 lipca 2016 14:20:56 CEST

Ekogroszek może być naprawdę ekologiczny. Wszystko zależy tylko od jego jakości. Jeżeli jest dobrze oczyszcony np. z siarczyn to już będzie zacznie bardziej przyjazny dla środowiska. Warto zwrócić uwagę na to od jakich dostawców zamawiamy, bo to ma kluczowe znaczenie w tej kwestii. Ja korzystam z firmy SmartTrans i nigdy nie miałem żadnych problemów z zanieczyszczeniami itd. 

Ten wpis został zmieniony przez Soldier w 20 lipca 2016 14:22:01 CEST"
    • 210 wpisy
    26 lipca 2016 17:00:03 CEST
    no tak ciekawe co na to sąsiedzi, którzy niekoniecznie palili ekogroszkiem/węglem/pelletem. im pewnie już tak wesoło nie było. cokolwiek co się spala nie może być nazywane eko ile tam siarczanów by nie było..
  • 3 sierpnia 2016 13:10:08 CEST
    truncate1980 napisał/a:
    no tak ciekawe co na to sąsiedzi, którzy niekoniecznie palili ekogroszkiem/węglem/pelletem. im pewnie już tak wesoło nie było. cokolwiek co się spala nie może być nazywane eko ile tam siarczanów by nie było..

Słuszna uwaga... przecież w wielu miejscach zabrania się palenia paliwami stałymi. W Polsce takim sztandarowych przykładem jest Kraków, więc zupełnie uzasadnione jest, szczególnie w nowych obiektach instalować jednak systemy oparte na niskoemisyjnych paliwach, a najlepiej bezemisyjne w miejscu w którym pracują - pompy ciepła. 

Warto nadmienić, iż Viessmann jest partnerem walki z niską emisją w Krakowie i Wrocławiu!

Pomagamy likwidowac stare i nieefektywne  systemy grzewcze, na nowe  bezemisyjne. 

M

• 239 wpisy
    9 sierpnia 2016 16:37:07 CEST
    Rewolucja rozpocznie się 1 września 2019 roku. Od tego dnia wprowadzony zostanie całkowity zakaz palenia paliwami stałymi, w tym . węglem i drewnem w kotłach, piecach i kominkach.
    • 75 wpisy
    17 sierpnia 2016 15:30:40 CEST
    coś mi ciężko uwierzyć że będzie tak od razu restrykcyjne rozporządzenie. Przecież z to wywoła niezłą burzę. Dużo osób lubi sobie patrzeć jak pali się drewno w kominku.
    Pewnie będzie można stosować pellet albo inną biomasę.
    • 95 wpisy
    17 sierpnia 2016 15:52:43 CEST

Niedługo skończy się pelet dla każdego ,gdyż nie ma tyle powierzchni uprawnej dla roślin energetycznych, by zaspokoić każdego palacza, który się na ten rodzaj paliwa zdecyduje.

• 18 wpisy
    1 września 2016 07:56:21 CEST
    Ja opalam dom pelletem olimp. Bardzo dobry pellet z czystych trocin drewnianych w związku z tym spala się doszczętnie . Nie wydziela zwiazków smolnych, więc kocioł i przewód kominowy jest czysty.
    • 75 wpisy
    6 września 2016 11:32:20 CEST
    andrzej0801 napisał/a:
    Ja opalam dom pelletem olimp. Bardzo dobry pellet z czystych trocin drewnianych w związku z tym spala się doszczętnie . Nie wydziela zwiazków smolnych, więc kocioł i przewód kominowy jest czysty.
    A gdzie kupujesz ten pellet??
  • 26 września 2016 11:32:25 CEST

Witam!

Korzystając z tematu o pelecie - chciałem zaprezentować najnowsze urządzenie firmy Viessmann - kocioł na pellet Easypell który teraz dostępny jest w ofercie specjalnej. 

Kocioł Easypell łączączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Dzięki temu jest niezawodny i bezpieczny oraz pozwala stworzyć prosty i wygodny w obsłudze system centralnego ogrzewania. Zapłon, odpopielanie tacy palnika oraz transport pelletu drzewnego są automatyczne. Elektroniczny regulator kotła z ergonomicznym programowaniem pozwala łatwo uzyskać pożądą temperaturę ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. 

Łatwa instalacja 
    Kocioł Easypell to oszczędne ogrzewanie bez poważnych prac instalacyjnych, a na dodatek nie wymaga dużo miejsca w kotłowni. Kompaktowe wymiary sprawiają, że na instalację wystarczy mniej niż 1 m2 powierzchni użytkowej, a w tym zawarty jest automatyczny pojemnik do przechowywania pelletu. Dzieki temu łatwo można wymienić stary kocioł na paliwo stałe, lub gaz także bez wymiany grzejników czy systemu ogrzewania podłogowego. 

