Forum Budowlane » Kuchnie - wystrój i wyposażenie

Wykonczenie kuchni, sprobowac samemu?

• 23 wpisy
    24 lipca 2012 16:13:00 CEST

Witam, mam w planach przebudowe kuchni,glowna czesc zamowilem juz w salonie meblowym, problem polega na tym ze pomimo usilnych poszukiwan nie moge znalesc pasujacego stolu. Wpadlem na pomysl, zeby takowy sam sobie zmajstrowac ( hobbistycznie zajmuje sie stolarstwem) tylko nie wiem czy nie jest to dla mnie zbyt duze wyzwanie. Nie chodzi tu bynajmniej o moj warsztat, mysle ze tu nie bylo by problemu, choc raczej o cene takiego projektu. Na mojej starej frezarce, raczej juz tego nie zrobie, musialbym dokupic nowa, ale czy wogole by sie cos takiego oplacalo? Jaki jest koszt takiej porzadnej maszyny?Sprzet pewnie moglby mi jeszcze pozniej posluzyc ale nie zastanawiam sie tez nad opcja zlecenia tego komus, jakie jest wasze zdanie?

• 55 wpisy
    30 lipca 2012 15:34:39 CEST
    Masz doświadczenie w stolarce? Bo taki stół można wykonać samodzielnie,ale nie wiadomo jakie będą efekty:) Musisz wziąć na to poprawkę. Oczywiście wyniesie Cię to także taniej niż w przypadku kupna gotowca.
    • 23 wpisy
    23 października 2012 18:03:53 CEST

Oj, z braku czasu musialem troche przesunac moj projekt ;) co do twojego pytania, mysle ze zrobienie stolu nie powinno byc problemem samym w sobie, umiejetnosci mi nie brakuje, wczesniej juz robilem pare mniejszych projektow. Jednym nad czym sie zastanawiam, to dokupienie porzadej frezarki. W miedzy czasie troche sie juz rozgladalem po cennach i zdecydowalem ze jesli juz to wezme napewno na raty. Swoja droga, mam takie troche inne pytanie dla tych co rzeczywiscie siedza w temacie, ma ktos doswiadczenie z system szybkiej zamiany wrzeciona?Oplaca sie w niego inwestowac?

• 25 października 2012 09:33:32 CEST
    hej
    no wiec na zrobienie samego stolu nie oplaca kupowac sie maszyny :)))ale jesli potem myslisz ze dalej bedziesz z niej korzystal, to polecam.
    bardzo fajnie i dosc latwe w uzyciu sa maszyny hammera, sam mam takowa i wiem ze warto :)zwlaszcza dla hobbistow.
    a systemszybkiej zmiany wrzeciona ulatwia bardzo prace, i jesli zalezy Ci na szybkiej i wydajnej pracy,to jak najbardziej oplaca sie inwestowac
    • 23 wpisy
    28 listopada 2012 14:23:01 CET

Nie no jasne że na sam stόł to mi sie by nie opłacało kupować frezarki- Porządna maszyna kosztuje z parenaście tysiᶒcy, wiᶒc mijałoby to by siᶒz celem.. Tak jak pisałem robiłem już pare mniejszych projetkόw, nowy sprzᶒt pozwoliby mi na rozszerzenie warszatatu, może nawet udałoby siᶒ coś na tym zarobić..Co tego systemu co o niego pytałem, czas to własnie to to na czym mi najbardziej zależy. Jeśli chce siᶒ być stolarzelem tylko hobbistycznie (2/3 godziny dziennie) to trzeba wykorzystać ten czas jak najefektywniej bo inaczej to nie ma co sobie głowy zawracać

• 3 grudnia 2012 12:37:46 CET

no tak to ten system jest wtedy odpowiedni, jak chcesz tylko kilka gidzin dziennie pracowac, i tez ma fajna funkcje ze zapisuje parametry, wiec raz dwa trzy i zmieniasz :)

• 28 wpisy
    5 grudnia 2012 16:53:52 CET

spróbowac możesz, jeśli lubisz to robić to satysfakcja będzie tym większa, koszt frezarek jest różny: generalnie trzymać się jednak znanych producentów metabo, hitachi, makita etc.

• 7 grudnia 2012 10:05:46 CET
    a co to za firma metabo sinusoid??
    niestety nie slyszale, zaciekawiles mnie :)
    • 35 wpisy
    7 grudnia 2012 15:51:45 CET
    Im więcej doświadczenia tym lepiej. Ja na Twoim miejscu skorzystałbym jednak z porady fachowca,bo robiąc samemu elementy an których się nie znamy-zaszkodzimy sobie,można tego uniknąć.
  • R D
    • 39 wpisy
    8 grudnia 2012 11:39:38 CET
    To prawda, i z oszczędności początkowych wynikną kolejne koszty.
    • 21 wpisy
    8 grudnia 2012 20:46:52 CET
    Racja,sam jestem tego przykładem. Chcąc początkowo zaoszczędzić,później koszty napraw wyszły znacznie wyższe. Nie warto.
    • 23 wpisy
    8 stycznia 2013 14:58:52 CET
    Czyli lepiej to komuś zlecić?Hmm zastanowie się jeszcze, wiem ze inwestycja w sprzęt to poważna decyzja ale jeśli miałoby mi się to potem zwrócić..W sumie patrzyłem już po cennach i na małego hammera chyba bym uzbierał, ale popatrze jeszcze sobie na te marki co sinusoid podal, dzieki!
  • 11 stycznia 2013 10:32:33 CET

wszystko zalezy co potem, jak uzbierasz kase na maszyne i umiesz ja obslugiwac i wykorzystasz potem, to polecam ta opcje, a jak wogole nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi, to zlec komus :)

w kazdym razie powodzenia

• 54 wpisy
    12 lutego 2013 13:44:00 CET
    To oczywiście prawda,a poza tym zależy także od tego jakie doświadczenie w dziedzinie prac wykończeniowych posiadasz. jeżeli jest ono niewielkie,wówczas radzę skorzystać z pomocy fachowców.

Szybka Odpowiedź