Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

• 2 wpisy
    26 stycznia 2009 17:43:29 CET
    Witam wszystkich serdecznie,

mam problem z palnikiem oleju opałowego. Jest to jakiś palnik starszego typu, niestety nie moge odczytać danych z tabliczki znamionowej, wiem tylko tyle że był to palnik kupiony 10 lat temu na gieldzie samochodowej... do tej pory chodziło wszystko dobrze. Palnik zamontowany jest na starym spawanym piecu, obok stoi bańka 800 l na opałowy, cały osprzęt jest sprawny. Ostatnio palnik zaczął się chrzanić... dysza została przedmuchana przez serwisantów, wyczyszczono też pompę. Teraz pojawił się kolejny problem - palnik rzyga olejem, zapala na początku płomyk ale później pomimo iskrzenia nie rozpala ognia, nie wiem czemu. Jest tak tylko w obudowie, a konkretnie metalowej części palnika, którą mocuje się w piecu. Po założeniu dyszy z elektroniką na tą część z rurą (to się chyba fachowo nazywa komin?) palnik nie odpala, gdy ta część jest zdjęta normalnie rozpala się olej i wszystko jest cacy. Wygląda na to, jakby ciąg powietrza z dmuchawy gasił płomyk... Sprawdziłem już kable do iskrownika, były trochę ponadpalane końcówki więc je zarobiłem na nowo, ale to nic nie dało. Silniczek od przepustnicy działa zdaje się dobrze, nie pomogło tez kręcenie śrubą od regulacji dawki paliwa. Czy może ma ktoś jakieś pomysły? Już nie wiem co robić, a mi się obiekt wietrzy coraz bardziej...
    • 148 wpisy
    28 stycznia 2009 21:00:36 CET
    Witam

Proszę nie dotykać się do tego palnika i zgłosić sprawę do serwisu o ile nie chce Pan wylecieć w powietrze. Serwis będzie wiedział co zrobić !!

Z poważaniem
    Tadeusz Kołodziejski
    • 2 wpisy
    29 stycznia 2009 22:03:07 CET
    taa... no serwis był. Pan siedział 1,5 h i stwierdził, że "on sam już nie pali, czemu nie pali". Fotokomórka sprawna, ale dalej rzyga paliwem. Pan głowił, głowił... i powiedział, że to ewentualnie problem jakiegoś... automatu? Podobno za stary model, żeby dobrać. Mnie zastanawia jednak: co ma jakaś elektronika do palenia. Dawkę przecież reguluje się śrubą...
    • 148 wpisy
    2 lutego 2009 23:29:33 CET
    Witam

Proszę wezwać innego serwisanta, może ten drugi będzie wiedział.
    Jeśli nie to chyba będzie miał Pan urządzenie do wymiany

Szybka Odpowiedź