Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

pompa ciepła - dofinansowanie

  • 210 wpisy
  23 czerwca 2016 16:16:44 CEST
  Dotacje do 50% na pompę ciepła i wykonanie dolnego źródła udziela np. Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegółowe zasady udzielania dotacji na realizację inwestycji związanych z ochrona powietrza oraz wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej okreslone są w załączniku nr 2 do uchwały nr XVII/365/2011 Rady . Warszawy z dnia roku. Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Biurze Ochrony Środowiska w terminie do 31 maja roku poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji.
  • 239 wpisy
  11 lipca 2016 16:44:05 CEST
  Można też starać się o tzw. zielone kredyty o bardzo niskiej marży na prywatne, zielone inwestycje. Oferują je banki WBK, BGŻ czy BOŚ.
 • 3 sierpnia 2016 13:03:44 CEST

  Witam, a my mamy teraz promocję SPOKOJNA GŁOWA - W cenie pompy dostajesz Program Spokojna Głowa Korzyści z posiadania pompy ciepła z Programem Spokojna Głowa:

  • Uruchomienie urządzenia przez serwis firmy Viessmann 
  • Osobisty konsultant 24h w całym okresie gwarancji 
  • Zdalny monitoring przez pracownika firmy Viessmann 
  • Dodatkowy bezpłatny moduł zdalnego sterowania
  Akcja promocyjna trwa od do roku
  Akcja skierowana jest do osób, które w okresie trwania promocji kupią pompę ciepła z oferty Viessmann u Autoryzowanej Firmy Partnerskiej Viessmann.
  Programem Spokojna Głowa objęte są wszystkie pompy ciepła z oferty Viessmann (powietrzne i gruntowe)
   
  Szczegóły:  

  Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 3 sierpnia 2016 13:04:55 CEST"
  • 239 wpisy
  9 sierpnia 2016 16:19:38 CEST

  vikersonn w letniej promocji daje 10% rabatu między innymi na pompy ciepła z modułem WIFI i panele fotowoltaiczne

  • 97 wpisy
  1 września 2016 09:27:02 CEST
  Witam,

  W sprawie dofinansowania zakupu pompy ciepłą polecam zwrócić się do samorządu gminy lub powiatu, w którym znajduje się budynek. Dofinansowanie można również uzyskać w Wojewódzkich Funduszach Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Wspierają one wszystkie działania proekologiczne, takie jak wymiana źródła ciepłą lub termomodernizacja budynku zgodnie z kryteriami ustalonymi przez zarząd danego województwa.
  Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
  Pozdrawiam,
  _______________________________
  Konsultant marki Buderus
  • 66 wpisy
  8 września 2016 17:06:22 CEST
  Z wypytywaniem w urzędach to jest jakaś zwróciłem się w tej sprawie do profesjonalnej firmy Biomar. Panowie mi dokładnie wszystko wyjaśnili jak jest z dofinansowaniami, jaki koszt i jakie ogniwa najlepsze będą u mnie na dachu. Nie bez powodu posiadają certyfikat uczciwości. Dzięki nim zdecydowałem się na instalację fotowoltaiczną wykonaną właśnie przez nich i jestem bardzo zadowolony. Rachunków za prąd już nie mam praktycznie w ogóle :>
  • 210 wpisy
  8 września 2016 17:08:48 CEST

  -10% na pompy ciepła z modułem WIFI, panele fotowoltaiczne, ogrzewanie podłogowe, rekuperację z wentylacją i chłodzeniem oraz kotłownię z instalacją wody CWU obecnie daje vikersonn

