Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Poma ciepła , wizualizacja - podgląd na żywo

• 5 wpisy
    2 grudnia 2012 13:19:39 CET

Jest to mój pierwszy post dlatego witam Wszystkich
    Czesto w necie jest zadawane pytanie czy instalacja pompy ciepła w domu do ogrzewanie sie opłaca.
    Dlatego złożyłem i zamontowałem u siebie tego typu ogrzewanie
    A dodatkowo by było widać ile to kosztuje powstała wizualizacja pracy pompy

nie jest to żadna reklama ani pomp ani firmy montującej
    po prostu tak to działa na żywo

tu widaćjak to działa , poszukaj takiej strony ...>>>   pompaciepla-24

Ten wpis został zmieniony przez maryusz w 5 września 2013 20:41:49 CEST"
    • 5 wpisy
    25 stycznia 2013 13:01:43 CET
    Juz pół zimy moja samoróbka działa i w domu jest ciepło , tak ze nie wszystko co ze ,,sklepu,, musi być lepsze :)
    • 5 wpisy
    18 marca 2013 11:02:22 CET
    osobiście uważam, że to godne zainteresowania rozwiązanie, z tych dostępnych na rynku. My się kiedyś skusiliśmy, nie żałujemy. Podrzucę jeden sprawdzony kontakt- www , to tak na przyszłość może komuś się przyda. Pozdrawiam gorąco
    • 5 wpisy
    10 maja 2013 20:04:43 CEST

Sezon grzewczy sie juz definytywnie zakończył

Ogrzewanie domu kosztowało mnie o połowe mniej niz w przypadku gazu którym grzałem rok wczesniej .

Przy okazji wykonałem pasywną klimatyzacje która juz teraz w te goroce dni sie przydaje .

• 597 wpisy
    12 maja 2013 01:45:01 CEST

A ja właśnie zamówiłem do siebie Aristona Nuos Evo 80L - ulepszona wersję Nuosa. Zobaczymy jak będzie się sprawował. Jutro montaż. Testowany będzie max do września.

• 3 wpisy
    20 maja 2013 00:43:52 CEST
    Witam. Mam już Aristona Nuos Evo od mniej więcej pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Trzeba powiedzieć z czystym sumieniem że to urządzenie wytycza zupełnie nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej z powietrza dodatkowo maksymalizując i komfort użytkowania, i oszczędność energii. Kupiłem bo można go zainstalować samodzielnie, nie trzeba być fachowcem, wystarczy odrobina umiejętności i każdy jest w stanie sobie z tym poradzić-dokładnie jakbym wstawił lodówkę, tylko taką „grzejącą”. Nie robiłem bilansu zysków aleee oszczędności już są zauważalne.
    • 597 wpisy
    20 maja 2013 01:18:45 CEST
    Ja jako, że jestem instalatorem pozwoliłem sobie wstawić podliczniki i tak wyszło mi na razie że podgrzanie kubika wody do temp 50'C bo taka jest minimalna fabrycznie ustawiona kosztowało mnie dokładnie 11,4kWh!! To jest ok 7zł!!!
    Dodatkowo wylot zimnego powietrza wpięty jest w rekuperator co znacznie obniża temp powietrza zasysanego do pomieszczeń podczas pracy Nuosa. Dodatkowo zyskuję ok 5L wody dziennie ze skroplin do podlewania kwiatków :))
    • 5 wpisy
    5 września 2013 20:39:32 CEST
    I chyba kolejna zima  powoli zacznie pukać
    podgląd , poszukaj takiej strony .......>>     pompaciepla-24

Ten wpis został zmieniony przez maryusz w 5 września 2013 20:40:09 CEST"
    • 5 wpisy
    6 lutego 2014 21:44:16 CET

pompaciepla-24

Ten wpis został zmieniony przez maryusz w 6 lutego 2014 21:47:37 CET"
    • 202 wpisy
    10 maja 2016 16:42:07 CEST

bardzo fajny przykład instalacji pompy ciepła 

Ten wpis został zmieniony przez drumcode w 10 maja 2016 16:43:44 CEST"
    • 187 wpisy
    25 maja 2016 17:28:41 CEST
    chyba chciałeś wkleić film? może napisz, gdzie to znajdziemy, bo to forum akurat pod tym względem jest straszliwie niefunkcjonalne..
    • 202 wpisy
    9 czerwca 2016 16:58:07 CEST
    youtube >>> wpisujecie vikersonn >>> wyskakują wam filmy między innymi odnośnie procesu produkcji pomp ciepła, a także przykładowej instalacji takiej pompy - bardzo przydatne szczególnie dla tych, którzy lubią pomajsterkować
    • 187 wpisy
    9 marca 2017 16:37:57 CET
    maryusz napisał/a: Sezon grzewczy sie juz definytywnie zakończył Ogrzewanie domu kosztowało mnie o połowe mniej niz w przypadku gazu którym grzałem rok wczesniej

u mnie ostatni sezon okolice 2000zł przy domu 165m2. pompa ciepła 8kW bjorn
  • 16 marca 2017 14:02:01 CET

Witam !

Gdyby ktoś był zainteresowany wizualizacją rzeczywistej instalacji grzewczej z pompą ciepła to polecam podgląd na żywo pompy ciepła VIESSMANN - Vitocal 300.

Zastosowany tu monowalentny system stanowi źródło ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni grzewczej ok. 200 m2 znajdującego się pod Opolem. Pobór ciepła ze środowiska naturalnego odbywa się za pomocą dwóch sond pionowych o długości 91 m każda. Zastosowana pompa ciepła wykorzystywana jest do przygotowania o określonej temperaturze wody grzewczej dla instalacji ogrzewania podłogowego jak również do podgrzewu ciepłej wody użytkowej.

Przedstawiony na ekranie schemat technologiczny umożliwia monitorowanie wszystkich zmiennych charakteryzujących pracę instalacji, takich jak:

• temperatury w najważniejszych punktach instalacji po stronie pierwotnej i wtórnej, 
    • zużycie energii cieplnej, 
    • zużycia energii elektrycznej w poszczególnych taryfach, 
    • statusy pracy pompy ciepła, poszczególnych pomp i zaworów.

Dodatkowe informacje zawarte na stronie umożliwiają dokładną analizę pracy instalacji, a przede wszystkim ocenę kosztów eksploatacji.

http://www viessmann pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/wizualizacja-pracy-pompy-ciepla/

Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 16 marca 2017 14:03:50 CET"

Szybka Odpowiedź