Forum Budowlane » Budowa i remont z Fachową Ekipą

Jak wybrać najlepszą firmę do remontu?

  • 1 wpisy
  19 stycznia 2012 12:04:50 CET

  Przeprowadzając remont domu czy mieszkania nie zawsze polegać można na swoich umiejętnościach. Wiele prac wymaga dużej staranności, dokładności i profesjonalizmu. A tego właśnie oczekiwać można od specjalistycznych firm. Kiedy zatem nie jest się „złotą rączką” lepiej polegać na fachowcach wykonujących prace remontowe. Aby znaleźć dobrą firmę, która przeprowadzi kompleksowy remont domu czy biura wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę i już po chwili wyświetli się lista firm oferujących swoje usługi. Im szerszy zakres wykonywanych czynności, tym lepiej. Większość firm świadczy usługi takie jak kładzenie glazury i terakoty, montaż ścianek i sufitów podwieszanych czy też podłączanie instalacji sanitarnych i elektrycznych. ”. Żeby wybrać najlepszą z firm, należy kierować się kilkoma kryteriami. Po pierwsze sprawdzić wachlarz usług. Najlepiej wybierać firmy, oferujące kompleksowe remonty i prace budowlane. Kolejną kwestią jest konkurencyjny cennik. Ostatnim elementem jest możliwość weryfikacji usług danej firmy. Dobrze jest poprosić o portfolio wykonanych remontów, np. zdjęcia, projekty itp. Warto pamiętać, że cennik nie powinien być sprawą decydującą. Dobrze zwrócić uwagę na inne, istotne z perspektywy klienta sprawy. Może to być np. terminowość – wykonanie na czas, indywidualne podejście do klienta – dopasowanie systemu pracy, wykonywanie unikalnych projektów oraz kompleksowość – jedna ekipa wykona wszystkie prace w jednym ważną okolicznością przy planowaniu remontów jest fakt, że większość osób zlecających prace zapewne z braku doświadczenia i niewiedzy często oczekuje od fachowca, aby remont był wykonany w bardzo krótkim czasie. Wszyscy rozumiemy, że każdy chce przebrnąć przez cały ten piekielny remont w jak najkrótszym czasie, ale weźmy pod uwagę, że prac, zwłaszcza tych generalnych nie wykonujemy w swoim mieszkaniu zbyt często. Płytki ceramiczne, w łazience, czy w kuchni powinny nam posłużyć, co najmniej 15-25 lat. Aby mogły nam tak długo dobrze służyć powinny być położone starannie i dokładnie na bardzo dobrze przygotowanym (zagruntowanym, zaizolowanym, wyrównanym) podłożu z instalacjami hydraulicznymi i elektrycznymi, które wytrzymają tak długi czas do następnego remontu a to wymaga odpowiedniego czasu i cierpliwości. Zdecydowanie lepiej "przemęczyć" się 3-4 tygodnie potrzebne na dobry remont mieszkania i domu niż męczyć się przez następne lata z krzywo w pośpiechu ułożonymi i odpadającymi płytkami. Albo np. po 2-3 latach po remoncie dowiedzieć się, że instalacja hydrauliczna pod płytkami nadaje się niestety tylko do wymiany. Pośpiech przy remontach to największy wróg! Unikaj go!!! Dodatkowo - planuj i umawiaj się z fachowcem z dużym wyprzedzeniem. Coraz częściej firmy remontowo-budowlane oferują także wstępne konsultacje ze zleceniodawcą oraz wycenę zlecenia.

 • 14 marca 2012 11:43:07 CET
  poradnik w pigułce ,bardzo przydatny ;)
  • 10 wpisy
  5 kwietnia 2012 15:18:31 CEST
  Na moim przykładzie i kontakcie z firmą decoroom. Najważniejsze kwestie. Umowa, określenie zakresu prac, gwarancja, raty, płatnosć po wykonanej usłudze i spokojnie sie człowiek czuje, a za tym poszła dobra jakość i rozsadny koszt.
  • 12 wpisy
  14 kwietnia 2012 15:58:17 CEST
  Standard o którym pisze rzadko spotykany wśród tego typu firm na rynku niestety.
  • 55 wpisy
  30 lipca 2012 15:27:45 CEST
  Myślę,że najważniejsza sprawa to aby dobrać firmę bez pośpiechu,poczytać opinię na jej temat. To kluczowa sprawa, a jeśli się śpieszymy to łatwo trafić na nieodpowiednich ludzi.
 • 3 sierpnia 2012 18:43:51 CEST
  wydaje mi się, że najważniejsza jest opinia o firmie, warto sprawdzić rekomendacje. Polecam moją firmę remontowo-budowlaną działająca na terenie woj. mazowieckiego. Zawsze negocjujemy ceny i wywiązujemy się z terminów!
  • 1 wpisy
  17 sierpnia 2012 12:10:04 CEST
  To prawda ,że z wyborem firmy remontowej nie należy się spieszyć. Sama też się nie spieszyłam.
  I opłaciło się. Kolega polecił mi całkiem fajną firmę z której sam wcześniej korzystał. A w Jaworznie wcale nie jest łatwo coś znaleźć. Jedyny minus jest takie, że ta firma (riser) robi tylko większe remonty więc jak znudza mi się płytki w kuchni to raczej będę musiała szukać od nowa.
  • 55 wpisy
  17 września 2012 16:09:12 CEST
  Prawda jest też taka,że im większe miasto,tym łatwiej jest wybrać firmę budowlaną,pozostaje właśnie pytanie o opinie. Najlepiej sprawdza się poczta pantoflowa.
  • 31 wpisy
  15 listopada 2012 14:33:59 CET
  To się oczywiście zgadza,natomiast ja od siebie dodałbym jeszcze,że warto szukać po swoich znajomych,gdzie mamy rekomendacje i pewność,że firma będzie po prostu godna zaufania.
 • 19 marca 2013 16:05:36 CET