  • 239 wpisy
  23 września 2016 15:43:45 CEST
  Ustawa o odnawialnych źródłach energii spowodowała, że branża fotowoltaiki szykuje się do dynamicznego rozwoju. Liczba instalacji służących do produkcji energii słonecznej może rosnąć nawet o 50 proc. rocznie. Sprzyjać temu będą oferty finansowe przedsiębiorstw zakładające ratalną spłatę wysokich kosztów instalacji w comiesięcznych rachunkach.
 • 26 września 2016 11:17:10 CEST
  Tak, ale debata w tym wątku dotyczy instalacji opartych o pompy ciepła. Sprawdzajcie Regionalne Programy Operacyjne, bo trwają nabory na inwestycje związane z montażem m. in. pomp ciepła. Co ciekawe, nie wszędzie powietrzne pompy ciepła wchodzą w zakres dofinansowania - to wydaje się być ciekawsze - dlaczego akurat one są wykluczane z programów.
  • 210 wpisy
  4 października 2016 12:29:43 CEST
  i z tego co się zapowiada, to w kolejnych latach również zdecydowanie faworyzowane przy dofinasowaniach będą pompy gruntowe
  • 597 wpisy
  4 października 2016 15:15:47 CEST
  Bo dofinansowuje się rzeczy które nie schodzą a mają się ich wyzbyć. Po drugie bo pompy powietrzne nie wszędzie spiszą się dobrze.
 • 5 października 2016 11:37:32 CEST

  A słyszeliście o nowym programie w Stolicy? Warszawa ma dotacje na instalacje oparte na OZE:

   

  • Pompy ciepła – wykorzystują ciepło z gruntu, powietrza lub wód gruntowych do podgrzewu . lub ogrzewania pomieszczeń
  • Kolektory słoneczne – mogą zaspokoić nawet do 60% ogólnorocznego zapotrzebowania na ciepło
  • Panele fotowoltaiczne – wytwarzają prąd ze słońca
  Tutaj nie pominięto powietrznych!
   
  Pomagamy w wypełnianiu wniosków i załatwianiu formalności!
   
  Dla zainteresowanych, więcej informacji na naszych profila na Facebooku
  • 239 wpisy
  12 października 2016 16:56:22 CEST
  i to jest bardzo dobra wiadomość! to jest dotacja z nfośigw? czy prosument? czy jeszcze coś innego?
 • 21 października 2016 11:10:48 CEST
  To są dotacje z Urzędu Miasta Warszawa
  • 239 wpisy
  24 października 2016 20:38:21 CEST

  Od w Urzędzie . Warszawy można składać wnioski o bezzwrotną dotację na montaż odnawialnych źródeł energii. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 40 proc. kosztów kwalifikowanych. Biuro Ochrony Środowiska Urzędu . Warszawy podaje, że program jest adresowany nie tylko do osób fizycznych, ale także . wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców. Budżet programu to 2,5 mln zł.

 • 10 kwietnia 2017 09:51:30 CEST

  Witam ponownie!

  Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach pojawiła się informacja o naborze do programu SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji”. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane będą od 15 do 26 maja 2017 roku.

  Kwota dotacji, wynosi 25 % kosztów zadania, a udzielenie dotacji możliwe jest wyłącznie na:
  -kotły opalane paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniające wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
  -kotły opalane biomasą (kotły na pellet), spełniające wymogi 5 klasy, wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012
  Program dodatkowo przewiduje dofinansowanie na zabudowę systemów grzewczych z udziałem odnawialnych źródeł energii służących do podgrzewu ciepłej wody użytkowej (pompy ciepła, kolektory słoneczne)

  Pozdrawiam !

 • 5 maja 2017 14:16:52 CEST

  Witam !

  Na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pojawiła się informacja nt. Programu Priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza na terenie Dolnego Śląska poprzez likwidację kotłów stałopalnych starej generacji oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń z procesu energetycznego spalania, głównie pyłów PM2,5 i PM10 na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w wytwarzaniu energii cieplnej. Wnioskodawcami programu są jednostki samorządu terytorialnego (JST) lub ich związki z terenu województwa dolnośląskiego, natomiast beneficjentami końcowymi osoby fizyczne lub wspólnoty mieszkaniowe.

  Dofinansowanie obejmuje likwidację lokalnych źródeł ciepła zasilanych paliwami stałymi lub biomasą poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii takich jak: kolektory słoneczne, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, przydomowe elektrownie wiatrowe. Dodatkowo dla budynków wielorodzinnych istnieje możliwość dofinansowania podłączenie budynków do lokalnej/miejskiej sieci ciepłowniczej, czy wymiany kotła na paliwa stałe lub biomasę charakteryzującego się parametrami co najmniej jak dla kotłów 5 klasy.

