Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

Odnowa i zabezpieczenie, balkonu i tarasu

  • 2 wpisy
  29 sierpnia 2016 18:43:49 CEST

  Witam,
  jestem nowy na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.
  Tak jak w temacie usiłuję odnowić balkon i taras (balkon znajduje się nad tarasem). Jednak łatwiej bedzię rozpatrzyć każde z osobna.
  Balkon od strony dolnej zaczyna kruszeć w rogach[1,2] i zaczyna z niego odchodzić farba, od strony wieszchniej był "zabezpieczony" folią w płynie (taką co daje się pod płytki). Pomyślałem że najlepszym wyjściem na stronę dolną, bedzie wyczyszczenie i odkucie spekanej cześci. Nastepnie wywiercić otwory i wbić w nie jakieś pręty ( uzbrojić) miejsce którę będe naprawiał zaprawą. Pytanie- czy dobrze myślę czy jest lepsze rozwiązanie? oraz czy moglibyście coś polecić, coś trwałego w miare taniego :) ?
  Strone górną balkonu już zaczołem oczyszczać z foli. Znajomy polecił mi środek z firmy sika- sikafloor 400, sam też poczytałem o tym trochę i się zdecydowałem. Cały balkon zacząłem szlifować aby materiału poszło jak naj mniej. Jednak po zdarciu foli w niektórych miejscach pokazały się ubytki posadzki. Drobne [3] i mniej drobne[4,5,6] . I w tym momecie pojawiają się kolejne pytania - czy istnieje jakaś opłacalna metoda pozbycia się drobnych ubytków? czy one zginą pod posadzką ( planuję 2 może, 3 warstwy jak wystarczy jedna puszka)? jak pozbyć się tych wiekszych ubytków? oraz czy dobrym wyjściem do zabezpieczenia połoczenia, miedzy posadzką a okówką jest środek sikaflex 11 fc?
  Połowa drogi za nami :), teraz taras jest bardzo spekanny, w wielu miejcach i przez całą długość ( w okolicach środka), grubości pekeć dochodzą do 1 cm.[7,8,9] Podczas zimy czy długotwałych deszczów, woda dostaje się do pomieszczenia pod nim ( pomieszczenie przechodnie nieogrzewane- ganek). Taras również był "ratowany" folią w płynie, jednak na prużno. Planuję nad tarasem zrobić przydaszenie i położyć , jednak czy jest to dobrym pomysłem przy tak zniszczonej płycie tarasu? Ewentualnie jak zabezpieczyć, aby nie kapało mi na głowe jak ubieram kurtkę? Z ciekawości, czy dobrym rozwiązaniem w takim wypadku jest posadzka poliuretanowa (wiem że nie nadaje się na tarasy które są zbudowane nad pomieszczeniami ogrzewanymi jednak takowe nie jest jednak nie ma w nim tak niskiej teperatury jak na zewnątrz) ? jak powstrzymać pękniecia? czy dobrym pomysłem jest układanie płytek na takich pęknieciach?
  Pozdrawiam Andrzej
  htt
  ps://
  dspace.c
  om/filegroup
  /q5rvXJOaZBMEATcwUiL3E0JKMqalO6j%
  2BRm4eQEYUPJogMpV6pKqy9aBqvsHR
  jq6j4ilU2EcM3ls
  (musiałem podzielić link z zdjeciami, ponieważ mi go nie chciało poprawine zapisać-7 ostatnich linijek)


  Ten wpis został zmieniony przez a1801 w 29 sierpnia 2016 19:03:38 CEST"
  • 584 wpisy
  16 października 2016 13:06:15 CEST
  Możesz użyć hydroizolacji, która dodatkowo zte pęknięcia zamaskuje. Co do materiału na taras dobrze też wybrać odpowiednio grube płyty tak jak są w linii Presstone Pozbruk, a dodatkowo zabezpieczone przed złymi warunkami środkiem Nano
  • 541 wpisy
  28 lutego 2017 19:42:30 CET
  To może jakieś nowe pokrycie jak Linea Platynova jeżeli chcesz ją zabezpieczyć to jeszcze masz środki od Pozbruk Uniwersal czy Reduktor
  • 584 wpisy
  16 kwietnia 2018 21:48:01 CEST
  Na balkonie lepiej będzie zastosować płyty tarasowe, jednak Pozbruk zadbał o szeroki wybór modeli w linii Presstone, także możesz sobie dokładnie sprawdzić czy jest coś ciekawego do zastosowania w twoim przypadku a jeżeli nie to kostki dekoracyjne również są fajną opcją
  • 2 wpisy
  17 kwietnia 2018 13:53:42 CEST
  serio??? nie ma, na tym forum czegoś takiego jak ban? ile kasy dostajecie za taką reklamę? Pozburk to jedyna firma produkująca coś takiego? ich produkty są niezastopione? Prosiłem o metodę a nie o durną reklamę jednego produktu w 3 postach. Który ni jak ma się rozwiązania mojego problemu. Jest tylko jednym z rozwiązaniem czym wykończyć. Ja jak widzę tak nie udolną reklamę to specjalnie omijam takie firmy, mam nadzieje że więcej czytelników tak robi.

Szybka Odpowiedź