Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

  • 210 wpisy
  10 lipca 2018 17:46:06 CEST
  Grzejniki ścienne przy pompie ciepła to zbrodnia w biały dzień! Wodne ogrzewanie podłogowe oznacza najbardziej wydajny sposób ogrzewania. Promieniowanie cieplne rozchodzi się z dużej powierzchni i tym samym, przy dobrym projekcie i wykonaniu, otrzymujemy wysokie temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności rozgrzewania wody w układzie powyżej 45st. C. Gwarantuje to oszczędnosci w rachunkach i jak najlepszą współpracę z pompą ciepła.
  • 103 wpisy
  18 lipca 2018 14:06:39 CEST
  mazi88 napisał/a: 
  przy pompie ciepła że taniej zaraz padnie argument ale jest droga w zakupie. Tylko trzeba popatrzeć że przy pompie nie mamy kotłowni, komina i miejsca na składowanie opału (a to przecież są koszta w budowie domu o których nikt nie wspomina) Nie trzeba też grzejników na ścianie. też odniżka kosztów.

  Witam,

  Trafna uwaga. Wybór pompy ciepła przed rozpoczęciem budowy domu pozwala na dodatkowe oszczędności wynikające z możliwości pominięcia budowy komina spalinowego oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Nie będzie wymagane również przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie paliwa węglowego oraz nie będzie potrzeby wykonania przyłącza gazowego lub zakupu zbiornika na gaz LPG. Podsumowując, wszystkie wyżej wymienione możliwości oszczędności kosztów wraz z bardzo niskimi kosztami ogrzewania, zobaczyć możemy, że zastosowanie pompy ciepła jest bardzo korzystną i przyszłościową inwestycją. Kolejną zaletą pompy ciepła jest możliwość wykorzystania jej do chłodzenia budynku w sezonie letnim.
  Bardziej szczegółowe informacje o pompach ciepła z rodziny Logatherm można znaleźć na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 103 wpisy
  27 lipca 2018 13:02:32 CEST
  truncate1980 napisał/a:
  Grzejniki ścienne przy pompie ciepła to zbrodnia w biały dzień! Wodne ogrzewanie podłogowe oznacza najbardziej wydajny sposób ogrzewania. Promieniowanie cieplne rozchodzi się z dużej powierzchni i tym samym, przy dobrym projekcie i wykonaniu, otrzymujemy wysokie temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności rozgrzewania wody w układzie powyżej 45st. C. Gwarantuje to oszczędnosci w rachunkach i jak najlepszą współpracę z pompą ciepła.

  Witam,

  Trafna uwaga. Pompa ciepła znacznie lepiej współpracuje z niskotemperaturowym systemem ogrzewania, niż ogrzewanie podłogowe. Istnieje również możliwość zastosowania ogrzewania grzejnikowego zaprojektowanego na niskotemperaturowe parametry pracy. Ogrzewanie podłogowe cechuje się lepszym rozkładem temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od ogrzewania grzejnikowego opartego na zjawisku konwekcji, ogrzewanie podłogowe jest bardziej komfortowe dla człowieka, ponieważ wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa na poziomie głowy. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób posiadających alergię. W tradycyjnym ogrzewaniu grzejnikowym powietrze porusza się wymuszonym ruchem poprzez konwekcję, co może powodować unoszenie się kurzu oraz mikroelementów. Ogrzewanie podłogowe emituje ciepło za pomocą promieniowania.
  Jeżeli są Państwo zainteresowani tematem pomp ciepła, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej:
  W razie pytań lub wątpliwości, pozostaję do dyspozycji.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 192 wpisy
  13 sierpnia 2018 14:16:25 CEST
  Łączenie grzejników z ogrzewaniem podłogowym wynika z obaw, że samo ogrzewanie niskotemperaturowe nie zapewni temperatury komfortu przy dużych mrozach i grzejniki mają pełnić w takim przypadku rolę wspomagania. Ogrzewanie podłogowe może być z powodzeniem jedynym systemem grzewczym, ale tylko w dobrze termoizolowanym budynku o niskich stratach i pod warunkiem właściwego doboru mocy pompy do powierzchni. Nie bez znaczenia jest również sposób montażu rur grzewczych – najlepszą efektywność działania takiego systemu zapewni montaż orurowania w warstwie termoizolacji w postaci np. dobrej jakości styropianu ze specjalnymi wypustkami, które zapewniają trwałe mocowanie rur. Płyty Knauf Therm Floor Heating o współczynniku lambda 0,033 /mK zapobiegają stratom ciepła do elementów konstrukcyjnych budynku i zapewniają prawidłowe ukierunkowanie ciepła do pomieszczenia.
  • 239 wpisy
  16 sierpnia 2018 15:12:35 CEST

  Ważne jest też, że przy instalacji ogrzewania podłogowego można sterować temperaturą w różnych pomieszczeniach! Stosuje się zawory, którymi steruje się poszczególne obiegi grzewcze. W ogrzewaniu podłogowym nie zdają egzaminu termostaty ani żadne inne skomplikowane systemy sterowania z uwagi na dużą bezwładność cieplną tego systemu. Dla uzyskania maksymalnego komfortu cieplnego i bezobsługowego użytkowania kluczowe jest, aby system ogrzewania w domu był od początku odpowiednio zaprojektowany.

  • 53 wpisy
  18 lipca 2019 10:44:06 CEST

  Czy wiesz, że monitoring to nie tylko obserwacja? Monitorowane obiekty cechują się większym bezpieczeństwem mienia. Już sama informacja o tym, iż obiekt jest monitorowany może odstraszyć potencjalnego włamywacza. Jeśli jednak tak by się nie stało, to niewątpliwą zaletą monitoringu na swoim obiekcie jest posiadanie materiału dowodowego dla policji.

  abaks-system


  Ten wpis został zmieniony przez Sylwiap1 w 18 lipca 2019 10:44:46 CEST"
  • 6 wpisy
  30 sierpnia 2019 10:28:07 CEST
  Witam,

  W przypadku budynku o bez dostępu do sieci gazowej warto zastosować powietrzną pompę ciepła. Dzięki szerokiej modulacji mocy grzewczej pompa ciepła będzie mogła idealnie dostosować się do zapotrzebowania na ciepło budynku. Zaletą takiego rozwiązania jest prostszy montaż, bezobsługowa praca oraz brak zanieczyszczeń w okolicy budynku. Powietrzna pompa ciepła może być zamontowana w dowolnym miejscu i nie jest wymagana budowa komina spalinowego. Po wyborze pompy ciepła uzyskamy bardziej komfortowy i bezobsługowy system ogrzewania, który będzie gwarantował niskie koszty eksploatacji. Jest to znacznie bardziej przyszłościowe rozwiązanie.
  Przy okazji zachęcam Państwa do sprawdzenia oferty powietrznych pomp ciepła Junkers-Bosch z rodziny Bosch Compress. W celu doboru oraz montażu odpowiedniego typu pompy ciepła warto skontaktować się z jednym z Autoryzowanych Instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod infolinią o numerze: 801 900 810. Wybrany instalator doradzi wybór najbardziej korzystnego rozwiązania. Więcej informacji o naszych pompach ciepła znajduje się na stronie
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant Junkers-Bosch

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności