Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

Mam problem z popekanym tarasem i balkonem....

  • 1 wpisy
  22 października 2010 15:12:20 CEST

  Witam,

  mam duży problem z popekanymi płytkami na tarasie .... a i balkon wygląda fatalnie. mam wrażenie że ktos kto to kiedyś wykonywał nie za bardzo wiedział co robi... w kazdą zimę podciekająca woda czyni coraz większe ą pł mi sie pomieszczenie pod tarasem...(zła izolacja)... obróbka blacharska wygląda tak jak ....nie powiem co... co byście polecili (tylko nie piszcie żeby wyburzyć i postawić od nowa, bo to nie wchodzi w rachubę) aby przywrócić taras i balkon do użytku a przede wszystkim żeby również ładnie wyglądał....czy są jakies firmy które problemy z tarasami potrafią rozwiązać? obszukałem po internecie i w sumie nadal za bardzo nie wiem..

  Poszukujący pomocy

  Robert

  • 3 wpisy
  28 stycznia 2011 23:15:06 CET
  Odkopię ten stary temat...

  Otóż pierwszym elementem pracy na pewno jest pozbycie się płytek, które teraz są, wszystkich luźnych kawałków wylewki/betonu. Solidnie zagruntować, w miejscach pęknięć zazbroić siatką z włókna szklanego (np. elewacyjną) i zaszpachlować dobrej klasy klejem wysoce elastycznym (Atlas Plus, Ceresit CM17). Całość powierzchni następnie wyrównać także tym samym klejem. Gdy dobrze wyschnie zagruntować, następnie folia w płynie lub dwuskładnikowa masa uszczelniająca. Oczywiście na miejscach styku ze ścianą guma z rolki. Połączenia z obróbką blacharską silikonem dekarskim. Płytki ułożyć także na wyżej wspomniany klej i cieszyć się dobrze wykonaną pracą. Efekt na pewno będzie dobry.
 • 8 kwietnia 2011 21:13:36 CEST

  Możesz jeszcze zasosować fugę epoksydową. Droższa od zwykłej i trudniej się ją układa ale jest praktycznie niezniszczalna. Na tarasy sugerowałbym masę dwuskładnikową pod płytki. I wszystko pod odpowiedni reżim technologiczny. Mnie szlag trafia jak widzę co fachowcy potrafią skopać. Jeden gościu kiedyś miał zrobić izolację Izohanem Szczelny taras dwuskładnikowym. Ja patrzę co on robi a on pędzelkiem maluje wylewkę jednym składnikiem. Na pytanie co robi, mówi, że gruntuje. A na odpowiedź, że to jest masa dwuskładnikowa stwierdził: "aaa to się posypie tym drugim składnikiem"

 • 17 marca 2012 20:24:04 CET

  dawno nie czytałem takich glupot .... nie ma sposobu na poprawienie źle wykonanego tarasu... tarasy to najtrudniejszy temat w całej sztuce glazurniczej, każdy błąd sie mści a nasza strefa klimatyczna nie ulatwia tego zadania... fugi epoksydowe jako fugi nieelastyczne nie nadają się na powierzchnie tarasow gdzie zawsze występują duże naprężenia... każda prowizorka na tarasie konczy się przeciekaniem

  • 99 wpisy
  26 marca 2012 23:57:49 CEST
  Dlatego tarasy najlepiej wykonać z drewna egzotycznego.
  • 24 wpisy
  12 czerwca 2013 18:17:56 CEST
  popieram Twoje zdanie bury najlepsze sa deski tarasowe. jeszcze najlepiej z dlugoletnia gwarancja..
  • 17 wpisy
  17 czerwca 2013 11:28:16 CEST
  Slyszałem o deskach tarasowych i czytałem rowniez ze sa mniej kłopotliwe niz plytki. Sam przymierzam sie do zrobienia tarasu z desek i chcialbym was zapytac sie o rady. Moze macie jakies propozycje na ten temat ?
  • 24 wpisy
  18 czerwca 2013 00:21:40 CEST

  Deski na taras sa lepsze, bardziej eleganckie, stylowe... na rynek weszla nowa firma Thermory ekspedientka polecala mi w sklepie.. ale przekonania nie mam bo nie slyszalem nic. a ktos z Was slyszał?

  • 210 wpisy
  15 czerwca 2017 18:48:33 CEST
  No nie powiedziałbym, że tylko i wylącznie deski sa stylowe. Powinieneś zobaczyć Linea Platynowa Pozbruk by zmienic zdanie ;)
  • 210 wpisy
  2 maja 2018 00:41:05 CEST
  I jak Wasze opinie, czy od tamtego momentu nic się jeszcze nie zmieniło?
  • 243 wpisy
  16 lipca 2018 02:33:59 CEST
  Zgadzam się jeżeli miałbym wybrac dobrej jakości materiały do wykonania pięknego tarasu to na pewno byłby to rozwiązania proponowane przez Pozbruk.

Szybka Odpowiedź