Forum Budowlane » Kuchnie - wystrój i wyposażenie

• 25 wpisy
    7 maja 2009 13:07:52 CEST
    Witam,
    jestem w trakcie remontu kuchni i szukam ciekawych pomysłów. Dodam, że moja kuchnia jest dość duża. Znalazłam ostatnio artykuł w internecie na temat szafy w kuchni - oczywiście nie chodzi tu o tradycyjną szafę - tylko o taką z przesuwanymi drzwiami, podświetloną od środka.
    Co myślicie o pomyśle? Jest to pomysł praktyczny czy raczej zbyt wymyślny? :)
    • 605 wpisy
    7 maja 2009 16:14:11 CEST
    Super pomysł i funkcjonalny , na pewno można znaleźć dużo pomysłów rozwiązania na stronach internetowych. Ciekawym rozwiązaniem będą szuflady wysuwane dużo można zmieścić rzeczy są z pewnością praktyczne i bardzo funkcjonalne.
    • 25 wpisy
    8 maja 2009 14:20:57 CEST
    zgadzam się, szuflad jak najwięcej :)
    Innym pomysłem w kuchni były górne szafki z drzwiczkami przesuwanymi. Jakoś wyobrazić sobie tego nie potrafię od strony technicznej (bo chyba tak jak w szafie musiała by być dość długa szafka) ale podobno firmy które produkują szafy i systemy wnękowe potrafią takie cuda zrobić :)
    • 605 wpisy
    8 maja 2009 14:59:48 CEST
    Można oczywiście połączyć szuflady w jednej części będą wysuwane, a półki większe na całą wysokość szafy rozsuwane bardzo fajny efekt widziałam na własne oczy.
    • 25 wpisy
    11 maja 2009 17:59:15 CEST
    tylko się zastanawiam kto mi takie cudo :) bo zwykły stolarz to chyba nie. Musiałabym znaleźć jakąś firmę dobrą
    • 4 wpisy
    24 maja 2009 13:21:44 CEST
    Polecam do takich prac firmy robiące meble na zamówienie. Można im jasno sprecyzować swoje oczekiwania, a oni w pełni profesjonalnie je realizują. Cena jest oczywiście nieco wyższa, niż w przypadku standardowych mebli z salonu, ale za to jakoś jest nieporównywalnie wyższa. No i dostajemy dokładnie to, czego chcieliśmy.
    • 3 wpisy
    25 maja 2009 11:36:59 CEST
    Zgadzam się. Efekt jest nieporównywalnie lepszy niż w przypadku standardowych mebli. Wchodząc do pomieszczenia z meblami robionymi na zamówienie od razu widać, że aranżacja wnętrz stoi tam na znacznie wyższym poziomie niż średnia krajowa.
  • 26 maja 2009 12:16:09 CEST
    A znacie może kogoś, kto robi takie cuda w Warszawie i nie trzeba będzie płacić za te meble jak za zboże?
    • 25 wpisy
    26 maja 2009 13:34:42 CEST
    Rozumiem firmy które się specjalizują tylko w szafach i takich zabudowach? np. Komandor?
    • 4 wpisy
    27 maja 2009 16:48:44 CEST
    W sumie to pewnie nie specjalizują się tylko w takich zabudowach tylko robią i inne rodzaje mebli. Jak chcesz, to zadzwoń pod numer 22 817 95 54, ta firma robiła dla mnie meble kuchenne i jestem bardzo zadowolona. Spytaj, czy zrobię też coś, co Ciebie będzie satysfakcjonowało.

Pozdrawiam :)
    • 5 wpisy
    29 maja 2009 13:28:12 CEST
    Ja polecam z kolei . Robią zdecydowanie lepsze meble, niż te, które można kupić w zwykłym salonie.
  • 30 maja 2009 15:38:08 CEST
    Dzwoniła pod wskazany numer i umówiłam się na spotkanie. Bardzo sympatycznie i może coś z tego być. Dzięki.
    • 39 wpisy
    1 czerwca 2009 12:27:28 CEST
    a ja zdecyduje się na tego Komandora, byłam u nich w salonie, zaproponowali mi naprawdę świetne rozwiazania. Najbardziej spodobała mi sie zabudowa w kuchni, podobno klienci sobie chwalą. Małe szafki rozsuwane odpadają, znajoma mówiła, że nie są tak praktyczne jak się spodziewałam :)
    • 25 wpisy
    1 czerwca 2009 12:29:20 CEST
    zapomniałam się zalogować :wink:
    • 5 wpisy
    1 czerwca 2009 17:03:22 CEST
    Jedni mają Komandora, inni meble zrobione na zamówienie. Grunt, że wszyscy są szczęśliwi ;)
    • 2 wpisy
    22 czerwca 2009 16:54:09 CEST
    A ja jestem za tym aby samemu się troszkę zakręcić (oczywiście jak ktoś ma smykałkę). Nie jestem szczególnie uzdolniony oraz nie wykonuję zawodowo takich rzeczy ale udało mi się coś takiego zrobić z kolegą (co najmniej 50% taniej niż na zamówienie).

