Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

pekniecie szyby wewnetrznej okna w 3 miesiace po z

  • 2 wpisy
  2 marca 2007 19:50:21 CET
  Prosze mi odpowiedziec na pytanie co moglo byc przyczyna pekniecia szyby wewnetrznej w szybach zespolonych okna plasikowego w 3 miesiace po jego zamontowaniu przez ekipe zajmujaca sie tymi pracami na firmy montujacej okno nie chce uznac reklamacji twierdzac ze to wada szyby a nie zlego montazu mi podpowiedziec gdzie moge sie zwrocic z o pomoc w tej emerytem i nie stac mnie na kupno nowej szyby do widoczne jest od gornego rogu nad klamka okna do srodka szyby z przesunieciem dolnej czesci szyby na zewnatrz okna o ok 1 szyby okna to ok 1,5x1,5 m
  • 14 wpisy
  5 marca 2007 15:39:22 CET
  Witam, trudno mi bez dokładnych oględzin okna stwierdzić co mogło być przyczyną pęknięcia szyby. Jeżeli firma montująca okna przedstawiła opinię, że przyczyną pęknięcia szyby jest jej wada fabryczna (być może na etapie produkcji szyba została w jakiś sposób naruszona, co spowodowało jej późniejsze pęknięcie), wówczas powinien się Pan zwrócić bezpośrednio z reklamacją do producenta okien (ewentualnie punktu handlowego), który sprzedał Panu okna. Po otrzymaniu takiej reklamacji i stwierdzeniu faktu zastosowania wadliwej szyby producent zobowiązany jest do jej wymiany. Zakupione przez Pana okna objęte powinny być poza tym jeszcze gwarancją, co zobowiązuje producenta do usunięcia wszelkich zawinionych usterek.
  • 5 wpisy
  15 maja 2007 19:24:11 CEST
  Najbardziej prawdopodobne jest to że związane było z pracą ramy oraz skrzydła w ościeżnicy. Tutaj można powiedzieć ze winę ma: zły montarz, niska jakość profila, brak (bardzo niska jakosc) wzmocnień, ew złe zamontowanie okuć (w teh sprawie radze zapoznać się czy wyroby wykonywane przez pana firme posiadają jakies aprobaty/certyfikaty, aktualne rzecz jasna.). Do tego mogły dojść takie czynniki jak warunki pogodowe (niska wysoka, temperatura, wilgoć ew ciągłe działanie silnego wiatru lub przeciągi) Uchylone skrzydło mogło także pod Pana nie obecność "klapnąć" pod wplywem silnego podmuchu wiatru (podciśnienie w domu) lub pod wpływem przeciągu co mogło być także bezpośrednią przyczyną
  • 488 wpisy
  18 maja 2007 04:34:39 CEST
  Proszę człowiekowi nie robić piany z mózgu i nie wypisywać bzdur!

  Podane przez Pana objawy świadczą o niewątpliwej wadzie. Przyczyny mogą być dwie:
  1. Wadliwie wykonana rama okienna, tj. oszklenie zamontowano bez wymaganych szczelin dystansowych. Wtedy jest to wina dostawcy okna.
  2. Wadliwie wykonany montaż okna, tj. bez szczelin na ruchy termiczne ościeżnicy. Wtedy jest to wina montującego okno.
  Niezależnie jednak od tego, za jakość usługi odpowiada montujący okno - chyba, że sam Pan je kupił przed montażem - wtedy odpowiada sprzedający.
  W pierwszym przypadku proszę koniecznie na piśmie zareklamować tę usługę do montującego - także na piśmie.
  W drugim przypadku (jeśli okno Pan zakupił sam), trzeba taką samą reklamację złożyć (na piśmie) w sklepie.

  Jeżeli którykolwiek nie odpowie w terminie 14 dni lub odrzuci reklamację, natychmiast trzeba skierować się do rzeczoznawcy o wydanie opinii technicznej: kto zawinił. Proszę nie obawiać się kosztów takiej opinii, gdyż jej koszt będzie Panu zwrócony przez winowajcę. Jeśli nadal odmówi usunięcia wady i zwrotu kosztów opinii technicznej, proszę sprawę kierować do sądu. Wtedy wszystkie poniesione koszty będą zasądzone wraz z dalszymi np. adwokata czy odszkodowania.
  Pana winy tu nie ma.
  Biorąc pod uwagę doświadczenia producentów okien, raczej błąd leży po stronie montującego - chyba, że kupił Pan okno najtańsze i u początkującego producenta.


  BAZA DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

Szybka Odpowiedź