  Maksymalne wsparcie finansowe w formie pożyczki z możliwością umorzenia części kapitału wynosi do wysokości 50 % kosztów kwalifikowanych zadania, przy czym maksymalnie dla domu jednorodzinnego 20000 zł, dla mieszkania w bloku wielorodzinnym 4000 zł.

  Pozdrawiam !


  Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 8 maja 2017 11:32:37 CEST"
  • 12 wpisy
  14 marca 2018 12:43:09 CET
  Warto wybrać też dobrą i uczciwą firmę z doświadczeniem która zajmie się montażem pompy ciepła, akurat tutaj możemy pomóc na ActiveClima bo to właśnie nasza specjalizacja.
 • 14 marca 2018 14:32:06 CET
  ActiveClima napisał/a:
  Warto wybrać też dobrą i uczciwą firmę z doświadczeniem która zajmie się montażem pompy ciepła.

  Witaj, tak, zdecydowanie dobra firma wykonawcza to połowa sukcesu! W dzisiejszych realizach ważne są również certyfikaty i upoważnienia do wykonywania pewnych czynności. Warto mieć tego świadomość...

   

  Popatrzmy na powietrzne pompy ciepła: Wielu inwestorów nie ma świadomości, że urządzenia SPLIT mocy ponad 10 kW wymagają założenia tzw. karty produktu i regularnych kontroli szczelności, które musi wykonać odpowiednio przygotowana osoba, ze stosownymi uprawnieniami i narzędziami. 

  Z instalacyjnej praktyki wynika, że mniej błędów da się zrobić po stronie wodnej, niż po stronie chłodniczej. Właśnie w przypadku MONOBLOKÓW jest większe prawdopodobieństwo, że instalacja będzie pracowała dłuższy czas. W SPLITACH układ chłodniczy wykonuje instalator a w MONOBLOKACH fabryka...


  • 210 wpisy
  10 lipca 2018 17:43:11 CEST
  Programem dofinansowania odnawialnych źródeł energii zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Warszawie. Jeśli jest się więc mieszkańcem województwa mazowieckiego, to można liczyć na sfinansowanie instalacji systemów fotowoltaicznych, a mianowicie ich zakupu i montażu.

 • 12 lipca 2018 15:25:17 CEST
  truncate1980 napisał/a:
  Programem dofinansowania odnawialnych źródeł energii zajmuje się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Warszawie. Jeśli jest się więc mieszkańcem województwa mazowieckiego, to można liczyć na sfinansowanie instalacji systemów fotowoltaicznych, a mianowicie ich zakupu i montażu.

  Zgadza się, choć nie tylko w mazowieckiem. Jak już jednak jesteśmy przy tym województwie to warto dodac, że to województwo jako pierwsze ogłosiło, że nabory do programu Czyste Powietrze rozpoczną się zaraz po zakończeniu szkoleń z mieszkańcami! To dobra wiadomość!

  • 239 wpisy
  25 lipca 2018 09:45:07 CEST

  Rządowy program Czyste Powietrze, w przypadku już istniejących domów jednorodzinnych, przewiduje głownie finansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne bądź pompy ciepła

 • 25 lipca 2018 14:37:36 CEST
  drumcode napisał/a:

  Rządowy program Czyste Powietrze, w przypadku już istniejących domów jednorodzinnych, przewiduje głownie finansowanie wymiany źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (węgiel lub biomasa), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne bądź pompy ciepła

  Witajcie, dopowiem jeszcze, że dodatkowo finansowanie w przypadku istniejących budynków obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych, dachów, stropodachów i podłóg na gruncie; docieplenie ścian wewnętrznych, wymianę okien i drzwi na energooszczędne, montaż instalacji wewnętrznych ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, w tym montaż zaworów z głowicami termostatycznymi, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, a także zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, wśród których są kolektory słoneczne i mikroinstalacje fotowoltaiczne (OZE finansowane tylko w formie zwrotnej).

Szybka Odpowiedź