Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

Okna, jak walczyc z producentami-oszustami?

• 1 wpisy
    1 stycznia 2007 17:28:08 CET
    Witam, od pol roku zmagam sie z oszustem jakim sie okazal wlasciciel firmy produkujacej okna. Po skasowaniu pokaznej sumy(zaliczki w wys. 22 tys) przestal sie pojawiac na terenie budowy naszego domu. Wyegzekfowanie wstawienia zamowionych okien graniczy z moge znalezc jakas liste nierzetelnych przedsiebiorcow? Chce ostrzec innych potencjalnych klientow owej firmy. Przekonalam sie ze nawet prokurator nie chce nam pomoc a skierowanie sprawy do sadu(pozew cywilny) rozciaga wszystko do kilku miesiecy jesli nie lat. Jestesmy juz bardzo zdesperowani i jesli ktos moze nam podpowiedziec jak walczyc z takimi "przedsiebiorcami" to bede wdzeczna.
    Pozdrawiam Ewa
    • 14 wpisy
    2 stycznia 2007 12:47:51 CET
    Szanowna Pani,
    niestety problem nierzetelnych firm w branży stolarki okiennej jest wciąż żywy i cześć firm traktuje swoją działaność wyłącznie sezonowo, pozostawiając później klientów w takiej sytuacji jak Panią. Faktycznie ściganie takich firm na drodze prawnej jest uciążliwe, ale wydaje mi się iż jest to jedyna droga na skuteczne odzyskanie pieniędzy (niestety często firmy te mają za nic swoją reputację i żadna negatywna opinia nie skłania ich do zaminy sposobu działania), a w dalszej konsekwencji do wyeliminowania tych firm z rynku. Niestety nie słyszałem o żadnych branżowych listach nierztelnych firm, poza wpisami na branżowych forach dyskusyjnych, gdzie czasami klienci wyrażali swoje negatywne opinie (polecam branżowe forum dyskusyjne ). Może Pani również spróbować skontaktować się ze Związkiem POLSKIE OKNA I DRZWI ( ), który jest jedyną organizacją branżową. Z pozostałych instytucji pozostają ewentualnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz inspekacja handlowa. W przypadku nieugiętej postawy właściciela firmy na te działania jedyną drogą pozostanie pozwanie go do sądu.
    • 1 wpisy
    23 lutego 2007 18:04:11 CET
    Ewa napisz do mnie na PRIV, być może znam tego oszusta, ponieważ handluję drzwiami i oknami. Pozdrawiam, M.
    • 5 wpisy
    15 maja 2007 19:13:17 CEST
    Ludzie sami są sobie winni. Chcą mieć jak najtańsze okna nieważne jakim kosztem! Nie patrzą na przeszłość firmy, mają klapki na oczach a ich jedynym wyznacznikiem jest cena okien. Dzięki takim "sprzedawcom" jakiego własnie spotkała Pani, może wkońcu społeczność zmądrzeje troche i zaczną się zastanawiać co kupują. Dla osób takich jak ja są oni także uciązliwi, (cięzko walczyć z taką konkurencją przy takiej świadomości społeczeństwa) ale ich postępowanie mam nadzieje że wkrótce doprowadzi do tego że ludzie wkońcu zmienią swoją mentalność.

Nie żadko mam przypadek że dzwoni do mnie człowiek, pyta o okna, daje mu dobrą cene, oczywiście wysoki standard wykonania, a on przerywa mi w połowie zdania i mowi "Panie mnie to nie interesuje, to ma być najtańsze". Pozniej dzwonią Ci sami klienci do naszej firmy abyśmy im zserwisowali okna bo zakupili je u innej firmy która nawet nie posiada swojego serwisu!

Współczuje Pani sytuacji, ale nie jest Pani wyjątkiem i nie mam zamiaru ukrywać że zapewne w pewnym stopniu jest Pani winna sama sobie. Niestety ludziom bardzo cięzko przetłumaczyć co znaczy doświadczenie i jakość produktu, bo liczy się każda złotówka. Wolą dać 10zł mniej i mieć bubel, ale za to cieszą się ze maja 10zł więcej w kieszeni ale to nic że na serwis w mojej firmie wydadzą za pół roku 100 zł. To nie ważne.

Pozdrawiam i życzę sukcesu na drodze sądowej w odzyskaniu swojej należności

Marek
    • 7 wpisy
    2 września 2008 16:43:27 CEST
    Oszuści zawsze bedą na rynku. Wśród takiej ilości firm, trudno się przed nimi ustrzec. Trzeba dokładnie samemu prześwietlać firmy i najlepiej zgłaszać się do znanych marek, choć cena początkowo moze wydawać się duża. lepiej jednak wiecej zapłacić na początku, niż potem martwić się co zrobić z bublem
    • 10 wpisy
    3 września 2008 14:59:58 CEST
    Powinny być czarne listy oszustów
    • 59 wpisy
    4 września 2008 01:37:21 CEST
    Jeśli człowiek będzie kombinował by znaleźć jak najtańszą firmę to tak się to może skończyć... Należy szukać firm z renomą, polecanych przez znajomych, albo w sieci, o których mówi się dobre rzeczy. Ja samemu tworzę listę takich firm, wykorzystuję ją samemu podczas projektów, jak i udzielam pomocy przyjaciołom. Jakby ktoś chciał w niektórych branżach poradę lub dwie - można pisać na PW.
    • 122 wpisy
    5 września 2008 21:33:19 CEST
    Właśnie, masz rację romeus, większość chce szybko i tanio, a potem narzeka
    • 76 wpisy
    11 września 2008 21:20:51 CEST
    a ja polecam kupowanie produktów sprawdzonych (nawet jeśli są nieco droższe) i korzystanie z usług poleconych przez producentów wykonawców...
    • 122 wpisy
    15 września 2008 14:58:55 CEST
    To najlepsze wyjście. Trzeba tylko pamiętać, że tylko solidny producent współpracuje z najlepszymi wykonawcami

Szybka Odpowiedź