Projekt w PRO100, zamówienie płyt w pewnej firmie :) profile z innej i trochę czasu poświęconego na składanie.

Efekt trzy szafy z drzwiami przesuwnymi.

Z prac przy pierwszej robiłem zdjęcia (można je obejrzeć - link w stopce) jeszcze bez drzwi ale one zostały zamontowane troszkę później i zdjęcia niedługo będą podwieszone, w planach są kolejne 3 sztuki bardziej zaawansowane, zobaczymy jak się udadzą ;)

A do kuchennych szafek górnych należałoby rozejrzeć się za cieńszymi profilami aluminiowymi z ramkami do szkła.
    • 25 wpisy
    18 lipca 2009 14:04:39 CEST
    Oczywiście robiąc samodzielnie wyjdzie taniej - o ile ktoś naprawdę potrafi, jak nie to może wyjść znacznie drożej, a do tego - co bardzo ważne - brak gwarancji.
    Mi Komandor zamontował zabudowę, do tego zrobili mi cudowne drzwiczki przesuwane z mlecznego szkła - i jak napisał andy andy - ważne żeby każdy był zadowolony - ja jestem :D ( i mam 5-letnią gwarancję ;))
    • 39 wpisy
    29 lipca 2009 19:37:39 CEST
    Górne szuflady są naprawdę praktyczne i to bardzo, też takie mam, a poza tym teraz w co drugim projekcie się je wykorzystuje i to nie ze względu na modę, ale właśnie na praktyczność :) Np: w Sea Towers w Gdyni, czyli jednym z najnowocześniejszych projektów, w mieszkaniach też są takie właśnie szafki :)
    • 4 wpisy
    3 sierpnia 2009 23:26:16 CEST
    Niecałe pół roku temu zakończyłam przeprowadzkę do nowego domu. Urządzając kuchnie spotkałam się z ciekawym i praktycznym pomysłem, na który się sama zdecydowałam :) w listwie wokół blatu kuchennego zamontowane mam światło na dotyk. W momencie kiedy nie mam czasu oddalić się od piecyka wystarczy, że dotknę listwę a światło się zdalnie zapala.
    • 19 wpisy
    7 sierpnia 2009 00:01:29 CEST
    taka szafa w kuchni to przydatna rzecz - zamiast na blacie można wszystko w szafie trzymac
    • 12 wpisy
    4 września 2009 17:00:11 CEST
    jak najwięcej szafek!!!! kuchenne bibeloty zajmują tyle miejsca, że każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. Ja mam kuchnię składającą się praktycznie w 90 % z szuflad - szafek tradycyjnych - minimum - w szufladach mam talerze, przyprawy, ściereczki, bibeloty kuchenne a nawet szklanki (serio - zapanowanie nad takim składem szkła jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku szafek otwierasz i masz pełen dostęp do wszystkich kubków / szklanek) i zgadzam się z przedmówcami - jeśli chcemy mieć coś naprawdę zrobionego pod nas - to tylko meble na zamówienie - ja tak właśnie zrobiłam i nie żałuję (znalazłam namiar na bardzo konkurencyjną cenowo firmę i tak naprawdę nie musiałam sprzedawać nerki połowy rodziny aby mieć solidne meble)
    • 14 wpisy
    6 października 2009 17:24:33 CEST
    w kuchni przyda Ci się każda szafka, którą tylko uda Ci się tam zmieścić :) Przykładem Kuchnia na poddaszu w takich mieszkaniach najlepiej widać że dobrze zaplanowana przestrzeń to podstawa ;)
    • 12 wpisy
    7 października 2009 15:27:07 CEST
    Zgadzam sie. Szafki w kuchni sa bardzo funkcjonalne i jak sie potem okazuje przydaja sie.
    • 25 wpisy
    21 października 2009 22:53:37 CEST
    z szafy zeszliśmy ma szafki :) U mnie jest i szafa i takie tradycyjne szafki kuchenne, ale powiem szczerze, że w tych tradycyjnych prawie nic nie trzymam. Szafa jest o wiele praktyczniejsza :)
    Co do tego światła - no no, ale to musiało kosztować :)
    • 24 wpisy
    3 listopada 2009 11:53:25 CET
    Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby wstawiać szafę du kuchni i to dodatkowo rozsuwaną, bo widziałam je kiedyś tylko w sypialniach, aż nie zobaczyłam czegoś takiego w projekcie znajomego architekta wnętrz, którego klienci zapragnęli takiej szafy. Efekt był... zaskakująco dobry. Według tego projektu większość przedmiotów kuchennych była wsadzona do szafy, więc nie potrzebne były miliony małych szafek (zwłaszcza tych wiszących, do których niższe osoby nie sięgają :lol: ). Widząc efekty, sama chętnie wykorzystam taki pomysł w projekcie (najlepiej - własnej kuchni :wink: ) No cóż, trzeba na bieżąco śledzić trendy, bo czasami odkryje się nie tylko fajne, ale i praktyczne rozwiązania. :smile:

Szybka Odpowiedź