Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

• 13 wpisy
    12 grudnia 2008 21:50:59 CET
    Architekt proponuje mi okna w naroznikach domu - okna na dwoch scianach polaczone w narozniku budynku (kuchnia,sypialnia,pokoje dzieci).Czy ktos z Panstawa ma doswiadczenie z takimi oknami?Czy nie nalezy montowac pod tymi oknami duzej baterii kaloryferow?Czy nie nastepuje wykraplanie wilgoci na belce laczacej okna?
    • 605 wpisy
    17 grudnia 2008 15:18:10 CET
    Witam
    Jeżeli wykonane będą przez porządną firmę, która zajmuje się montażem okien nie powinno być problemu z wykraplaniem wilgoci na belce łączącej okna. Nowe okna są szczelne , posiadają atesty , pozdrawiam
    • 9 wpisy
    17 grudnia 2008 15:23:28 CET
    Witam
    Mam coś podobnego u siebie w domu. Dużą witrynę, wystającą poza obrys budynku.
    W dużym skrócie witryna tworzy bardzo podobne wrażenie, jak okna, o które jacek62 pyta. Jak dotąd nic złego się tam nie dzieje. Nie zauważyłem skraplającej się wilgoci w żadnym miejscu witryny. Okna są firmy JOCZ, dwuszybowe, w profilem 5-cio komorowym.
    • 13 wpisy
    20 grudnia 2008 17:48:03 CET
    Dzieki za takie warunki zabudowy ze mnie glowa jestem do projektu indywidualnego i warunki narzucaja nowoczesna bryle domu i stad propozycja architekta aby zastosowac okna w narozach cierpliwie moze ktos jeszcze podzieli sie swoimi i zycze Wesolych Siwat.
    • 38 wpisy
    22 stycznia 2009 00:27:38 CET
    Witam,
    ja handluje stolarka budowlaną (drzwi,okna) i muszę Panu "powiedzieć" że z technicznego puinktu widzenia takie okna nie różnia sie niczym od zwykłych, jedynie w miejscu łączenia jest odpowiednio przygotowany profil i listwa łącząca (przynajmniej u nas tak to sie nazywa) o prawidłowy montaż tez bym sie nie bał wystarczy skorzystać z autoryzowanej ekipy montażowej, którą powinien dysponować sprzedawca i wszystko będzie w porządku. Woda w takim łączeniu magłaby się skraplać gdyby połączenie nie było szczelne.
    Jedyna powazna wada takiego okna w koncu się składa z dwóch + kontprofil w obydwu + listwa, ale to każdy producent liczy inaczej więc każdorazowo jest to indywidualna wycena.
    Pozdrawiam
    • 4 wpisy
    31 stycznia 2009 01:01:00 CET
    Dzisiejsze mozliwosci w produkcji stolarki okiennej daja mozna pwoiedziec wielkie mozliwosci , jesli chodzi okna w narozach ,od tego wlasnie sa laczniki proste, okna mozna tak naprawde obsadzac podprawie dowolnym kątem,a to za pomoca łaczników rurowych ,ktore reguluje sie wedlug chodzi jednak okna narozne, w tym wykusze rzeczą niezwykle istotna jest profesjonalny montaz, perfekcyjne spasowanie elementów oraz doskonaly produkt, produkt wyrozniony na tegorocznych TARGACH BUDOWALNYCH w Poznaniu ,zlotym międzynarodowym medalem targów Poznanskich. KOŁOBRZESKA FABRYKA OKIEN są fakty, napisz
    okna-kusmirek@ ,moze juz wiesz gdzie powinienes szukac okien.
    • 2 wpisy
    20 lutego 2009 11:03:25 CET
    witam mam takie pytanie mam dwa okna o wymiarach 845 na 1453 i chcalem je razem zamontowac czy jest taka mozliwosc i co do tego potrzebuje kupic pozdrawiam
    • 605 wpisy
    20 lutego 2009 16:29:59 CET
    Po zamocowaniu ram następnie mocuje się skrzydła okienne za pomocą kotew lub dybli które służą do montażu okien w ścianie budynku. Potrzebna będzie pianka poliuretanowe lub inne materiały izolacyjne stosowane w celu zapewnienia lepszej izolacji termicznej i dźwiękoszczelności. Po osadzeniu okna warstwa wykończeniowa tynk i farba do malowania.
    • 2 wpisy
    20 lutego 2009 20:17:34 CET
    tak to wiem pianka itd ale mam dwa okna i chcialem je polonczyc razem jak to zrobic pozdrawiam
    • 38 wpisy
    20 lutego 2009 23:35:08 CET
    tak to wiem pianka itd ale mam dwa okna i chcialem je polonczyc razem jak to zrobic pozdrawiam[/quote:442fdc2ffd]

Przyznam sie że nie wiem czy ci się to uda firma która handluję przygotowuje specjalny profil i dopiero to sie łączy specjalna lkitwą, chociaż jak u mnie inna firma montowała okna balkonowe połączone z normalnymi oklnami to uzyli tylko listwy a profil był wszędzie taki sam. Najlepiej spytaj producenta jak się łączy jego okna.
    Pozdrawiam

Szybka Odpowiedź