Forum Budowlane » Kuchnie - wystrój i wyposażenie

kuchnia w starym stylu

• 10 sierpnia 2012 00:27:51 CEST

moze macie pomysł na kuchnie w stylowym dworkowym domu

• 54 wpisy
    16 sierpnia 2012 13:27:07 CEST
    A masz może jakieś zdjęcie wnętrza lub samego domu? Bo wtedy łatwiej byłoby powiedzieć jaka kuchnia do niego pasuje. Inaczej ciężko pomóc.
    • 38 wpisy
    14 listopada 2012 19:13:58 CET

Czy dom jest historyczny czy nowy stylizowany?

Jeśli chodzi o adaptację starych mieszkań/domów to trzeba położyć nacisk na odpiwiednią bazę - ściany, podłogi - tylko z naturalnych, szlachetnych materiałów, jakieś laminaty i inne imitacje nie będą wpisywały się w charakter budowli. Co do mebli to zawsze są dwa kierunki: 1) nawiązujący do stylu budynki, 2) nowoczesny - bardzo ciekawie prezentują się proste meble np. na tle odnowionych parkietów, w towarzystwie stylowych kominków czy pieców...

Natomiast jeśli ktoś decyduje się na budowę domu stylizowanego na dworek, to przyjmujemy, że taki tradycyjny styl mu właśnie najbardziej odpowiada i tu chyba śmiało można polecić konsekwencję stylistyczną w wystroju wnętrza. Czyli po raz kolejny - solidne drewniane podłogi i meble przełamane jedynie odrobiną nowoczesności np. w kolorze...

• 31 wpisy
    15 listopada 2012 14:41:59 CET
    Jeżeli jest to dworkowy domek,to koniecznie kuchnia w starodawnym,tradycyjnym stylu z piecem kaflowym. To robi duże wrażenie,będzie się fajnie prezentować.
    • 7 wpisy
    19 listopada 2012 23:32:16 CET
    Może to być kuchnia prowansalska, ale najlepiej pasowałaby tu kuchnia z prawdziwym kaflowym piecem, drewnianymi meblami np. kredensem, stołem z szufladą ...
    • 16 wpisy
    8 stycznia 2013 15:38:49 CET

A może coś takiego? Świetne wykonanie tej firmy. Jestem zachwycona ich realizacją. (kuchnia ze strony: )

• 26 wpisy
    24 stycznia 2013 14:45:41 CET

jestem zachwycona taką aranżacją kuchni:

alt

• 48 wpisy
    25 stycznia 2013 14:21:06 CET

Szpulka faktycznie genialna aranzacja :D podejrzewam tylko, ze kosztuje fortuje (wiecej niz wiekszosc z nas wydaje na budowe swojego gniazdka) Tylko osobiście wolałbym tego typu zyrandol: Lmapa

• 26 wpisy
    25 stycznia 2013 20:05:58 CET

wiadomo, nie od razu Kraków zbudowano ;)

lampa Ok ;)

• 38 wpisy
    12 lutego 2013 08:48:42 CET

alt

Taka kuchnia z drewnianą podłogą i drewnianymi meblami w kontrastującym kolorze wygląda naprawdę stylowo. Dobrze ilustruje 'kuchnię w starym stylu'.

• 54 wpisy
    12 lutego 2013 13:42:00 CET
    Jeżeli ma być to kuchnia w takim właśnie klasycznym,starodawnym stylu to faktycznie żyrandol będzie jak znalazł. Jednak teraz panuje moda na oświetlenie typu LED.
    • 9 wpisy
    4 kwietnia 2013 12:46:31 CEST

alt

Jest przepiękna! Ale jak widać: potrzebna jest także odpowiednia powierzchnia :)

• 136 wpisy
    24 kwietnia 2013 18:50:21 CEST

A może taka kuchnia prowansalska z meblami w bardzo oryginalnym jasno-niebieskim kolorze ? Obawiam się tylko, że to propozycja nie na każdy portfel.

• 9 wpisy
    29 czerwca 2013 17:58:56 CEST

Ciekawie wyglądają w stylu rustykalnym, zwykle jasna aranżacja z meblami stylizowanymi na bardzo stare.

• 7 wpisy
    19 lipca 2013 15:15:38 CEST
    Szereg ciekawych pomysłów na kuchnię orz meble do niej,znajdziesz u nas,naprawde warto a w razie pytań służę pomocą na forum.
  • 5 sierpnia 2013 17:01:48 CEST
    Praktyczniejsze są gładkie powierzchnie wszelkich elementów w kuchni. (czyszczenie i zmywanie) Może istnieje połączenie tradycyjnego stylu z praktycznym podejściem?
    • 35 wpisy
    10 sierpnia 2013 10:34:59 CEST
    Na pewno istnieje tylko jak powszechnie wiadomo- to nic innego jak nasz gust. Nie każdemu będzie odpowiadać tego typu kuchnia. Ja akurat jestem zwolennikiem bardziej nowoczesnych rozwiązan.
    • 26 wpisy
    31 sierpnia 2013 14:34:57 CEST

Wpisz w gugla rustykalny styl kuchni i znajdzesz inspiracje. Jest tego całe mnóstwo. Pozostają także czasopisma wnętrzarskie. Ja pomysłów szukałam na długo przed remontem kuchni.

• 19 wpisy
    10 września 2013 11:36:34 CEST
    moja siostra robiła kuchnie w stylu rustykalnym i w sumie nie było problemu ze znalezieniem odpowiedniego sprzętu. ale np. jesli chodzi o baterię, to wybrała taką - bo nie lubi kurków, a poza tym jest to wygodne wyjście, w razie gdyby za rok czy 2 chciała zmienić styl kuchni. w końcu w większości to głównie dodatki robią swoje i nadają odpowiedni charakter całości :)
    • 2 wpisy
    16 listopada 2013 22:48:00 CET
    goralowa napisał/a:

moze macie pomysł na kuchnie w stylowym dworkowym domu

Tu masz meble z lietgo drewna - Są tam nie tylko meble kuchenne na wymiar, ale również altany. mable do sypailani i inne. Naprawdę świetnie się prezentują. Ja się w nich odrazu zakochałam.

• 2 wpisy
    19 listopada 2013 20:10:13 CET
    Może zainspirujesz się jakimiś starymi zdjęciami i filmami? Mnie osobiście nie przekonują takie kuchnie, ale za pewne mają swój klimat :)
    • 4 wpisy
    21 listopada 2013 20:43:43 CET
    Konar Meble mają świetne meble z litego drewna. Na ich stronie są foty, wiec możesz sobie zerknąć, które by pasowały do Twojego wnętrza. Trduno mi jest cokolwiek polecić, bo nie wiem jak ten dworek wygląda. Mogę ci jednak poradzić, że zawsze trzeba patrzeć nie tylko na wygląd, ale również na funkcjonalność.
    • 29 wpisy
    28 kwietnia 2014 21:17:31 CEST

oprócz ciekawej aranżacji warto zadbać również o funkcjonalność kuchni, polecam sklep internetowy armadeo jest tam duży wybór armatury zarówno do kuchni jak i łazienki.

Ten wpis został zmieniony przez bukowskaa w 28 kwietnia 2014 21:18:39 CEST"

Szybka Odpowiedź