Forum Budowlane » Koszty budowy domu

  • 172 wpisy
  5 lutego 2018 11:42:20 CET

  Kotły stałopalne będą najprawdopodobniej wycofywane z użytku, a niskiej jakości opału nie wolno stosować już teraz w wielu polskich miastach. Dlatego warto rozważyć modernizację systemu grzewczego i wykorzystanie źródeł odnawialnych, które będą zawsze darmowe :) Wymianie źródła ciepła powinna towarzyszyć termomodernizacja budynku polegająca na dociepleniu ścian, dachów i podłóg. Więcej informacji dostępnych na stronie Knauf Industries.


  Ten wpis został zmieniony przez erzecznikkt w 5 lutego 2018 12:16:30 CET"
  • 97 wpisy
  5 marca 2018 13:50:31 CET
  Witam,

  Dlatego zamiast kotła na paliwa stałe lub pellet warto zastanowić się nad bardziej przyszłościowym, a zarazem ekologicznym rozwiązaniem ogrzewania budynku. Takim rozwiązaniem są powietrzne lub gruntowe pompy ciepła, których wybór pozwoli na obniżenie rocznych kosztów ogrzewania. Pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Jest również całkowicie bezobsługowym rozwiązaniem, więc nie wymaga żadnych czynności eksploatacyjnych, jak jest w przypadku kotłów na paliwa stałe.
  Zachęcam Państwa do zainteresowania się pompami ciepła z rodziny Logatherm marki Buderus. Nasze pompy cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:
  W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie . Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 2 wpisy
  15 marca 2018 13:07:14 CET

  Blok w którym mieszkam był ogrzewany z jednego pieca, który przestawał być wydajny. Żeby ograniczyc koszty ogrzewania konieczna okazała się termomodernizacja budynku, czyli po prostu jego docieplenie. Projekt termomodernizacji wykonała firma stekra .pl Pozwoliło to na zminimalizowanie potrzeb grzewczych podczas użytkowania budynku, a co za tym idzie niższe rachunki. 


  Ten wpis został zmieniony przez rielos w 15 marca 2018 13:08:33 CET"
  • 97 wpisy
  24 kwietnia 2018 14:07:56 CEST

  Witam,

  Dokładnie. W przypadku budynków starszego typu, najlepszym sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania budynku jest wykonanie termomodernizacji budynku, wymienienie stolarki okiennej oraz ewentualnie wymiana instalacji CO. Nowsze systemy grzewcze wymagają znacznie mniejszej ilości czynnika grzewczego w instalacji, więc warto zastanowić się nad kompleksową wymianą sieci przewodów, grzejników oraz samego źródła ciepła. Taka inwestycja będzie wymagała znacznych nakładów finansowych, lecz na przestrzeni kilku sezonów grzewczych możemy uzyskać jej zwrot poprzez znaczne obniżenie kosztów ogrzewania.
  W razie pytań pozostaję do dyspozycji.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

 • 10 maja 2018 09:52:34 CEST
  Zdecydowanie za mało danych abyśmy mogli pomóc i obliczyć z jakimi kosztami ogrzewania trzeba się liczyć, te przecież zawsze będą zmienne i różnią się w zależności od wybranego systemu grzewczego, metrażu czy stopnia izolacji.
  • 172 wpisy
  25 maja 2018 14:54:57 CEST

  Kalkulacja kosztów ogrzewania na pewno w dużej mierze będzie zależna od ceny poszczególnych paliw, a one będą się zmieniać. Spośród wszystkich nośników energii na pewno nie zdrożeje energia odnawialna, pochodząca ze słońca lub gruntu. A to, ile potrzebujemy jej do ogrzania domu wynika bezpośrednio ze strat ciepła w budynku. Im lepiej jest ocieplony, tym mniej będzie trzeba wytworzyć ciepła, dlatego warto zadbać o staranną termoizolację wszystkich przegród.

  • 97 wpisy
  14 czerwca 2018 12:03:51 CEST
  Witam,

  Dlatego warto zastanowić się nad wyborem bardziej nowoczesnego i ekologicznego rozwiązania ogrzewania, jakim jest pompa ciała. Koszty ogrzewania nie będą wtedy powiązane ściśle z ceną paliwa, która na przestrzeni lat może ulec znacznemu podwyższeniu. Pompy ciepła cechują się bezobsługową pracą, co poprawi komfort obsługi. Wybierając instalację grzewczą zasilaną węglem, należy liczyć się z dodatkową pracą eksploatacyjną polegającą na dostarczaniu paliwa do kotła. Należy wziąć również pod uwagę czyszczenie kotła z popiołu oraz czyszczenie samej kotłowni, co jest uciążliwe w sezonie grzewczym. Wracając do samego paliwa nigdy nie mamy pewności, czy zakupiony przez nas węgiel ma odpowiednią kaloryczność oraz musimy przeznaczyć oddzielne pomieszczenie do przechowywania opału. Należy wspomnieć, że wybór źródła ciepła jest inwestycją na długie lata.
  Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się wszystkie informacje techniczne o pompach ciepła marki Junkers-Bosch:

  Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Junkers-Bosch
  • 540 wpisy
  3 października 2018 08:34:25 CEST
  U nas najlepiej wychodzi to jednak na ekogroszku
  • 73 wpisy
  3 października 2018 21:52:47 CEST
  Wjtek432 napisał/a:
  U nas najlepiej wychodzi to jednak na ekogroszku

  na jakiej podstawie tak sądzisz??
  Pompa ciepła na pewno jest tańsza w eksploatacji niż ekogroszek. Nie trzeba kupować opału, przechowywać go, dorzucać do pieca, a później go wyciągać z pieca. Ekogroszek to wygoda.

  • 540 wpisy
  1 maja 2019 20:29:50 CEST
  No to w takim razie warto pomyśleć nad wyborem pompy ciepła bądź kotła na pellet które mogą znacząco obniżyć koszta utrzymania.
  • 172 wpisy
  13 maja 2019 13:40:49 CEST

  Z dwóch rozwiązań – pompa ciepła i kocioł na pellet, znacznie korzystniej pod względem eksploatacyjnym wychodzi pompa ciepła. Przede wszystkim wygenerowana przez nią energia cieplna pochodzi z gruntu, a nie ze spalania opału, który trzeba zakupić. Ciepło jest więc w tym przypadku darmowe. Poza tym jest to zupełnie bezobsługowe urządzenie, więc daje wysoki komfort użytkowania. Warto jednak podkreślić, że sprawdzi się tylko w dobrze termoizolowanych, energooszczędnych domach o niewielkim zapotrzebowaniu na energię.

Szybka Odpowiedź