Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

• 6 wpisy
    25 kwietnia 2015 22:31:39 CEST

Mam nadzieje,  że niepowtarzam się z wątkiem. Potrzebuje dobrej rady w zakresie nabycia pieca. Chodzi mi o ten piec     Mam zamiar palić eko groszkiem. Czy ktoś ma taki kocioł z duo podajnikiem ?. Jaka rada ? Opinia ?

• 6 wpisy
    25 kwietnia 2015 22:32:29 CEST
    Niestety nie pojawia się link.. i jak tu prosić o radę ???
    • 5 wpisy
    16 sierpnia 2017 23:31:25 CEST
    Na dzień dzisiejszy polecam kotły EII PELLETS na pelet, bo sama się ubiegam na dotację na ten kocioł. Po pierwsze są to kotły z certyfikatem ecodesign, to znaczy, że są przebadane pod względem emisji i prądu przez jednostkę akredytowaną (laboratorium). Daje poczucie, że kupuje się solidny piec, o którego bardzo ciężko u innych producentów. Spotkałam się z informacjami, czyli z papierami typu, że kocioł posiada oświadczenia przebadania kotła jedynie pod kątem prądu, a emisji już nie, albo odwrotnie. Dzięki temu certyfikatowi, mam pewność, że nikt nie podważy mojego zakupu i nie będę musiała przez "X" lat wymieniać kotła (bo chcemy go użytkować najdłużej jak się da). Pali się w nim peletem, więc jest to ogrzewanie jak najbardziej eko. Każdy worek paliwa jest odpowiednio oznaczony (klasa peletu). Pelet mieści się w granicach norm jeżeli chodzi o produkcję pyłów podczas spalania, a ogrzewanie nim domu przyczynia się do emisji niższej ilości smogu. Cena peletu jak patrzyłam jest porównywalna do węgla, a przy tym "użytkowanie" tej biomasy jest czystsze, lżejsze i eko. Podaję stronkę na której można porównać sobie ceny różnych paliw: Kostrzewa ma na pewno niezawodny serwis. W razie jakiś wątpliwości służą pomocą. Skoro od 2020 roku w Polsce nie zainstaluje się w domu kotła piątej klasy, tylko te z certyfikatem, więc jednak chyba warto zainwestować w coś długoterminowego i być może droższego. Po co wydawać pieniądze dwa razy na zakup kotła skoro można kupić raz i coś lepszego. W mojej rodzinie są dwa kotły tej firmy i dlatego idąc po śladzie widzę same plusy jego zakupu. Wsio
    • 18 wpisy
    18 października 2017 12:31:36 CEST

Akurat jeżłei chodiz o wybór odpowiedniego typu ogrzewania do naszego domu jaki samego pieca, to chętnie pomożemy oraz doradzimy na naszej stronie Piecco, gdzie wszystko jest dokładnie opisane, warto zerknąć :)

Ten wpis został zmieniony przez Piecco w 18 października 2017 12:31:49 CEST"

Szybka Odpowiedź