Forum Budowlane » Kuchnie - wystrój i wyposażenie

• 3 wpisy
    27 stycznia 2011 20:47:23 CET

Witam!

Zastanawiam się nad wyborem okapu i przyznam że spotkałam się z różnymi opiniami zwłaszcza jeśli chodzi o kształt. Bardzo podobają mi się te skosne jednak moja projektantka upiera się że nie będzie skutecznie pochłaniał oparów - a muszę zaznaczyć że dużo gotuję :-) i że lepiej będzie jak zdecyduję się na taki w kształcie odwróconej litery T. Co sądzicie? Czy ktoś jest w posiadaniu skosnego modelu?

• 2 wpisy
    27 stycznia 2011 22:11:43 CET

Hej

Mam skośny okap i bardzo sobie chwalę. Przede wszystkim nie walisz w niego głową i masz większą przstrzeń.

Ważne aby podłączyć go do wentylacji, bo filtr węglowy sprawdz się średnio. miałam kiedyś okap na filtrze węglowym i nie polecam.

• 3 wpisy
    30 stycznia 2011 14:12:44 CET

hej,

Wiem, że muszę mieć okap podłączony do wentylacji i w sumie wszystko mam już przygotowane - sufit obniżony, rura wystaje tylko okapu brak alt....dzięki Anulka33 za odpowiedź, a jaki masz model okapu?

• 2 wpisy
    30 stycznia 2011 15:10:27 CET

Ja mam okap FOLIRO marki GLOBALO. Jest extra. Po pierwsze cicho pracuje, po drugie bardzo dobrze wciąga opary, po trzecie rewelacyjnie wygląda. Jest bardzo dobrze wykonany. Widziałam różne modele bardziej znanych marek takich jak bosch, siemens, ale cena ich mnie przeraziła. A tak mam bardzo dobry okap polskiej firmy, za rozsądne pieniądze.

• 3 wpisy
    9 lutego 2011 18:08:35 CET

a który konkretnie? bo widzę że okap występuje w kliku odsłonach alt mi spodobał się ten z szarą szybą... parametry ma rewelacyjne, a jak z jakością wykonania oraz z użytkowniem, jak długo go masz?

Przeglądałm ofertę firmy GLOBALO i zauważyłam, że o podobnych parametrach jest okap Crystalio White - na zdjęciach cudnie się łabym go zobaczyć...

• 13 wpisy
    7 marca 2011 19:55:14 CET

Niezależnie od kształtu, okapu są tak konstruowane by pochłaniać.

Podstawową cechą na którą należy zwrócić uwagę to parametry wydajności. Jest ona określana w metrach sześciennych na godzinę (m3/h) Wydajność okapu decyduje o prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Dlaczego wydajność okapu jest tak ważną cechą ?

Kształtów jest mnóstwo i jest w czym wybierać, najlepiej dobrać taki, który będzie pasował do wystroju kuchni, ponieważ w dobie dzisiejszej technologi okap pełni również funkcję dekoracyjną

• 10 marca 2011 19:13:12 CET
    Ja mam pod skosem, taki co nie jest podpięty do wentylacji. Wygląda jak ekran albo telewizor.
    • 1 wpisy
    17 marca 2011 10:58:36 CET

ja też mam taki pod skosem i sprawdza się bez zarzutu

• 8 kwietnia 2011 13:55:34 CEST
    Ja mam firmy MPM, polecam tą markę. Od 9 miesięcy bez zarzutu chodzi.
  • 15 lipca 2011 00:32:36 CEST

Zanim kupisz spradź czy dobrze wyłapuje zapachy i czy cicho pracuje.

Myśmy sie zasugerowali marką i mamy głośne urządzenie, które sprawdza się średnio.

A wygląd? Taki, żeby pasował do reszty wystroju.

• 4 wpisy
    17 sierpnia 2011 23:38:02 CEST

Dla mnie najważniejsze były: wydajność, cicha praca i wygląd. Mam nowoczesną kuchnię i zależało mi na tym, by okap świetnie się w niej prezentował. Zdecydowałam się na taki Crystalio 90.4 black max. Design rewelacyjny moim zdaniem (zresztą goście też chwalą) i jakość bez zarzutu. Minusem może być cena, ale naprawdę warto zainwestować w coś takiego.

• 17 wpisy
    24 sierpnia 2011 23:06:14 CEST
    Ja mam skośny, bardzo cicho pracuje i jest estetyczny firmy Globalo model Foliro 90.4 MAX
    • 15 wpisy
    1 marca 2012 18:15:16 CET
    Fakt, sporo osób chwali GLobalo.

A takich najtańszych to mogę polecić Amice ,id-36008
  • 11 stycznia 2013 18:42:04 CET
    Zgłaszam się z prośbą o polecenie czegoś jeszcze! :) Rzeczywiście w moim przypadku cena jest istotna, ale dobrze by było, gdyby sprzęt był jednak w miarę solidny i w miarę funkcjonalny. W tym sensie, żeby wygodnie nim się sterowało. Jak wygląda sprawa ze sterowaniem sensorowym? Czy takie okapy są odpowiednio droższe?
    • 15 wpisy
    17 stycznia 2013 10:24:34 CET

Sterowanie sensorowe oznacza, że okap się sam włącza po wyczuciu oparów, ale dobrze, żeby to była jednak porządna marka. Z okapów ze sterowaniem sensorowym, na pewno dobry jest np. OKC 653 T

• 12 wpisy
    17 stycznia 2013 14:47:25 CET
    Moim zdaniem teraz duży nacisk kładzie się na to żeby okap był nie tylko funkcjonalny ale także designerski
    • 7 wpisy
    23 stycznia 2013 14:18:45 CET

Mieszkam w mieszkaniu, które było przerobione względem pierwotnego projektu i brakowało komina wentylacyjnego dla okapu, więc kupiłem pochłaniacz. Okapy i pochłaniacze są tak dizajnerskie, że jedna osoba się pytała czy to telewizor hehe.

Załączam fotkę.

• 11 lutego 2013 17:39:30 CET

Sterowanie sensorowe oznacza, że okap się sam włącza po wyczuciu oparów, ale dobrze, żeby to była jednak porządna marka. Z okapów ze sterowaniem sensorowym, na pewno dobry jest np. OKC 653 T

A jeśli idzie o okapy teleskopowe też coś można dostać z tymi funkcjami? I lepiej kominowy czy teleskopowy? Który działa efektywniej? Kuchnia nie jest duża.

• 41 wpisy
    25 czerwca 2013 13:37:25 CEST

Też spotkałem się z dobrymi opinia na temat okapów Globalo. Czytałem, że sa wydajne, więc te skośne też powinny byc  skuteczne, zwłaszcza że mają dobre silniki i filtry

• 9 wpisy
    29 czerwca 2013 18:03:22 CEST

Nie ma znaczenia skośny czy też nie. Jak ma dobry filtr i silnik to będzie dobrze chłonął, wystarczy spojrzeć na parametry. A wspomniane wyżej Glbalo mają dobre opinie, można ich prace dowolnie regulowa. Dobry i w przystępnej cenie jest Bromero

Zresztą producentów jest wielu, tak samo jak wiele jest różnych modeli dobrego sprzętu.

• 1 wpisy
    16 sierpnia 2013 09:19:26 CEST
    To i ja jeszcze się dopiszę. Też szukam, ale raczej chodzi o okap teleskopowy. Są trochę tańsze od tych kominowych.
    • 15 wpisy
    27 sierpnia 2013 15:33:47 CEST
    z okapów teleskopowych radziłbym sprawdzić coś amiki, dobre przebitki cenowe względem konkurenci tam są
    • 21 wpisy
    26 listopada 2013 11:53:36 CET
    fajnym i nowoczesnym rozwiązaniem do kuchni jest okap firmy Globalo.
    • 21 wpisy
    26 listopada 2013 15:56:19 CET

Chce miec jakiś fajny okap niestandardowy ale taki który bedzie spełniał swoje zadanie w 100 % prócz tego ze ma fajnie wyglądać :D

• 6 wpisy
    7 kwietnia 2014 12:35:34 CEST
    Może kolorowy okap :) ? Globalo maluje na bardzo dużo kolorów, i byłyby dla Ciebie niestandardowy :)

Szybka Odpowiedź