Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 103 wpisy
  7 grudnia 2017 12:32:16 CET
  Antek89 napisał/a:

  a czemu liczba mieszkańców jest ważna przy wyborze pompy ciepła?? Ja myślałem że liczy się tylko wielkość domu i sposób jego ocieplenia.

  Witam,

  Przy doborze pompy ciepła należy zwrócić uwagę zarówno na zapotrzebowanie na energię cieplną budynku, jak i na zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową. Z tego powodu ważnym aspektem jest liczba osób mieszkających w budynku oraz liczba i rodzaj punktów poboru ciepłej wody. Na podstawie tych danych dobierany jest zasobnik ciepłej wody o odpowiedniej pojemności.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 16 wpisy
  10 grudnia 2017 20:26:49 CET
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej.
  Fajnym rozwiązaniem i dużo tańszym są panele na podczerwień. Tanie w zakupie, łatwe w montażu. Oszczędności są już w momencie zdecydowania się na taki typ ogrzewania. Nie potrzeba osobnego pomieszczenia, pełniącego rolę kotłowni. Nie potrzeba komina (pompa ciepła też nie potrzebuje, ale inne systemy wymagają), i nie rozkłada się całej instalacji wodnej do ogrzewania (ani rurek w podłodze ani tych zasilających kaloryfery). To wszystko to dodatkowe koszta. A same panele podłącza się tylko do elektryki w danym pomieszczeniu. Każde pomieszczenie sterowane osobno, więc łatwo dopasować całość do trybu życia całej rodziny. W każdym razie tak rozwiązało całą instalację Eco Partner. Do tego same panele właściwie są niewidoczne w pomieszczeniach (są jako sufit podwieszany lub w łazience i korytarzu jako lustra) więc łatwo aranżować wygląd pomieszczeń.
  • 103 wpisy
  18 grudnia 2017 18:40:32 CET
  Tomasz77777 napisał/a:
  Pompy ciepła to jednak bardzo droga inwestycja i nie każdego (a nawet powiedziałbym, że mało kogo) na nią stać. Jeśli chce się mieć ekologiczne i wygodne ogrzewanie domu, w rozsądnej cenie, to najlepiej zdecydować się na kocioł gazowy firmy Termet. Kotły bardzo solidne, estetycznie wykonane, no i najważniejsze, że zajmują bardzo mało miejsca, a ich instalacja jest, w porównaniu z pompą ciepła, niedroga.

  Witam,

  Inwestycja w pompę ciepła jest co prawda droższa w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań ogrzewania, lecz późniejsze koszty eksploatacyjne są na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż tego ekologicznego źródła z samorządu gminy lub powiatu, w którym znajduje się budynek. Dofinansowanie można również uzyskać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Wspierają one wszystkie działania proekologiczne, takie jak wymiana źródła ciepła lub termomodernizacja budynku zgodnie z kryteriami ustalonymi przez zarząd danego województwa.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  _______________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 78 wpisy
  18 grudnia 2017 19:55:50 CET
  samorządy będą musiały coś zrobić aby z mniejszych smog. Dzisiaj znowu było głośno że mamy najgorsze powietrze w całej europie. Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie które jak będzie dofinansowane z budżetu to będzie coraz popularniejsze.
  • 8 wpisy
  22 grudnia 2017 07:15:06 CET
  Przede wszystkim trzeba by zmienić mentalność ludzi, bo jest jeszcze masa takich osób, która myśli, że jeśli chodzi o smog, to jest to jakiś wymysł ekologów. I swoich starych kotłów śmieciuchów bronią jak niepodległości. A przecież nikt nie każe im zakładać pompy ciepła, czy innych nowoczesnych (i drogich) instalacji. Mój wuj (wiekowy już człowiek) - wymienił ostatnio stary kocioł na węgiel, na kocioł firmy Sas (polski porządny producent), oczywiście już 5 klasy i opalany pelettem i cieszy się nim jak dziecko. Bo w kotłowni czysto, bo z peletu mało popiołu zostaje, no i przede wszystkim dlatego, że w końcu ma ekologiczny kocioł.
  • 78 wpisy
  23 grudnia 2017 21:18:35 CET

  a jaki pellet używa??
  jaką ma kaloryczność??

