Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

jak uszczelnić drzwi?

  • 6 wpisy
  9 października 2006 14:37:42 CEST
  W jaki sposób uszczelnić drzwi wejściowe (zwykłe, z płyty), które prowadzą na korytarz (z korytarza do przedsionka).
  Próbowąłam okleić drzwi uszczelką piankową - ale jak wiało - tak wieje.
  Póki co nie mogę sobie pozwolić na wymianę drzwi - w tym roku wymienialiśmy okna.
  • 5 wpisy
  23 października 2006 01:29:45 CEST
  Do czasu wymiany drzwi jednym z rozwiązań mogą być listwy PVC, które występują również w okleinach drewnopodobnych. Proszę o kontakt np. z firmą Exte. / www. /.

  Pozdrawiam

  Wiesław Dybał
  • 38 wpisy
  18 marca 2009 22:54:38 CET
  każdy producent ma w sojej ofercie drzwi wewnętrzne i praktycznie żaden nie produkuje ich już z porgami, zawsze zostawia się szczelinę między drzwiami a podłogą, przykładowo Porta stawia swoje ościeznice na wykończonej podłodze na to wieszasz skrzydło i standardowo masz szparę 8mm między drzwiami a podłogą. podejrzewam że właśnie nie masz progu kup w sklepei z takimi artykułami dębowy drewniany i domontuj przestanie wiać. A jeśli bardzo wieje polecałbym w przyszłoąci wymianę drzwi wejściowych frontowych na szczelne ciepłe najlepiej drewniane i tu też poleciłbym Portę nie są drogie za to grube i bardzo ciepłe.
  pozdrawiam
  • 1 wpisy
  21 marca 2009 16:40:06 CET
  [Witam. nie wierzę w mozliwość skutecznego uszczelnienia drzwi standardowych.
  Należy zmienić drzwi. Przepisy budowlane wymagają, zeby drzwi przepuszczały przynajmniej 1 m 3 powietrza na godzinę. Prowadzę firmę specjalizującą sie w montażu drzwi i wiem z doswiadczenia, że z tańszych op;cji jedynie firma Delta produkuje drzwi, w których można zastosować dodatkową usczelkę (co umożliwia odpowiedni profil ościeżnicy), co przy grubości skrzydła 57 mm daje efekt bardzo dobry. Ceny z montażem w zalezności od atestu antywłamaniowego w granicach 1640 - 2100 zł

  Drzwi stalowe atestowane np. gerda lub stalprodukt ptz maja dość dobre uszczelki na obowdzie skrzydła i na progu, jednak pod tym wględem sa znacznie gorsze od drzwi firmy Delta

  Pozdrawiam Piotr
  • 38 wpisy
  29 marca 2009 18:23:10 CEST
  drzwi metalowe o których piszesz napewno przepuszczaja sporo powietrza zwłaszcza gerda można mieć spore zastrzeżenia co do ich szsczelności. Z tego co wiem Delta to drzwi metalowe z blachy gr.0,7mm i wypełnione pianka lub styropianem, jak dla mnie masakra zwłaszcza grubość balchy. Z niestety drogich drzwi antywłamaniowych do domków jednorodzinnych to bym Dierre polecił, a jeśli maja być poprostu ciepłe i niedrogie to Portę mają solidną konstrukcję.
  pozdrawiam
  • 24 wpisy
  15 stycznia 2012 00:40:01 CET
  chyba najlepszą aczkolwiek nie koniecznie najtańszą metodą będzie wymiana drzwi:)
  • 42 wpisy
  26 kwietnia 2012 16:55:06 CEST
  Jeżeli jest to standardowa płyta to raczej jej nie uszczelnisz,a jeśli już Ci się to uda to na krótką mete. Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wymienić drzwi na nowe,zależy oczywiście jaki masz budżet.

  Pozdrawiam
  • 5 wpisy
  11 maja 2012 10:06:00 CEST
  Ja przykleiłem uszczelkę okienną do ościeżnicy i po sprawie :)
  • 51 wpisy
  16 maja 2012 01:45:14 CEST
  Tymczasowym rozwiązaniem dla takich drzwi może być uszczelka samoprzylepna. Jeżeli piankowa nic nie dała, to oznacza, że szczeliny są dla niej za duże. Stosuje się wtedy uszczelki gumowe o profilu płaskim lub np. "P" - mają różną grubość.
  • 42 wpisy
  20 czerwca 2012 15:25:47 CEST
  No i trzyma Ci się taka uszczelka samoprzylepna? Bo słyszałem o niej wiele dobrego,ale jako tymczasowe rozwiązanie, na dłuższą metę podobno się nie sprawdza.
 • 23 czerwca 2012 11:25:56 CEST
  Jeżeli nie wybrałeś jeszcze firmy produkującej drzwi to polecam firmę Czerwiak. Ma w swojej ofercie drzwi wejściowe,drzwi pokojowe, łazienkowe oraz bramy garażowe.Są to drzwi drewniane na bazie naturalnego drzewa sosnowego. Solidne w przystępnych cenach. Firma dysponuje szeroka gamą wzorów.

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności