Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Dolna część grzejnika słabo grzeje

• 1 wpisy
    18 stycznia 2009 13:13:44 CET
    Witam wszystkich. Mam problem z dolną częścią grzejnika, otóż:

Mam zasilanie 3/4 do dwóch grzejników i powrót 1cal. Co zrobić, żeby grzejnik lepiej grzał. Czy może być różnica wysokości zamontowania grzejników(Czy może być za nisko?). Góra grzejnika grzeje w sam raz, jednak dół Bardzo słabo, przy temperaturze na piecu 70C. Na tym zasilaniu są podłączone dwa grzejniki, jednak tylko jeden z nich bardzo słabo grzeje.

Proszę o pomoc
    • 76 wpisy
    18 stycznia 2009 16:18:20 CET
    Może potrzebuje płukania?

Inne kryzowanie?
    • 148 wpisy
    18 stycznia 2009 23:52:57 CET
    Witam
    Zakładając, że cały układ grzejnikowy jest ukłądem pompowym zamkniętym należy na jednym z grzejników (tym , który grzeje mocniej przydławić na zasilaniu dopływ ciepłego czynnika tak aby większa ilość została przesłana do drugiego grzejnika (tego , który grzeje słabiej). Jeżeli na grzejnikach znajdują się zawory termostatyczne można to zrobić za pomocą nastawienia przepływu wstępnego we wkładce termostatycznej.
    Nastawa wstępna wkładki ustawiona jest za zwyczaj na nr 3 w grzejniku słabiej grzejącym przestawić nastawy na nr 5 lub 6.

Z poważaniem
    Tadeusz Kołodziejski
    EKOEMITER
    • 605 wpisy
    19 stycznia 2009 14:45:16 CET
    Witam wszystkich. Mam problem z dolną częścią grzejnika, otóż:

Mam zasilanie 3/4 do dwóch grzejników i powrót 1cal. Co zrobić, żeby grzejnik lepiej grzał. Czy może być różnica wysokości zamontowania grzejników(Czy może być za nisko?). Góra grzejnika grzeje w sam raz, jednak dół Bardzo słabo, przy temperaturze na piecu 70C. Na tym zasilaniu są podłączone dwa grzejniki, jednak tylko jeden z nich bardzo słabo grzeje.

Proszę o pomoc[/quote:08e4745b62]

Witam
    Może grzejnik jest zapowietrzony i dlatego tylko grzeje częściowo
    • 76 wpisy
    19 stycznia 2009 18:43:36 CET
    Zapowietrzony raczej nie jest, bo góra grzeje.
    • 148 wpisy
    26 stycznia 2009 00:06:30 CET
    już wysłałem Pani odpowiedź

Szybka Odpowiedź