Forum Budowlane » Projekt i aranżacja ogrodu

• 8 wpisy
    17 stycznia 2012 22:22:54 CET

Witam

wiem, że jest mnóstwo propozycji w internacie ale może ktoś będzie wiedział, jaką konkretnie roślinę mam wybrać.

Na działce mam bardzo piaszczystą ziemię, nie chcę iglaków, tui i ligustra.

Wysokość żywopłotu 2-2,2m. Blisko droga krajowa.

Nie lubię za bardzo pracować przy roślinach więc podlewanie i cięcie będzie okazyjne.

Dość dużo planuję tego żywopłotu więc niech będzie dość tani.

Fajnie by było jakby długo kwitł a póżniej jeszcze długo miał owoce jadalne dla ptaków.

Chciałabym by był orginalny i piękny nawet bez przycinania.

• 38 wpisy
    23 marca 2012 15:20:58 CET
    Bardzo duzo wymagan stawiasz temu zywoplotowi... Bardzo dobrze na zywoploty sprawdza sie modrzew,ale to iglak. Moze ligustr? spelnia wiekszosc warunkow, stosowany jest czesto w miastach wiec z droga krajowa nie powinien miec problemu, za to z piaszczysta gleba moze sobie nie poradzic... Moze wiec rokitnik?
    • 13 wpisy
    24 marca 2012 12:28:57 CET
    Największym minusem jest właśnie ta gleba,więc faktycznie może sobie z tym nie poradzić.Tutaj również polecam rokitnik,jako żywopłot bardzo dobrze się sprawdza.
    • 8 wpisy
    24 marca 2012 22:53:50 CET

Dziękuję za podpowiedzi.

Wcześniej brałam jeszcze pod uwagę Pęcherznicę i Tuwały. Nie wiem jak Rokitnik będzie się sprawował w otoczeniu drzew owocowch. Faktycznie spełnia większość moich wymagań i fajnie się prezentuje.

Pozdrawiam

• 541 wpisy
    1 czerwca 2016 08:16:56 CEST
    Pęcherznica całkiem fajnie wygląda mozna ją wykorzystać.
    • 61 wpisy
    7 sierpnia 2017 08:33:08 CEST
    Jak jesteś z okolic Warszawy to zajrzyj do Ulińskich w Konstancinie-Jeziornie, tam ci na pewno coś doradzą, bo znają się na rzeczy i mają niesamowity wybór przeróżnych roślin ozdobnych.
    • 20 wpisy
    29 listopada 2017 10:28:35 CET
    Możesz też wybrać inną opcją, mianowicie posadzić Thuje, które także zapewnia Ci prywatność od sąsiadów,w iem z własnego doświadczenia.

Szybka Odpowiedź