Forum Budowlane » Sypialnie i Salon - wystrój i wyposażenie

Półki na książki

• 5 września 2008 11:02:30 CEST
    Mam w domu pokaźną bibliotekę. Do tej pory książki upychałam po wszelkich możliwych półkach i regałach, biurkach. Jednak zaczyna mnie męczyć ten rozgardiasz. Już nie da się go nazwać artystycznym W jednym pokoju mogę wykorzystać całą ścianę na książkowe półki. Nie mam tylko zielonego pojęcia czy kupić ileś regałów, czy może zamontowac wiszące półki od góry (tzn od sufitu) do dołu? Ma ktoś jakiś pomysł?
  • 11 września 2008 23:50:36 CEST
    Ja mam bardzo dużo książek o różnej oprawi i stanie. Niemogłam patrzeć na nie na regałach. Stąd zabudowałam szafę i trzymam je w niej.
  • 13 września 2008 23:43:56 CEST
    A ja lubię widok książek w domu. Moje też są w różnym stanie, część z nich kupowałam w antykwariatach, część jest w wianie po rodzicach, ale widać, że były czytane, a nie stanowią tylko ozdoby. Nie, nie chcę ich zamykać w szafie
    • 4 wpisy
    13 listopada 2008 14:13:05 CET
    co prawda już trochę czasu minęło od tego wątku, ale może ktoś będzie szukał tu rozwiązania - polecam zrobić regał na wymiar, z różnymi wysokościami i szerokościami półek, w ten sposób będziesz mogła posegregować książki rozmiarami co da wrażenie ładu i porządku. Lepsze to niż segregacja alfabetyczna
    • 24 wpisy
    22 listopada 2008 14:38:30 CET
    Ja osobiście zdecydowałbym się na regały, ale kto jak lubi
    • 8 wpisy
    10 lutego 2009 16:32:22 CET
    co prawda już trochę czasu minęło od tego wątku, ale może ktoś będzie szukał tu rozwiązania - polecam zrobić regał na wymiar, z różnymi wysokościami i szerokościami półek, w ten sposób będziesz mogła posegregować książki rozmiarami co da wrażenie ładu i porządku. Lepsze to niż segregacja alfabetyczna
    trochę to pracochłonne, najpierw trzeba zrobić segregacje i zobaczyć jaka powinna być wysokość i szerokość poszczególnych półek, gorzej ja ktoś ma masę takich książek wydaje mi się że znacznie lepszym rozwiązaniem będą jednak zabudowane regały
  • 25 lutego 2009 13:59:56 CET
    ale jak ktoś kocha książki i porządek to chyba nie ma innego wyjścia
  • 10 lipca 2009 01:45:17 CEST
    polecam segment półki wiszące nie dają tyle miejsca i moga nie wytrzymać zbyt dużego obciążenia no i trzeba dziurawić ścianę.
  • 28 marca 2010 12:51:54 CEST
    Też mi się wydaje ze regał to praktyczniejsze rozwiązanie. A co do szafy, to przecież nie taka jest idea biblioteczki, żeby książki zamykać w szafie. Ja lubię patrzeć na regały pełne książek. Wybierz sobie jakiś ładny, na mają piękne ekologiczne, drewniane meble i dużo regałów. Na pewno kupisz tam taniej niż w sieciówce i nie będziesz musiała za tym jeździć. Ja mam stamtąd kilka mebli i są bardzo solidne.
    • 1 wpisy
    30 marca 2010 16:26:53 CEST
    Ja ostatnio kupiłam sobie regał z serii Billy w IKEA, w w którym zakochałam się jak tylko go zawiesiłam u siebie w mieszkaniu. Regał składa się z wnęk w kształcie idealnie kwadratowych kostek. Zawieszony jest praktycznie na całej wysokości ściany. Nie ma podbicia z tyłu więc za książkami prześwituje kolor ściany. Są bardzo głębokie więc jeśli macie dużo książek można poukładać je w kilku rzędach.
    Regał prezentuje się znakomicie i znajduje uznanie wszystkich moich znajomych którzy go oglądają.
    Regały w IKEA - pierwsza klasa! Polecam!
    • 21 wpisy
    10 sierpnia 2010 20:29:22 CEST
    http://

