Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

Kolor ścian w sypialni

• 2 wpisy
    13 września 2011 18:00:04 CEST

Znalazłam niedawno kilka bardzo ciekawych projektów sypialni i namówiłam męża na to abyśmy i my wnieśli trochę świeżości do naszego pokoju. Chciałabym aby było w nim więcej kolorów. Teraz dominuje brąz i przestało mi się to już podobać. Szukam ożywienia. Wymyśliłam sobie zielone dodatki, zakupiłam już nawet lampę, poduszki, zapachowe świeczki w tym kolorze. Mam teraz problem z farbą, bo nie wiem na jaki kolor się zdecydować. Czy biały, czy jasny beż? Myślałam też żeby np jedną ścianę pomalować na zielono. Czy są w internecie jakieś strony na których można np wczytać sobie zdjęcie i zobaczyć jak wyglądałaby umalowana ściana? Ostatnio w castoramie przymierzałam się do zakupu farb ze śnieżki, ale naprawdę ciężko mi coś wybrać bo nie wiem jak będzie to wyglądało.

• 15 wpisy
    22 września 2011 13:17:44 CEST
    Zielona farba w sypialni jakoś mi się pasuje... Ale co kto lubi ;) Ja bym postawiła na krem, beż, błękit, wrzos, malina, nawet czerwień może fajnie wyglądać.
    • 64 wpisy
    1 października 2011 01:31:09 CEST
    W zasadzie to nic innego jak kwestia gustu i jeżeli ktoś ma ochotę na zieloną sypialnię,to czemu nie? Uważam,że wszystko można wykonać,trzeba tylko chcieć. Tylko dajcie biały sufit,bo inaczej pokój będzie zbyt ciemny.
  • 26 października 2011 13:09:57 CEST

Napewno warto zaakcentować jedną ścianę w sypialni. Może ciemniejszy odcień wybraneg koloru, bądź połączenie dwóch zupełnie innuch. Jeżeli chcesz sprawdzić jak mniej więcej to wygląda to możesz użyc kreatora

• 27 października 2011 13:43:42 CEST
    Do zieleni również nie jestem przekonana, ale jeżeli ktoś lubi ten także robiłam ostatnio remont w sypialni i wybrałam pastelową orchideę na ścianę, a wykończenia kupiłam w kolorze intensywnej czerwieni.
    • 8 wpisy
    13 marca 2012 13:00:33 CET

hmmm zielony? Ja proponuje np grafitowy. Bardzo gustowny kolory i do tego możesz wszystko rozświetlić jakimiś zasłonami np w takim kolorze Co o tym sądzisz? :)

• 38 wpisy
    14 marca 2012 12:18:06 CET
    Moim zdaniem np butelkowa zielen w sypialni to swietny pomysl, niekoniecznie na wszystkie sciany, bo rzeczywiscie moze byc zbyt ciemno, dodalaby np szerszy pas tapety z jakims ciekawym ornamentem w jasniejszym kolorze.
    • 38 wpisy
    11 października 2012 13:22:39 CEST

Nie wiem skąd takie uprzedzenie do zieleni w sypialni? Są tak piękne odcienie - butelkowa, szmaragdowa zieleń. Pięknie się łączą zarówno z ciemną jak i jasną drewnianą podłogą. Świetnie pasują do złota, grafitu, czerni i bieli, granatu, żółtego, karmelowego i bordowego.

• 38 wpisy
    11 października 2012 15:13:55 CEST

Bez urazy, ale widać, że to bardzo nie przemyślany wystrój. Te kolory do siebie zupełnie nie pasują i wręcz konkurują ze sobą zamiast współgrać. W dodatku na tle tej pomarańczowej ściany za bardzo rzuca się w oczy wątpliwej urody grzejnik. Ten wzorek jest za mały i wygląda jakby był tam przypadkowo. Jeśli mogę coś doradzić, to przemalowałabym pomarańczowe ściany na biało/ ew. złamana biel (wtedy grzejnik nie będzie się rzucał w oczy. Pomyślałabym również o zagospodarowaniu ściany za łóżkiem - można zrobić zagłówek albo rozpiąć jakiś materiał. Jako kolory uzupełniające do fioletu proponuję miedź i złoto i ciemny brąz. :D

