Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

pomocy-folia na oknie-nie wiem jaka

  • 2 wpisy
  25 listopada 2008 11:54:27 CET
  Witam!

  Przepraszam jeśli piszę mało konkretnie, na dodatek w sprawie okna drewnianego,ale liczę na fachową pomoc. Wczoraj myjąc okna użyłam CIF-u, który w niezrozumiały dla mnie sposób spowodował,że "coś" na oknie zaczęło się łuszczyć. Udało się doczyścić "okienko" ca 10cmx10 cm, przez które widać śliczną szybę.
  Mieszkanie jest z rynku wtónego, mieszkam tu kilka budziły moje zastrzeżenia-liczne wady, trudne w wychodzi na to,że jest na nich folia (nie wiem czy zabezpieczająca czy antywłamaniowa, nie do sprawdzenia).Dzwoniłam do producentów i usłyszałam,że mam kupić nowe wkłady szybowe, bo nie doczyszczę tych szyb w żaden sposób. Proszę o ratunek i podpowiedź co mogę zrobić, jak sprawnie i skutecznie usunąć folię. Rozumiem,że aceton nie wchodzi w grę przy oknach plastikowych,a przy drewnianych?
  Czy mogę spróbować ogrzewać folię suszarką do włosów? Na kilka szyb nie chciałabym kupować specjalnego urzą takie ogrzewanie w zimie nie zaszkodzi szybie?
  Będę wdzięczna za pomoc! Z góry dziękuję!
  • 605 wpisy
  25 listopada 2008 12:13:13 CET
  Witam
  Może za pomocą ciepłego powietrza da się odkleić folię
  • 2 wpisy
  25 listopada 2008 12:17:10 CET
  Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Pytanie tylko czy musze kupować wytwornicę pary czy mogę spróbować suszarką do włosów. Czy przy zerowej temperaturze na zewnątrz nic sie z szybą nie stanie?
  Załamały mnie te okna, ta folia musiała się całkowicie zespolić z szybą.

  pzdr

Szybka Odpowiedź