Forum Budowlane » Instalacja wentylacji i klimatyzacji

Klimatyzacja a pompa ciepła

  • 199 wpisy
  30 listopada 2017 16:43:24 CET
  drumcode napisał/a:
  no niekoniecznie - sama pompa ciepła nie da Ci efektu chłodzenia. musisz wyposażyć ją w opcję chłodzenia pasywnego, która jest możliwa przy gruntowych (solanka/woda) i wodnych (woda/woda) pompach ciepła.

  Do pracy w takim trybie przystosowana jest większość systemów grzewczych z gruntową pompą ciepła Vikersonn i jest to powszechnie spotykany wariant chłodzenia płaszczyznowego.

  • 66 wpisy
  2 grudnia 2017 23:13:30 CET

  dzięki za wyjaśnienia. takie rzeczy trzeba mówić ludziom zainteresowanym pompą ciepła. Aby widzieli jakie daje korzyści i nie sugerowali się tylko ceną jaką należy wydać.

  • 220 wpisy
  18 grudnia 2017 23:47:12 CET
  Moduł może współpracować z ogrzewaniem ściennym lub klimakonwektorami. W wielu publikacjach na temat chłodzenia pasywnego można znaleźć informacje, że możemy również chłodzić przez podłogówkę, w praktyce jednak chłodzenie za pomocą ogrzewania podłogowego okazuje się nieskuteczne.
  • 199 wpisy
  4 stycznia 2018 13:52:05 CET
  zdecydowaną zaletą chłodzenia pasywnego jest efektywność energetyczna związana z niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Podczas naturalnego chłodzenia pompa ciepła jest wyłączona. Energię elektryczną pobierają jedynie pompy obiegowe;
  • 68 wpisy
  10 stycznia 2018 12:03:45 CET
  Antek89 napisał/a:

  dzięki za wyjaśnienia. takie rzeczy trzeba mówić ludziom zainteresowanym pompą ciepła. Aby widzieli jakie daje korzyści i nie sugerowali się tylko ceną jaką należy wydać.

  Witam,

   

  Wybór pompy ciepła do ogrzewania przed rozpoczęciem budowy domu pozwala na dodatkowe oszczędności wynikające z możliwości pominięcia budowy komina spalinowego oraz oddzielnego pomieszczenia kotłowni. Przy jednoczesnym zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem będzie możliwość pominięcia również budowy komina wentylacyjnego. Nie będzie trzeba również przeznaczyć dodatkowego pomieszczenia na przechowywanie paliwa węglowego, wykonywać przyłącza gazowego lub kupować zbiornika na gaz LPG. Podsumowując wszystkie wyżej wymienione możliwości oszczędności kosztów wraz z bardzo niskimi kosztami ogrzewania, zastosowanie pompy ciepła jest bardzo korzystną i przyszłościową inwestycją.
  W celu doboru pompy ciepła zachęcam do kontaktu z jednym z autoryzowanych instalatorów, których wyszukiwarkę można znaleźć na stronie . Bardziej szczegółowe informacje o samym produkcie dostępne są na stronie internetowej:
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus

  • 220 wpisy
  11 stycznia 2018 17:46:08 CET
  dodatkowo na prawdę sporo jest obecnie dotacji do oze kierowanych dla osób indywidualnych, więc w grę wchodzi nie tylko nowy dom, ale tez modernizacja starszego
  • 66 wpisy
  16 stycznia 2018 20:25:51 CET
  Coraz więcej informacji jest na temat złej jakości powietrza. Trzeba się popytać u siebie w urzędach czy jest jakieś dofinansowanie np na pompy ciepła.
  • 199 wpisy
  29 stycznia 2018 15:36:38 CET
  z pewnością takie znajdziesz, aczkolwiek wysokość dofinasowania różni się już w danych gminach, więc zdecydowanie trzeba pytac u siebie

Szybka Odpowiedź