Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 68 wpisy
  7 grudnia 2017 12:32:16 CET
  Antek89 napisał/a:

  a czemu liczba mieszkańców jest ważna przy wyborze pompy ciepła?? Ja myślałem że liczy się tylko wielkość domu i sposób jego ocieplenia.

  Witam,

  Przy doborze pompy ciepła należy zwrócić uwagę zarówno na zapotrzebowanie na energię cieplną budynku, jak i na zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Z tego powodu ważnym aspektem jest liczba osób mieszkających w budynku oraz liczba i rodzaj punktów poboru ciepłej wody. Na podstawie tych danych dobierany jest zasobnik ciepłej wody o odpowiedniej pojemności.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 5 wpisy
  10 grudnia 2017 20:26:49 CET
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej.
  Fajnym rozwiązaniem i dużo tańszym są panele na podczerwień. Tanie w zakupie, łatwe w montażu. Oszczędności są już w momencie zdecydowania się na taki typ ogrzewania. Nie potrzeba osobnego pomieszczenia, pełniącego rolę kotłowni. Nie potrzeba komina (pompa ciepła też nie potrzebuje, ale inne systemy wymagają), i nie rozkłada się całej instalacji wodnej do ogrzewania (ani rurek w podłodze ani tych zasilających kaloryfery). To wszystko to dodatkowe koszta. A same panele podłącza się tylko do elektryki w danym pomieszczeniu. Każde pomieszczenie sterowane osobno, więc łatwo dopasować całość do trybu życia całej rodziny. W każdym razie tak rozwiązało całą instalację Eco Partner. Do tego same panele właściwie są niewidoczne w pomieszczeniach (są jako sufit podwieszany lub w łazience i korytarzu jako lustra) więc łatwo aranżować wygląd pomieszczeń.
  • 68 wpisy
  18 grudnia 2017 18:40:32 CET
  Tomasz77777 napisał/a:
  Pompy ciepła to jednak bardzo droga inwestycja i nie każdego (a nawet powiedziałbym, że mało kogo) na nią stać. Jeśli chce się mieć ekologiczne i wygodne ogrzewanie domu, w rozsądnej cenie, to najlepiej zdecydować się na kocioł gazowy firmy Termet. Kotły bardzo solidne, estetycznie wykonane, no i najważniejsze, że zajmują bardzo mało miejsca, a ich instalacja jest, w porównaniu z pompą ciepła, niedroga.

  Witam,

  Inwestycja w pompę ciepła jest co prawda droższa w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań ogrzewania, lecz późniejsze koszty eksploatacyjne są na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż tego ekologicznego źródła z samorządu gminy lub powiatu, w którym znajduje się budynek. Dofinansowanie można również uzyskać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Wspierają one wszystkie działania proekologiczne, takie jak wymiana źródła ciepła lub termomodernizacja budynku zgodnie z kryteriami ustalonymi przez zarząd danego województwa.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  _______________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 64 wpisy
  18 grudnia 2017 19:55:50 CET
  samorządy będą musiały coś zrobić aby z mniejszych smog. Dzisiaj znowu było głośno że mamy najgorsze powietrze w całej europie. Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie które jak będzie dofinansowane z budżetu to będzie coraz popularniejsze.
  • 8 wpisy
  22 grudnia 2017 07:15:06 CET
  Przede wszystkim trzeba by zmienić mentalność ludzi, bo jest jeszcze masa takich osób, która myśli, że jeśli chodzi o smog, to jest to jakiś wymysł ekologów. I swoich starych kotłów śmieciuchów bronią jak niepodległości. A przecież nikt nie każe im zakładać pompy ciepła, czy innych nowoczesnych (i drogich) instalacji. Mój wuj (wiekowy już człowiek) - wymienił ostatnio stary kocioł na węgiel, na kocioł firmy Sas (polski porządny producent), oczywiście już 5 klasy i opalany pelettem i cieszy się nim jak dziecko. Bo w kotłowni czysto, bo z peletu mało popiołu zostaje, no i przede wszystkim dlatego, że w końcu ma ekologiczny kocioł.
  • 64 wpisy
  23 grudnia 2017 21:18:35 CET

  a jaki pellet używa??
  jaką ma kaloryczność??

  • 196 wpisy
  4 stycznia 2018 13:48:42 CET
  zaremba80 napisał/a:
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej. 

  no tak, ale w porównaniu do innych opcji jak gaz inne paliwa ten zwrot następuje, bo nie musimy kupować paliwa!

  • 220 wpisy
  11 stycznia 2018 17:40:09 CET

  okres zwrotu inwestycji jaką jest pompa ciepła przedstawia wykres. dom 150m2. zaznaczam, gruntowej, bo powietrzna zwraca się dłużej, gdyż ma większe zapotrzebowanie energetyczne, co podwyższa koszty codziennej eksploatacji

   

  • 68 wpisy
  17 stycznia 2018 10:57:13 CET
  Witam,

  Pompa ciepła do swojej pracy pobiera energię elektryczną do zasilania sprężarki, za której pobór musimy zapłacić. Jednak rachunki za energię elektryczną będą na niższym poziomie, niż cena zakupu tradycyjnego paliwa do kotłów węglowych. Dzięki temu wybór pompy ciepła jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

Szybka Odpowiedź