Forum Budowlane » Koszty budowy domu

Jaki jest koszt budowy domu parterowego 100 metrów

  • 1 wpisy
  5 lutego 2011 11:09:00 CET

  Mam pytanie jaki jest koszt budowy domu taki do 100 metrów 4 pokoje ,łazienka kuchnia ,kotłownia typu Delicja , Zimorodek .dom na 102,

  • 488 wpisy
  12 lutego 2011 19:03:25 CET

  Jak należy postępować, by stworzyć dom (każdy dom) o relatywnie najniższych kosztach budowy i najniższych kosztach eksploatacji?

  Kolejność postępowania jest tylko jedna:

  1. Wybieramy lub tworzymy na zamówienie projekt wstępny domu.

  2. Do projektu specjalista fizyki budowli opracowuje analizy energetyczne, z których określa się rodzaj materiału ścian, grubość i rodzaj termoizolacji, wyposażenie w systemy grzewczo-wentylacyjne oraz rodzaj wyprawy elewacyjnej by uniknąć kondensacji pary w przegrodach.

  3. Na podstawie analiz, architekt kończy projekt budowlany, zaś specjalista opracowuje rysunki detali i technologie prac.

  4. Wykonawcy ściśle trzymają się projektu i technologii - nie stosując żadnych modyfikacji. Jeśli trzeba zastosować zamiennik, wyłącznie po konsultacjach ze specjalistą. Budową kieruje kierownik budowy.

  5. Po wybudowaniu sporządza się świadectwo charakterystyki energetycznej, na którym powinny być potwierdzone podana w analizie energetycznej wskaźniki.

  Tak powstaje dom o najniższych kosztach budowy i eksploatacji i co ważne: bez błędów! Proszę zauważyć, że tu nie ma miejsca na marketing i stosowanie się do reklam i ulotek producentów czy sprzedawców! Dom jakościowy ma być oparty na wiedzy specjalisty fizyki budowli, a nie ulotkach i szumie reklamowym!

  Pozdrawiam,

  Jerzy Zembrowski

  BDB

Szybka Odpowiedź