Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Jak zebezpieczyć okna przed otwarciem przez dzieci

• 2 wpisy
    10 marca 2010 09:57:16 CET
    witam,
    mam następujące pytanie:
    czy można jakoś zabezpieczyć okna przed otwarciem przez małe dzieci?
    pozdrawiam
  • 11 marca 2010 12:33:48 CET
    Jednym z rozwiązań jest zastosowanie klamek bezpiecznych z kluczykiem.
    Na rynku wybór jest dosyć duży, ale jak to ze wszystkim bywa, są produkty gorsze i lepsze jakościowo, są tańsze i droższe. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmniejszych pociech proponujemy klamki zgodne z wymaganiami norm dla okien antywłamaniowych (przekręcanie i zerwanie 100Nm).
    Normy te spełniają klamki [URL= Secu100 z kluczykiem oraz [URL= Secu100+Secustik również z kluczykiem.
    Klamki dostępne są w różnych kolorach, więc bez problemu można je dopasować do okien i do wystroju wnętrza.
    • 2 wpisy
    12 marca 2010 09:00:37 CET
    tylko co zrobic z tymi kluczykami?
    Prawdę mówiąc trochę przerażają mnie te kluczyki... bo jeśli zamontujemy takie klami do wszystkich okien w mieszkaniu, to będziemy mieli kilka kluczyków i jak je później rozróżnić?
  • 15 marca 2010 10:29:30 CET
    mam takie klamki w domu i jesteśmy z nich wszyscy bardzo zadowoleni.
    Chociaż obawy przed zakupem mieliśmy podobne...
    Wystarczyło porozmawiać ze sprzedawcą i uzgodnić szczegóły zamówienia. Okazało się, że można zamówić wszystkie klamki otwierane jednym kluczykiem! i po problemie
    Pozdrawiam
  • 15 marca 2010 14:48:44 CET
    Okazało się, że można zamówić wszystkie klamki otwierane jednym kluczykiem![/quote:2cd51bda22]
    Potwierdzamy, jest to możliwe.
    Zamówione u nas klamki możemy przygotować tak, żeby do wszystkich klamek był taki sam klucz.
    W zamówieniu proszę koniecznie zaznaczyć, że klamki mają mieć jednakowy klucz.

Pozdrawiamy i zapraszamy
    Zespół Winkhaus

Szybka Odpowiedź