Forum Budowlane » Działki i grunty

Zakup działki -na co zwrócić uwagę

• 5 wpisy
    9 maja 2011 22:18:45 CEST

Witam planujemy zakup działki pod budowę domu jednorodzinnego - niestety nie znamy się kompletnie na przepisach na co powinniśmy zwrócić uwagę żeby potem nie mieć problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę ? Jak taką działkę sprawdzić ewentualnie kto mógłby nam w tym pomóc ??

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

• 32 wpisy
    10 maja 2011 18:07:24 CEST
    Trzeba zwrócić na 3 rzeczy

- stan prawny działki - czyli kto jest właścicielem,
    - co na działce można budować - plan zagospodarowania przestrzennego,
    - czy nie są to podmokłe tereny lub tereny zalewowe.

To z automatu sprawdza każda porządna firma budowlana.
    • 5 wpisy
    23 maja 2011 13:51:19 CEST
    rozumiem ze tereny można w urzędzie miasta sprawdzić ??
    • 62 wpisy
    21 czerwca 2011 12:52:37 CEST
    jezeli sie ma kw dzialki lub nawet nr w gminie powinni udzieli info o planie agospodarowania, dobrze sie dowiedziec rowniez jak jest z mozliwoscia podlaczenia mediow pod upatrzony kawalek ziemi, u nas to troche trwa!
    • 5 wpisy
    21 czerwca 2011 12:55:51 CEST

MPZP sprawdzony :) - podłączen nie sprawdzalismy - mniejw wiecej pytałam tylko o koszty i okres trwania ale nie jest tak żle najduzej gaz ale ten akurat nam najmniej potzrebny przy budowie

Sprawdzilismy sobie tez grunt przez geologa

• 32 wpisy
    30 czerwca 2011 17:05:32 CEST
    Może należało wybrać jakąś firmę, która posprawdza wszystko. Oni już wiedzą jak takie sprawy się załatwia i na co zwrócić uwagę.
    Porada u geologa była dobra, bo wiele ludzi później narzeka, że im woda gruntowa w piwnicy stoi :-)
    • 5 wpisy
    30 czerwca 2011 17:36:53 CEST

dokładnie grunt był najważniejszy ( a ten mamy podobno bardzo dobry i nośny bo suchutki i na ok 70 cm jest juz kamień ) i oczywiście MPZP - z gazem nie bedzie problemów - potraktują nas jako rozbudowa sieci wiec taniej - woda tez do granicy za free juz nam powiedzieli dwa sposoby wiec tez problermów nie bedzie - słup energetyczny jest jakieś 50 metró od działkia do 200 m jest stałą cena wiec tez myślę luzik - a i KW sprawdzaliśmy tez ok -poza tym kazałam w dniu podpisania akty wyciągnąc odpis z sądu zeby byłą świezutka :))

Mam nadzieje ze wszystko sprawdziliśmy - dzięki za rady

• 2 wpisy
    21 lutego 2012 10:43:53 CET
    Witam
    proszę zobaczyc na .
    Jest tam artykuł "Jak wybrac najlepszą działkę budowlaną? 13 wskazówek" może znajdzie Pan coś dla siebie
    POZDRAWIAM
    • 5 wpisy
    21 lutego 2012 12:53:07 CET

dziekuje bardzo ale działeczka juz dawno kupiona - czekamy teraz na pozwolenie

• 21 wpisy
    11 listopada 2013 18:09:45 CET
    Czy działka jest wyprowadzona czy ma wszytskie pozwolenia i czy jest dojazd do niej :)
    • 9 wpisy
    12 grudnia 2013 21:32:06 CET
    ja jeszcze zwracałem uwagę na to, zeby nie była za wąska. Bo 12 m. już za wąska.
    • 5 wpisy
    26 kwietnia 2015 16:52:22 CEST
    Weź sobie geodetę i niech ci wszystko sprawdzi . żebyś potem nie miał problemów. Osobiście mogę ci polecić firmę Geo-Szkic . Działa na terenie Olsztyna i okolic.
    • 7 wpisy
    13 sierpnia 2015 08:49:56 CEST
    Żeby nie było zbyt daleko od drogi.
    • 1 wpisy
    14 listopada 2015 14:56:14 CET
    Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić księgę wieczystą działki którą planujesz kupić lub też właścicieli w ewentualnym sąsiedztwie możesz skorzystać ze skutecznej wyszukiwarki i sprawdzić wszystko przez Internet posiadając tylko adres nieruchomości lub numer geodezyjny działki :

Ten wpis został zmieniony przez taliczan w 29 sierpnia 2016 16:46:02 CEST"
    • 5 wpisy
    15 marca 2016 07:20:31 CET
    Żeby własnie było daleko od drogi, żeby była cisza i spokój i czyste powietrze :D
    • 1 wpisy
    22 kwietnia 2016 14:28:20 CEST
    Ile kosztują dobre działki?
    • 4 wpisy
    7 lutego 2017 09:32:57 CET
    Ja bym nie zaczynała od ciszy i spokoju, ale od tego czy jeśli działka nie jest uzbrojona, to czy ma taką możliwość, a nie, że potem się okaże, że jest jakiś sąsiad, który wszystko blokuje, albo wodociągi nie mają planu na teraz, albo cokolwiek innego co by przeszkadzało. Potem można się zająć ciszą i spokojem.
    • 6 wpisy
    15 lutego 2017 08:41:39 CET

Mam do Was pytanie. Nie wiem gdzie się zwrócić z tym pytaniem ale wydaje mi się, że w miarę udało mi się trafić. Z mężem kupiliśmy działkę pod rekreację tzn. na grilla czy spędzanie słonecznych weekendów. Chcemy postawić tam domek, zrobić basen i postawić jakieś huśtawki dla dzieci. Działka jest spora, więc znajdzie się też miejsce na posadzenie kilku drzewek. Jesteśmy na etapie uzyskiwania odpowiednich pozwoleń na budowę, plan zagospodarowania terenu i wiele innych. Jednak natknęłam się na informację, że oprócz odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy, konieczne jest ustawienie odpowiednich znaków drogowych, informujących o pracach i ewentualnych utrudnieniach. Znalazłam informację na stronie firmy Unistop o tym, że takie znaki można wynająć, jak również zlecić ustalenie zmiany w organizacji ruchu, jeśli to konieczne. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej kwestii i może mi coś doradzić? Byłabym wdzięczna.

Szybka Odpowiedź