Forum Budowlane » Domy Pasywne

pianka poliuretanowa zamiast wełny mineralnej

• 54 wpisy
    24 września 2013 12:03:35 CEST

analizowałem ostatnio temat zatosowania pianki poliuretanowej zamiast wełny mineralnej  w 20 letnim domu szkieletowym, ponieważ  obawiałem się o izolacje wilgociową  i zawilgocenie konstrukcji drewnianej  uważałem że to rozwiązanie będzie lepsze. Problem zaczął się jednak gdy zacząłem liczyć koszty i efektywność tego systemu, znacie jakąś dobrą i tanią firmę? Ile wyjdzie koszt 1 mkw dla ocieplenia porównywalnego do 20 cm wełny mineralnej?

• 8 wpisy
    29 maja 2014 22:00:37 CEST
    Czy ten temat też odnosi się do izolacji dachu? Pytam, bo będę kłaść dachówkę. Polecono mi braasa + izolację. O taką izolację chodziło?
  • 25 czerwca 2014 17:18:52 CEST
    też się nad tym zastanawiałem ale z racji kosztów położyłem wełnę mineralną
    • 755 wpisy
    28 września 2014 18:56:18 CEST
    W domach pasywnych właśnie powinna być wykorzystywana pianka poliuretanowa. Posiadam nawet książkę o tym jakie dom pasywny powinien posiadać założenia i własnie jest zawsze powtarzana pianka poliuretanowa do ocieplenia dachu
    • 4 wpisy
    15 listopada 2016 10:25:56 CET
    Ocieplenie natryskowe doskonale sprawdzi się jako izolacja przed wilgocią, pleśnią i grzybami. Jeśli zastosujemy pianę do ocieplania domu zabezpieczamy także jego konstrukcję drewnianą. U mnie sprawdziła się pianka z

Szybka Odpowiedź