  Bardzo przydatny artykuł. Ja niedawno stałem sie właścicielem mieszkania (loftu0 w city Park Poznań Mieszkanie kupione w stanie deweloperskim więc od A do Z trzeba było je wykończyć i urzadzić. skorzystałem z pomocy architekta, natomiast ekipę remontową zatrudnilem z polecenia i nie żałuję . Myslę że poczta pantoflowa to jedno z najlepszych źródeł informacji, szczególnie jeżeli mamy mozliwośc zobaczenia u kogoś jak forma wykonała swoja pracę.

  • 56 wpisy
  27 marca 2013 07:40:31 CET
  Raz poczta pantoflowa gdzie faktycznie jest często kilka firm jak najbardziej godnych polecenia,a dwa szukać właśnie na forach w dziale z ogłoszeniami. Tam mamy naprawdę szeroki wybór.
 • 11 kwietnia 2013 10:53:28 CEST
  Zgadzam się z przedmówcami - warto popytać wśród znajomych - kogo polecają, a kogo absolutnie odradzają.
  • 56 wpisy
  16 kwietnia 2013 19:57:35 CEST
  I jak sprawa wyboru ekipy,udało się już kogoś znaleźć? Jeżeli tak to pochwal się na forum. Znajomi to wiarygodne źródło,ale jak wiadomo- im więcej opinii,tym lepiej.
  • 82 wpisy
  21 grudnia 2016 18:00:16 CET

  Jeśli chodzi o zadaszenia, konstrukcje stalowe, systemy kominowe ze stali nierdzewnej, proponuję zapoznać ę z szeroką ofertą firmy BTH Import Stal, producentem obróbki stali.


  Ten wpis został zmieniony przez annaklew w 21 grudnia 2016 18:00:48 CET"
  • 1 wpisy
  19 stycznia 2017 15:10:20 CET

  Gdyby ktoś szukał zadaszenia na taras, balkon, albo daszek nad drzwi wejściowe, to firma www. metal-gum. com/  oferuje takie oo daszki wykonane z poliwęglanu komorowego. Lekka i stabilna konstrukcja, która jest odporna na warunki atmosferyczne i skutecznie chroni przed deszczem i osłania przed promieniami słonecznymi.


  Ten wpis został zmieniony przez czarman w 19 stycznia 2017 15:12:55 CET"
  • 9 wpisy
  25 listopada 2017 10:30:25 CET
  Jeżeli chodzi o firmę do remontu naszego domu to mogę zaprosić również do nas na A-zbud, właśnie tym zajmujemy się na co dzień i chętnie pomożemy, doradzimy :)
  • 24 wpisy
  16 lipca 2018 08:59:40 CEST
  jak my z mężem remontowaliśmy naszdom, to tylko z polecenia znajomych albo grupy facebookowej korzystaliśmy i czytaliśmy opinie. Na nikim się przez to nie zawiedliśmy. Wszycy wykonali pracę tak, jak inni mówili polecając ich - solidnie i dokładne., Dlatego warto rozpytywać
  • 1 wpisy
  9 sierpnia 2018 11:50:54 CEST
  Dobre firmy zwykle nie mają terminów "na już" ;)
  • 261 wpisy
  1 października 2018 23:22:06 CEST
  Przede wszystkim o dobrych opiniach od klientów, bo to wyłącznie może dac nam pewność co do ostatecznego wyboru.
  • 566 wpisy
  1 maja 2019 22:53:43 CEST
  Popytaj znajomych i sprawdź opinie na ich temat wtedy na pewno będzie dużo łatwiej.
  • 171 wpisy
  31 maja 2019 14:08:03 CEST
  Tutaj musisz kierować sie przede wszystkim opiniami osób które już się przekonały co do jakości danej firmy.

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności