Forum Budowlane » Projekty domów

ARN Mokka 2 (DOM RS1-78)

• 3 wpisy
    14 grudnia 2016 11:44:01 CET

Witam,

Poszukuje osób, które budują, zbudowały albo rozważają projekt ARN Mokka 2. Chętnie poznam też opinie innych osób na temat tego domu. Wstępnie wybraliśmy właśnie Mokkę.

Budżet jakim będziemy dysponowali to około 280 tys. PLN. W tej kwocie chcemy postawić niewielki dom parterowy dla 4 osobowej rodziny w średnim standardzie wykończenia.

Posiadamy już działkę (powierzchnia ok. 900m2, wymiary szer. 25m x dł. 36m).

Założenia i realia w czasie poszukiwania projektu:
    - dom parterowy z dachem dwuspadowym, bez garażu, o powierzchni użytkowej około 100m2,
    - regularna prosta bryła,
    - salon + 3 sypialnie (dom dla rodziny 2+2),
    - CO+CWU: kotłownia - ogrzewanie paliwo stałe + pompa ciepła powietrzna do grzania wody w sezonie letnim,
    - salon z kominkiem (kominek dla przyjemności nie jako ogrzewanie dlatego szukaliśmy rozwiązania gdzie w jednym kominie będą podłączone dwa kanały dla pieca CO i kominka),
    - oddzielne pomieszczenie WC,
    - musimy ponieść koszty wykopania studni i zrobienia przydomowej oczyszczalni/szamba,

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące samego projektu, jak i realności jego budowy w zakładanym budżecie.
    A może ktoś mógłby zaproponować alternatywne projekty spełniające powyższe warunki.
    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam!

• 54 wpisy
    14 grudnia 2016 15:06:50 CET
    jestem w trakcie budowy innego domu, chętnie podzielę się doświadczeniami, jestem na etapie stan surowy otwarty, stan ten kosztował mnie 120 tys zł razem z projektem i adaptacją
    • 3 wpisy
    14 grudnia 2016 15:09:44 CET

A jak nazywa się projekt domu, który Pan buduje?

• 54 wpisy
    14 grudnia 2016 15:14:54 CET
    ZA Dom w Pensylwanii 1- lustrzane odbicie
    też chce wydać około 280 tys, mam 2 wersje kosztorysu i raczej się zgadza
    • 54 wpisy
    14 grudnia 2016 15:16:06 CET
    mam trochę zdjęć to umieszcze..
    • 3 wpisy
    14 grudnia 2016 15:30:10 CET
    Fajny projekt. Ja zdecydowałem się na dom parterowy chcąc ograniczyć koszty, ale wciąż trudno mi określić ile tak naprawdę uda mi się zaoszczędzić w stosunku do projektów domów piętrowych. Na pewno odpadają schody i instalacje są prostsze, ale z kolei parterówka to np. większa powierzchnia stropu.

Zapytam też jakie planuje Pan ogrzewanie w tym domu, oraz czy buduje Pan sam czy zleca wykonawstwo firmom.
    • 54 wpisy
    14 grudnia 2016 20:50:53 CET
    zlecam poszczególne prace ekipom, generalnie teraz do stanu surowego wybrałem jedną. Chciałem by jedni i Ci sami zrobili dom od fundamentu po dach. Pomysł ok, ale okazało się , że cieśle to podwykonawcy - inna ekipa, więc można śmiało uzgodnić ekipę na dach oddzielnie. Tak jak w projekcie będę miał ogrzewanie na gaz, kominek bez płaszcza, w projekcie są jeszcze solary, ale na razie ich nie planuje, bo nie wiem czy starczy kasy.....
    Podłączenie do gazu jest blisko więc koszty są do zaakceptowania. Może coś tam sam zrobię... w tym domu. ale niewiele:-)
    • 1 wpisy
    10 stycznia 2017 19:28:30 CET
    Hej my też z żonką będziemy budować mokke mamy już projekt i komin z co jak i kominek będą razem domek fajny rozmieszczenie pomieszczeń jest fajne duża przestrzeń jak dla nas w sam raz jak ktoś ma pytania mój e-mail markiz61@ tel 510329560
    • 1 wpisy
    2 lutego 2017 09:02:45 CET
    Witam ja od kwietnia ruszam z budowa domku mokka2 lustrzane odbicie, zmienilem sobie na strop drewniany, daje dachowke ceramiczna, a buduje z bloczkow h+h, mam juz wszystkie kosztorysy okna z roletami elekt 13tys, wiezba dachowa 11 tys bo dolaczylem jeszcze wiata na autko po szerokosci domu, za caly material na postawienie lacznie z betonem dachowka 45tys + 11 wiezba + 13 okna + 50 tys robocizna licze na postawienie w stanie sirowym zamknietym 130tys bo wiadomo cos zawsze dojdzie, a ogolnie chcem sie zamknac ze wszystkim do 300tys zobaczymy :-)

Szybka Odpowiedź