Easypell działa tak samo, jak kocioł gazowy 
    Pellet, jako paliwo, podawany jest od dołu (podsuwowo) na tacę palnika, przez napędzany silnikiem elektrycznym podajnik ślimakowy. Na tacy palnika następuje spalanie pierwotne. Powstaje przy tym palny gaz, który następnie zostaje wymieszany z tlenem w położonej powyżej tacy rurze ze stali nierdzewnej. Mieszanina gazu spala się w temperaturze ok. 800°C. Gorące spaliny przepływają następnie przez wymiennik ciepła. oddając energię wodzie kotłowej. Część spalin jest następnie zawracana do procesu spalania, a reszta jest odprowadzana przez dmuchawę do komina. Modulacja mocy kotła

Easypell w zakresie do 30% mocy znamionowej nie powoduje pogorszenia efektywności kotła. W przypadku braku zapotrzebowania na ciepło kocioł wyłącza się całkowicie. 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji, a więcej informacji:  

Pozdrawiam!

• 27 października 2016 18:38:54 CEST

akurat opalanie pelletem mnie ciekawi ale jaki pellet jest najbardzej kaloryczny na naszym krajowym rynku ?

• 34 wpisy
    31 października 2016 19:16:29 CET
    Założyłem w wakacje w nowym domu elektryczne ogrzewanie podłogowe - maty grzewcze i powiem, że to naprawdę chyba dzisiaj najlepsze rozwiązanie, grzeje równo po całym domu, nie czuć żadnych przeciągów, temperatura się utrzymuje, ogrzewanie wychodzi bardzo tanio, bo normalnymi grzejnikami trzeba na maxa dogrzewać, żeby dogrzało całe pomieszczenie, a u mnie sa duże pokoje, główny salon ma ponad 30m. Kupowałem z Econovli z Warszawy podobno mają najlepsze systemy grzewcze.
    • 97 wpisy
    6 grudnia 2016 10:46:18 CET
    Witam,

Wybór sprawdzonego pelletu jest oczywiście ważnym aspektem, lecz należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakup sprawdzonego kotła zasilanego tego typu paliwem. Polecam Kocioł Logano G221 marki Buderus. który cechuje się wysoką sprawnością oraz wysoką jakością wykonania. Dodatkowo marka Buderus posiada sprawdzony i rozbudowany serwis oraz oferuje gwarancję do 5 lat na swoje produkty. Urządzenie przystosowane jest do spalania paliw stałych jak węgiel kamienny, drewno oraz pellet. Sterownik kotła w standardzie umożliwia kontrolowanie dwóch obiegów grzewczych oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej i obsługę pompy cyrkulacyjnej. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej produktu:
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    16 grudnia 2016 22:04:41 CET
    okart70 napisał/a:

akurat opalanie pelletem mnie ciekawi ale jaki pellet jest najbardzej kaloryczny na naszym krajowym rynku ?

nie porównywałem kaloryczności ale Stelmet daje na swoje produkty certyfikat gwarantujący jakość tego pelletu. Masz dzięki temu pewność że każdy worek i każda dostawa będzie taka sam.

• 61 wpisy
    3 czerwca 2017 08:42:39 CEST
    Dobrej jakości pellet nie zastąpi dobrej jakości kotła na pellet. Dlatego już przy instalacji trzeba przede wszystkim skupić się na tym by kupić dobry kocioł. Warto zerknąć na stronę - bo to solidna polska firma, od lat na rynku.
    • 97 wpisy
    22 czerwca 2017 12:53:51 CEST

Witam,

W celu dodatkowych oszczędności energii w budynku warto zastanowić się również nad zastosowaniem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Tego typu instalacja może współpracować z każdym rodzajem ogrzewania w budynku. Oprócz zalet związanych z odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego, do budynku dostarczana jest zawsze odpowiednia ilość świeżego powietrza bez potrzeby otwierania okien. Jest to ważny aspekt dla osób z alergią oraz metoda pozwalająca na wyeliminowanie problemu z komarami oraz innymi owadami w budynku w sezonie letnim.
    Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonego rekuperatora, polecam centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie posiada wysokiej klasy aluminiowy przeciwprądowy wymiennik ciepła, który gwarantuje wysoki stopień odzysku ciepła wynoszący nawet do 90%. Centrala wentylacyjna może być sterowana za pomocą prostego regulatora w urządzeniu lub pilota zdalnego sterowania RCV. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

• 75 wpisy
    26 czerwca 2017 22:34:16 CEST
    odzysk ciepła fajna sprawa. A można tego typu urządzenie zamontować już w istniejącym domu czy lepiej w nowo budowanym??
  • 13 lipca 2017 22:13:07 CEST
    Antek89 napisał/a:
    odzysk ciepła fajna sprawa. A można tego typu urządzenie zamontować już w istniejącym domu czy lepiej w nowo budowanym??

No zdecydowanie łatwiej w nowym - kwestia prowadzenia kanałów, ich lokalizacji, rozmieszczenie i estetyka. 

W istniejącym może być trudniej, chyba że się planuje gruntowny remont. 

Szybka Odpowiedź