Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

  • 13 wpisy
  12 grudnia 2008 21:50:59 CET
  Architekt proponuje mi okna w naroznikach domu - okna na dwoch scianach polaczone w narozniku budynku (kuchnia,sypialnia,pokoje dzieci).Czy ktos z Panstawa ma doswiadczenie z takimi oknami?Czy nie nalezy montowac pod tymi oknami duzej baterii kaloryferow?Czy nie nastepuje wykraplanie wilgoci na belce laczacej okna?
  • 605 wpisy
  17 grudnia 2008 15:18:10 CET
  Witam
  Jeżeli wykonane będą przez porządną firmę, która zajmuje się montażem okien nie powinno być problemu z wykraplaniem wilgoci na belce łączącej okna. Nowe okna są szczelne , posiadają atesty , pozdrawiam
  • 9 wpisy
  17 grudnia 2008 15:23:28 CET
  Witam
  Mam coś podobnego u siebie w domu. Dużą witrynę, wystającą poza obrys budynku.
  W dużym skrócie witryna tworzy bardzo podobne wrażenie, jak okna, o które jacek62 pyta. Jak dotąd nic złego się tam nie dzieje. Nie zauważyłem skraplającej się wilgoci w żadnym miejscu witryny. Okna są firmy JOCZ, dwuszybowe, w profilem 5-cio komorowym.
  • 13 wpisy
  20 grudnia 2008 17:48:03 CET
  Dzieki za takie warunki zabudowy ze mnie glowa jestem do projektu indywidualnego i warunki narzucaja nowoczesna bryle domu i stad propozycja architekta aby zastosowac okna w narozach cierpliwie moze ktos jeszcze podzieli sie swoimi i zycze Wesolych Siwat.
  • 38 wpisy
  22 stycznia 2009 00:27:38 CET
  Witam,
  ja handluje stolarka budowlaną (drzwi,okna) i muszę Panu "powiedzieć" że z technicznego puinktu widzenia takie okna nie różnia sie niczym od zwykłych, jedynie w miejscu łączenia jest odpowiednio przygotowany profil i listwa łącząca (przynajmniej u nas tak to sie nazywa) o prawidłowy montaż tez bym sie nie bał wystarczy skorzystać z autoryzowanej ekipy montażowej, którą powinien dysponować sprzedawca i wszystko będzie w porządku. Woda w takim łączeniu magłaby się skraplać gdyby połączenie nie było szczelne.
  Jedyna powazna wada takiego okna w koncu się składa z dwóch + kontprofil w obydwu + listwa, ale to każdy producent liczy inaczej więc każdorazowo jest to indywidualna wycena.
  Pozdrawiam
  • 4 wpisy
  31 stycznia 2009 01:01:00 CET
  Dzisiejsze mozliwosci w produkcji stolarki okiennej daja mozna pwoiedziec wielkie mozliwosci , jesli chodzi okna w narozach ,od tego wlasnie sa laczniki proste, okna mozna tak naprawde obsadzac podprawie dowolnym kątem,a to za pomoca łaczników rurowych ,ktore reguluje sie wedlug chodzi jednak okna narozne, w tym wykusze rzeczą niezwykle istotna jest profesjonalny montaz, perfekcyjne spasowanie elementów oraz doskonaly produkt, produkt wyrozniony na tegorocznych TARGACH BUDOWALNYCH w Poznaniu ,zlotym międzynarodowym medalem targów Poznanskich. KOŁOBRZESKA FABRYKA OKIEN są fakty, napisz
  okna-kusmirek@ ,moze juz wiesz gdzie powinienes szukac okien.
  • 2 wpisy
  20 lutego 2009 11:03:25 CET
  witam mam takie pytanie mam dwa okna o wymiarach 845 na 1453 i chcalem je razem zamontowac czy jest taka mozliwosc i co do tego potrzebuje kupic pozdrawiam
  • 605 wpisy
  20 lutego 2009 16:29:59 CET
  Po zamocowaniu ram następnie mocuje się skrzydła okienne za pomocą kotew lub dybli które służą do montażu okien w ścianie budynku. Potrzebna będzie pianka poliuretanowe lub inne materiały izolacyjne stosowane w celu zapewnienia lepszej izolacji termicznej i dźwiękoszczelności. Po osadzeniu okna warstwa wykończeniowa tynk i farba do malowania.
  • 2 wpisy
  20 lutego 2009 20:17:34 CET
  tak to wiem pianka itd ale mam dwa okna i chcialem je polonczyc razem jak to zrobic pozdrawiam
  • 38 wpisy
  20 lutego 2009 23:35:08 CET
  tak to wiem pianka itd ale mam dwa okna i chcialem je polonczyc razem jak to zrobic pozdrawiam[/quote:442fdc2ffd]

  Przyznam sie że nie wiem czy ci się to uda firma która handluję przygotowuje specjalny profil i dopiero to sie łączy specjalna lkitwą, chociaż jak u mnie inna firma montowała okna balkonowe połączone z normalnymi oklnami to uzyli tylko listwy a profil był wszędzie taki sam. Najlepiej spytaj producenta jak się łączy jego okna.
  Pozdrawiam

Szybka Odpowiedź