• 86 wpisy
    13 października 2012 15:42:29 CEST
    Dlaczego nie przemyślany? Moim zdaniem jest to bardzo oryginalny pomysł,dawno nie widziałem tak odważnego połączenia kolorów. Fakt,że jest nietypowy,ale zyskał moją aprobatę.
    • 15 wpisy
    26 kwietnia 2013 17:08:20 CEST

Mnie też się podoba, bardzo oryginalne połączenie, gratuluję pomysłu alt

• 6 wpisy
    30 kwietnia 2015 14:49:47 CEST
    Zielony kolor daje poczucie bezpieczeństwa, wprowadza równowagę i harmonię więc jak najbardziej sprawdzi się w sypialni:) Również kolor niebieski czy błękitny o działaniu uspokajającym będzie idealny do sypialni.
  • 5 maja 2015 14:43:08 CEST

Ścianę oprócz pomalowania można wyeksponować. Nadadzą się do tego idealnie panele dekoracyjne 3D :) Dzięki nim wnętrze nabierze charakteru i indywidualnego stylu. Dodatkowo zyskujemy dobrą izolację oraz wygłuszenie ścian. 

Można je malować oraz łączyć z innymi dekoracjami czy materiałami :) 

• 540 wpisy
    14 grudnia 2015 07:40:21 CET
    Świetnie to wygląda. A panele dekoracyjne w kształce sześcianów -cudo :)
    • 5 wpisy
    27 grudnia 2015 20:41:15 CET
    Osobiście nie poszłabym w zielenie w sypialni, bo dla mnie sypialnia musi być czerwona ;) Ale jeśli lubisz zielenie, to rzeczywiście jedna ściana w zieleni mogłaby wyglądać ciekawie.
    • 58 wpisy
    23 stycznia 2016 14:38:02 CET
    A jak montuje się takie derokacje 3d?
    • 540 wpisy
    26 kwietnia 2016 07:12:10 CEST
    No bardzo dobre pytanie, bo w sumie wyglądają ciekawie ale sam też nie wiem
    • 30 wpisy
    4 maja 2017 07:15:14 CEST
    No też jestem ciekaw bo wygląda bardzo niestandardowo.
  • 11 maja 2017 20:09:01 CEST

Polecam pomalowanie ścian w sypialni na biało, natomiast jedną z nich, za łózkiem, na ciemno szaro. W ścianie tej wbudowane może być modernistyczne oświetlenie. Całość uzupełni sufit napinany, który wykonany jest z lustrzanej folii PVC.

• 3 wpisy
    30 maja 2017 12:44:46 CEST
    Do zielonych dodatków według mnie pasuje biały. Z jednej zielonej ściany też bym zrezygnował.
    • 18 wpisy
    30 maja 2017 19:18:48 CEST
    Kolor ścian musi być stonowany żeby spokojnie można było zasnąć
    • 3 wpisy
    14 czerwca 2017 07:16:40 CEST
    Zgadzam się z poprzednikiem w kwestii koloru ścian. Dla mnie najważniejszą rolę pełnią różnego rodzaju dodatki, uwielbiam poduchy i koce :) Widziałam w gazetce Jysk w aplikacji Moja Gazetka, że teraz mają rabat od 30 do 60% na wszystkie materce, kołdry i poduszki. Korzystacie z tego typu promocji ?
    • 136 wpisy
    1 sierpnia 2017 14:19:44 CEST

Postawiłbym na klasyczną sypialnię, z jasnymi ścianami i jedną w ciemno-brązowym kolorze. Dobre kontrastował będzie na niej, dynamiczny grzejnik rewersyjny Panama, który podczas lata również chłodzi, czym uprzyjemni sen. Ciekawym elementem mogą być suwane drzwi w stylu japońskim.

• 17 wpisy
    25 września 2017 19:25:13 CEST
    Neutralny i spokojny.
    • 81 wpisy
    17 października 2017 10:54:23 CEST
    Przyznam, że faktycznie jest ciekawa i neutralna, pozwala na odpoczynek psychiczny i relaks. Dodatkiem zawsze bezie fajna, ciekawa pościel ozdobna którą znajdziecie na Darymex, zapraszamy :)

Szybka Odpowiedź