Gorąco polecam!
  • 18 sierpnia 2010 14:37:22 CEST
    Fajnie by wyglądały takie pułki gdyby dodać im jakieś ciekawe żesz nawet sam stworzyć sobie sam tą stronę http://
  • 25 października 2010 12:35:49 CEST
    Ja myślę, że jednak powinnas sobie zakupic regał. Moja znajoma tez ma bardzo duzo książek i wiekszość leży w małym , nieużywanym pokoju, niestety w takich warynkach bardzo sie niszczą , ponieważ trzeba je wiecznie odkurzać. Z rezzta podłoga to nie najlepsze miejsce dla książek. Zawsze częśc możesz pochowac do jakichś pudeł, przynajmniej te z którymi jesteś mniej związane lub z których nie korzystasz
  • 26 października 2010 00:36:12 CEST
    Popieram pomysł z regalem, ksiazki powinny byc widoczne i 'oddychac'. ale regaly ze sklepow po pierwsze się nie oplacaja podrugie nie wykorzystasz max powierzchni wiec najlepsze rozwiazanie to zaufany stolarz i domowa biblioteka na zamowienie.
  • 26 października 2010 21:46:37 CEST
    Wydaje mi się, że jednak zamówienie regału na wymiar będzie najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej jeśli zamówisz regał z opcją regulacji wysokości półek. W przyszłości jak i w trakcie układania książek będziesz mogła dopasowywać regał pod swoje potrzeby. Niestety w żadnym rozwiązaniu nie obejdzie się bez pierwszej segregacji książek.
    • 2 wpisy
    31 października 2010 12:39:24 CET
    Na wstępnie witam wszystkich. chciałbym mieć w domu jakąś ( niezbyt drogą ) niepowtarzalną półkę z duszą, na której można położyć parę książek, wazon itp. półki z ikei itp są całkiem do niczego. czy ktoś ma pomysł jak takie coś zdobyć lub zrobić? Najlepiej żeby wyglądała na sto lub więcej lat. pozdrawiam
  • 27 marca 2011 00:54:11 CET
    Ja też mam problem - co zrobić z masa książek. Chować bym ich raczej nie chciała, a jest ich tyle, że półeczki z Ikei się nie nadają. Znalazłam półki Cellaio i chyba się na nie zdecyduję To ich stronka na której są różne przykłady aranżacji.
    • 1 wpisy
    29 marca 2011 19:20:12 CEST
    ja mam po prostu całą ścianę od góry do dołu w prostych własnoręcznie zrobionych półkach, tak na prawdę to nie widać niczego innego poza książkami

Piece na ekogroszek
  • 28 kwietnia 2011 01:14:06 CEST
    Jeżeli chcesz taką klimatyczną półkę, to może ta Ci się spodoba: , Jednak drewniane meble mają ten swój specyficzny klimat. Także wydaje mi się, że taki regał powinien Ci odpowiadać.
  • 30 kwietnia 2011 22:30:52 CEST
    moim zdaniem tez tylko regał wchodzi w grę.
  • 15 maja 2011 18:53:25 CEST
    ja widziałem ostatnio fajne regały na
    • 18 wpisy
    18 sierpnia 2012 14:38:59 CEST

Proszę bardzo, regał w zabudowie wnękowej od Fawre, który w każdej chwili może być zasłonięty drzwiami przesuwnymi. Wygodne, stylowe rozwiązanie do większego wnętrza. Co Wy na to? :)

• 86 wpisy
    21 sierpnia 2012 12:29:02 CEST
    Całkiem ciekawa aranżacja z zabudowa. Nie pasuje mi tylko biały kolor,który niemal razi w oczy. Poza tym zasłonięcie całości drzwiami to świetny pomysł,jest to praktyczne rozwiązanie.
  • A W
    • 8 wpisy
    14 grudnia 2012 14:34:36 CET

Witam,

wątek ten już trochę ma ale dylematy jakie półki pod książki wracają. Jeśli kupujemy gotowe regały należy sprawdzić jaką maja nośność. Bo nie będzie nan nich stał wazon od babci tylko książki które sporo ważą. Jeśli książek jest dużo warto wykonać regał czy półki na zamówienie tak aby wykożystać maksymalnie przeznaczoną na nie powierzchnie. W przypadku półek należy też zastanowić się nad grubością deski/płyty i możliwościami wieszaków/podpórek oraz ich rozmieszczeniem.

• 136 wpisy
    18 grudnia 2012 22:43:39 CET

Coś w stylu kolonialnym, dostępne w salonach Vinotti:

Vinotti

Szybka Odpowiedź