  • 103 wpisy
  17 stycznia 2018 10:57:13 CET
  Witam,

  Pompa ciepła do swojej pracy pobiera energię elektryczną do zasilania sprężarki, za której pobór musimy zapłacić. Jednak rachunki za energię elektryczną będą na niższym poziomie, niż cena zakupu tradycyjnego paliwa do kotłów węglowych. Dzięki temu wybór pompy ciepła jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 78 wpisy
  21 stycznia 2018 22:06:58 CET

  a dodatkowo taką pompę ciepła można podłączyć do paneli fotowoltaicznych. Energia jest darmowa 

  • 192 wpisy
  22 stycznia 2018 14:22:17 CET

  Pompy ciepła bardzo dobrze współpracują z systemem ogrzewania podłogowego. Ciepło jest rozprowadzane równomiernie, co sprawia, że jest to bardzo efektywny sposób na dostarczanie ciepła. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią termoizolację podłogi, co podniesie efektywność takiego systemu, zapraszamy do zapoznania się z naszymi płytami do ogrzewania podłogowego na stronie firmy Knauf Industries. 


  Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 22 stycznia 2018 14:42:19 CET"
  • 210 wpisy
  5 kwietnia 2018 22:21:24 CEST
  Zgadza się, ale bardzo dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie ogrzewania ściennego. Jest to niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe, czyli podobnie jak ogrzewanie podłogowe najlepiej współdziała z pompą ciepła. Technologia instalacji i oddawania ciepła bardzo zbliżona do ogrzewania podłogowego. Ciepło do otoczenia przekazywane jest z dużej powierzchni ścian poprzez promieniowanie, a nie konwekcję dzięki czemu eliminujemy zjawisko niekorzystnej dodatniej jonizacji powietrza. Nie występuje tu też zjawisko unoszenie się kurzu w pomieszczeniu.
  • 239 wpisy
  25 kwietnia 2018 21:22:33 CEST
  truncate1980 napisał/a:
  zaremba80 napisał/a:
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej. 

  okres zwrotu inwestycji jaką jest pompa ciepła przedstawia wykres. dom 150m2. zaznaczam, gruntowej, bo powietrzna zwraca się dłużej, gdyż ma większe zapotrzebowanie energetyczne, co podwyższa koszty codziennej eksploatacji

  • 103 wpisy
  26 kwietnia 2018 16:03:39 CEST
  Witam,

  Ogrzewanie podłogowe ma znacznie więcej zalet. Przede wszystkim pozwala na oszczędność kosztów ogrzewania poprzez obniżenie temperatury zasilania na urządzeniu grzewczym oraz cechuje się lepszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od ogrzewania grzejnikowego opartego na zjawisku konwekcji, ogrzewanie podłogowe jest bardziej komfortowe dla człowieka, ponieważ wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa jest na poziomie głowy.
  Do współpracy z ogrzewaniem podłogowym doskonale sprawdzają się pompy ciepła oraz gazowe kotły kondensacyjne. Dzięki obniżonym parametrom zasilania kocioł kondensacyjny odzyskuje większą ilość ciepła ze skroplin, co powoduje zwiększenie jego sprawności. Natomiast pompa ciepła pobierać będzie wtedy mniejszą ilość energii do pracy sprężarki.
  Przy okazji zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje odnośnie pomp ciepła oraz kotłów kondensacyjnych marki Buderus:
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 210 wpisy
  14 września 2018 16:54:15 CEST
  zaremba80 napisał/a:
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej. 

  no tak, ale w porównaniu do innych opcji jak gaz inne paliwa ten zwrot następuje, bo nie musimy kupować paliwa!

 • 17 września 2018 15:36:23 CEST
  Właśnie dziś pojawiła się informacja, że 19 września rusza nabór wniosków do ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze". W ramach tego programu można liczyć na dofinansowanie nowoczesnych rozwiązań grzewczych, w tym pomp ciepła do budynków modernizowanych ale też nowych. Dzięki temu koszt inwestycji w pompę ciepła można zmniejszyć.
  • 239 wpisy
  21 września 2018 12:07:39 CEST
  zaremba80 napisał/a:
  Pompa ciepła może i jest dobrym rozwiązaniem ale i drogim. Zwrot z samej instalacji pompy to minimum 10 lat, jak nie więcej. 

  Żywotność pompy ciepła jest szacowana na około 80-100 tysięcy godzin pracy, co przy średniej pracy 1800 godzin rocznie daje około 50 lat. Kotły olejowe czy gazowe wymienia się, co kilka lat.

  • 96 wpisy
  21 września 2018 20:33:30 CEST
  Takiego kitu jeszcze na forum nikt nie wciskał. Nie istnieje na świecie urządzenie mechaniczne które ma trwałość 50 lat! Tylko pasywne systemy grzewcze jak np. folie na podczerwień mogą osiągnąć trwałość do 50 lat!
 • 23 września 2018 19:29:27 CEST
  Ruszył program dofinansowań " Czyste Powietrze". Można już składać wnioski. Polecam przyjrzeć się programowi na stronie NFOŚiGW.

  Także nasi doradcy oraz partnerzy handlowi są gotowi służyć Państwu pomocą w zdobyciu podstawowej wiedzy o termomodernizacji, jak również uruchomienia procedury przyznania dotacji. Polecam zajrzeć na naszą stronę internetową. Tam poznają Państwo szczegóły.
  • 103 wpisy
  3 października 2018 09:49:19 CEST
  Witam,

  Żywotność dobrej jakości pompy ciepła zależy głównie od trwałości sprężarki. W przypadku pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm zastosowane sprężarki mogą mieć przebieg do 80 000 godzin pracy, co przy rocznej pracy pompy wynoszącej ok. 2 500 godzin w przeliczeniu wynosi ok. 30 lat. Oczywiście istotna jest również ilość cykli włączenia i wyłączenia, co można ograniczyć poprzez zastosowanie bufora w instalacji. Kolejnym aspektem związanym z żywotnością pompy ciepła jest wykonywanie regularnych przeglądów przed sezonem grzewczym również po zakończeniu okresu gwarancji. Marka Buderus oferuje gwarancje na swoje produkty do 5 lat.
  Jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła proponuję zapoznać się z ofertą marki Buderus, w której znajdują się zarówno gruntowe, jak i powietrzne pompy ciepła z rodziny Logatherm. Ceny katalogowe wszystkich produktów marki dostępne są na stronie internetowej:
  W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,

  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
 • 3 października 2018 19:40:21 CEST
  Powoli rozkręca się tegoroczny sezon grzewczy. Warto zadbać o kondycję naszego urządzenia grzewczego.
  Już teraz zadbaj o bezpieczeństwo i sprawność swojej instalacji grzewczej! Umawiając się na przegląd instalacji już dziś zapewnisz prawidłowe działanie instalacji w trakcie sezonu grzewczego.

  Użytkownicy urządzeń Viessmann mogą komfortowo zamówić serwis swojego urządzenia wypełniając prosty formularz kontaktowy znajdujący się na naszej stronie. Zakładka: Wykonaj przegląd.
  • 17 wpisy
  27 lutego 2019 21:46:25 CET  Mam taki dom, właściwie kamienice gdzie z początku wiadomo było ogrzewanie węglem. Na chwile jest grzewanie gazem, ale... szczerze to nie chcę takich rachunków ani ja ani moi lokatorzy. Poza tym temperatura będzie stabilna przez cały rok i jakoś zaoszczędzimy pieniądze. Przeglądam sobie właśnie taką ofertę od Fortum  


  • 78 wpisy
  13 marca 2019 21:46:48 CET
  pompą ciepłą powinno wyjść taniej. Musiałbyś podać więcej danych aby Ci doradzić odpowiednie rozwiązanie.
  • 136 wpisy
  3 kwietnia 2019 19:38:15 CEST

  W przypadku grzejników elektrycznych polecam nasze produkty. Są one wyposażone w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki czemu obniżają temperaturę, gdy niema nikogo w domu, jest noc lub podczas wietrzenia. Poza tym sterować nimi można za pomocą aplikacji mobilnej Cozytouch w telefonie.

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności