Forum Budowlane » Systemy Inteligentnego Domu

Poradnik o Inteligentnych Domach

 • 21 kwietnia 2009 23:00:38 CEST
  Dziś nietypowo, gdyż nie odpowiadam na pytania, a sam rozpoczynam wątek :-)

  Obserwując polski rynek Inteligentnych Domów zauważyłem, że jest bardzo mało informacji na ten temat, nie będących specjalistyczną wiedzą, lub marketingowym bełkotem ciągle o tym samym. Być może przyczyną jest dość mały rynek przez co producenci i dystrybutorzy nie chcą angażować się w edukację, być może coś innego...

  Tak, czy inaczej ja od 11 lat prowadząc firmę SMARTech staram się (poza zdobywaniem klientów oczywiście) przekazywać swoją wiedzę, w miarę możliwości w bezstronny sposób tak, by czytający jednak mógł się czegoś dowiedzieć o systemach, a nie tylko, że my jesteśmy najlepsi.

  Aby wspomóc osoby budujące dom w zdobyciu wiedzy, napisaliśmy zatem poradnik o Inteligentnych Domach. Jest on dostępny za darmo w 20 odcinkach przesyłanych mailem każdemu, kto zapisze się na subskrypcję na www.smartech.pl/poradnik/podstawowy.html?p5=dom Zaznaczam, że w poradniku tym nie namawiamy nikogo do korzystania z naszych usług, nie piszemy nic o firmie, nie będziemy nikogo spamować reklamami itd - starałem się, by treść byłą jak najbardziej rzetelna i obiektywna.

  Zapraszam do czytania i dzielenia się ze mna swoimi uwagami (tu, albo w odpowiedzi na maile), ewentualnie sugestiami zmian, czy dodania nowych treści. Chciałbym, by był to materiał edukacyjny, przekazujący wiedzę, co można zrobić, jak i jakie są możliwości na rynku (o wielu z nich sam nie wiedziałem kilka lat temu, a pewnie 90% Polaków nie wie do dziś). Poradnik jest pisany w oparciu o najpopularniejszy w Polsce system KNX/EIB, ale większość z informacji w nim ma ogólne przełożenie na wszystkie systemy.

  Na poradnik można się zapisać na www.smartech.pl/poradnik/podstawowy.html?p5=dom
 • S M
  • 3 wpisy
  2 marca 2010 14:25:03 CET
  W poradniku glownie autor odnosi sie do systemu KNX, ktory wymaga polozenia oddzielnego okablowania. W pewnych przypadkach jest to dosc trudne i kosztowne. Istnieje u nas wiele systemow na rynku. Sledze temat poniewaz sie tym zajmuje i widze ze marketing robi swoje. Co z systemami bezprzewodowymi? Innymi systemami tanszymi, ktore nie wymagaja oprogramowania za setki zlotych. Systemy bezprzewodowe maja identyczna funkcjonalnosc co systemy wymagajace okablowania. Sa do tego tansze i w kazdej chwili latwo jest je rozszerzyc.

  Zapraszam na moja strone . opisuje tam inne rozwiazania automatyki w domu.
  • 3 wpisy
  23 sierpnia 2010 18:43:07 CEST
  dlatego o systemach KNX warto zacząć myśleć w trakcie budowy. Jest on wytrzymalszy i łatwo się go przeprogramowuje.
  zapraszam na oficjalną stronę firmy
  lub zadawanie pytań na maila kontakt@

  • 267 wpisy
  1 czerwca 2017 16:01:40 CEST
  A czy ktoś omże podać przybliżoną cene takiego intelignetnego domu w full pakiecie, bo chciałbym wiedziec dokładniej :)
  • 2 wpisy
  7 lipca 2017 14:20:54 CEST
  Trudno podać przybliżoną cenę inteligentnego domu. Wszystko zależy od wielu czynników. Ważna jest wielkość budynku, ilość obwodów elektrycznych jak i zakres automatyki w jaką chcesz zainwestować. Na stronie ,inteligentny-budynek możesz zobaczyć jakie inteligentne instalacje są obecnie oferowane.
  • 1 wpisy
  27 lipca 2017 19:07:26 CEST

  Dziękuję w imieniu użytkowników za udostępnienie poradnika.


  Ten wpis został zmieniony przez aleksandrace w 27 lipca 2017 19:08:06 CEST"
  • 2 wpisy
  10 października 2017 18:46:37 CEST
  Zgodzę się z poprzednikiem, że ciężko jest podać przybliżoną cenę inteligentnego domu. Osobiście zdecydowałem się na kilka gadżetów (wideodomofon, kamerę, inteligentne gniazdko oraz czujniki czadu i ruchu) typu smart home firmy Ferguson, które póki co spisują się rewelacyjnie. Polecam każdemu testowanie tego typu produktów.

Szybka Odpowiedź