Forum Budowlane » Dachy, rynny, roboty dekarskie

blacha czy blachodachówka?

• 5 wpisy
    25 marca 2007 22:40:51 CEST
    co lepsze - blacha z "rąbkiem" ;-) czy blachodachówka?
    bardziej podoba mi się zwykła blacha, bo mój dom będzie miał nowoczesną stylistyke więc ta blacha lepiej pasuje.
    Co jest bardziej funkcjonalne (małoobsługowe :) ), trwalsze i ekonomiczne?
    • 42 wpisy
    10 kwietnia 2007 19:00:34 CEST
    Zdecydowanie blacha na rąbek. I zdecydowanie z materiałów jednororodnych / stopowych (miedź lub tytan-cynk). Będzie to funkcjonalne (sprawdzona przez stulecia technologia mocowania na haftry/klamry), trwalsze (unika sie przebić i przewierceń przez arkusz blachy) i ekonomiczne (patyna jest lepsza od wszelkich kolorowych powłok) rozwiązanie.
    Lista zalet (w tym stylistycznych) jest długa, co ma swoje odbicie również w cenie materiału i wykonawstwa....
    • 27 wpisy
    15 sierpnia 2008 16:33:45 CEST
    ostatnio z mezem robilismy "remont" dachu,ktory byl pokryty papą.
    Zdecydowalismy sie na blachodachowke, ladnie wyglada, narazie nic sie z nia zlego nie dzieje, niska cena, porzadna ekipa kladzaca blachodachowke i przede wszystkim ladnie sie prezentuje, a za nim "cos"zlego sie z nia stanie to musi minac ddduuuzzzo lat bo rzeczywiscie nie ma to jak dachowki;-)
    • 540 wpisy
    9 kwietnia 2019 13:03:29 CEST
    Jeżeli blachodachówka to ja jednak pozostałbym przy propozycji od Braas, czyli wersjach panelowych Decra oraz Quadro dostępnych dodatkowo w 4 wersjach kolorystycznych w tym Quadro stworzona została na profilu płaskim.
    • 243 wpisy
    20 kwietnia 2019 16:25:40 CEST
    Ja postawiłem na blachodachówkę panelową od Braas i ze swojej strony zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na modele Decra i Quadro które wyróżniają się pięknym wykończeniem, dostępne są w szerokim wyborze kolorów i co ważne także zastosowanych zabezpieczeń.
    • 160 wpisy
    10 czerwca 2019 10:18:34 CEST
    Co do dachu to ja poszedłbym w ceramikę, a jeżeli chodzi o wybór modelu to ze swojej strony polecam zwrócić uwagę na dachówkę płaską Turmalin bądź Rubin13 V dwa najbardziej cenione modele przez osoby które się zdecydowały bo są pięknie wykończone, do tego odpowiednio zabezpieczone i wyróżniają się najniższą porowatością oraz nasiąkliwością.
    • 6 wpisy
    17 czerwca 2019 13:00:59 CEST

Bardzo modna teraz stała się własnie blacha trapezowa. Ludzie na rożne sposoby sobie kombinują. Kolorami, kształtem, fakturą. Gdyby ktoś chciał również tak zaszaleć to zapraszam do zapoznania się z nowoczesnymi możliwościami zastosowania stali nierdzewnej na stronie Firmy Nova Trading.

Ten wpis został zmieniony przez klaudii w 17 czerwca 2019 13:02:32 CEST"

Szybka Odpowiedź