Forum Budowlane » Kuchnie - wystrój i wyposażenie

Problem z wilgocią w kuchni

  • 1 wpisy
  8 grudnia 2012 22:06:04 CET

  Witam

  Po przeprowadzce do nowego mieszkania szybko przekonaliśmy się, że podczas gotowania w kuchni panuje prawdziwy ukrop. Niestety niebawem pojawiły się też ciemniejsze plamy na ścianach. Niedawno zostały zamalowane, ale to nie pomogło, bo już znowu widać wilgoć. Okapu starego nie przenosiliśmy już tutaj, był naprawdę archaiczny. Teraz mamy dylemat, czy okap temu sprosta, pomoże? A jeśli tak, to czy znalazłoby się coś względnie taniego? Powinien zmieścić się w szer. 50-60 cm. Doradźcie, proszę.

  • 28 wpisy
  11 grudnia 2012 16:50:56 CET
  Dobry porządny okap powinien pomóc, to po pierwsze, po drugie sprawdzić wentylację czy nie jest zapchana, zasłonięta etc. Po trzecie w przypadku odnawiania można zagruntować gruntem z polimerami srebra: , utrudni to powstawanie grzyba o co w kuchni w cale trudno nie jest.
  • 15 wpisy
  20 grudnia 2012 20:50:33 CET

  Nie wiem czy to pomoze ale radze szukac okapu ktory ma sensorowe sterowanie, to jest taki okap, ktory sam sie wlaczy w momencie gdy zachodzi potrzeba (ma czujniki) nie polece konkretnego modelu ale wiem ze amiki za kilkaset zlotych maja taka funkcje

 • 19 maja 2013 21:16:03 CEST
  Okap powinien jak najbardziej pomóc, myślę, że można w wymaganym przez was wymiarze znaleźć coś wydajnego i w miarę rozsądnego cenowo. Pozukajcie na porównywarkach.
  • 41 wpisy
  25 czerwca 2013 13:25:21 CEST

  Jak dla mnie ciekawe i wydajne okapy ma Whirpool i Globalo

  W przypadku okapów ważny jest filtr, który decyduje o wydajności sprzętu. Więc jeśli filtr jest dobry, to nie powinno być w kuchni żadnych oparów i wigloci.

  • 9 wpisy
  29 czerwca 2013 17:50:08 CEST

  Ważne jest też samo połączenie okapu - wyciągu z wentlacją. Jak jest źle podłączony albo wentylacja nie jest sprawna, to wtedy wyciąg też nie będzie pracował wydajnie. Czasami jest problem w blokach, jeśli wszystkie mieszkania w jednym pionie mają wspólną wentylację. Stąd dobrze jest mieć okap z funkcją pochłaniania i jak wyżej wspomniano dobry filtr węglowy. Między innymi okapy Globalo, o których już pisano, mają dobry filtry, są ciche i wydajne Można teochę poczytać o sprzęcie ogólnie.

  • 54 wpisy
  16 lipca 2013 12:23:34 CEST
  Wilgoć może wynikać z kilku czynników. Dla mnie w głównej mierze bedzie to neidostateczne ocieplenie pomieszczenia lub właśne ikwestia samego okapu,na tym proponowałbym się skupić.
  • 7 wpisy
  10 czerwca 2014 16:58:01 CEST
  Przede wszystkim trzeba zainwestować w dobrej jakości okap - najprostsze rozwiązanie. Dobrze też zamontować dodatkową wentylację. Trzeba też sprawdzić jak zamontowane są okna bo często to one są winne nadmiernej wilgoci.
  • 4 wpisy
  8 lipca 2014 13:17:13 CEST
  nie jestem wprawdzie ekspertem, ale mieliśmy podobny problem w kuchni - u nas przede wszystkim zawiniła wentylacja - stary okap nie dawał rady przez co ściany ucierpiały... :(( zamontowalismy nowy, solidniejszy okap - trochę kosztował, ale sprawdza się świetnie a w dodatku pasuje designem do odremontowanej kuchni, więc jakoś przymknęliśmy na to oko ;) jeśli macie taki problem to nie słabych okapów - ja polecam globalo (bo taki waśnie mam) ewentualnie whirpool (koleżanka ma i też sobie chwali)
  • 129 wpisy
  8 października 2014 16:39:16 CEST
  Problem może mieć różne podłoże,raz,że jest to kwestia złej szczelnosci okien- tutaj wystarczy zamontować nawiewniki i zniknie problem wilgoci,a dwa słąba wentylacja,najlepiej jeżeli sprawdzi ją kominiarz.

Szybka Odpowiedź