Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

• 1 wpisy
    19 stycznia 2017 15:57:31 CET

Czyste spalanie wegla czy to w ogole możliwe patrząc na to co dzieje się w większych miastach zaczynając od stycznia gdy scisnie mroz i akurat nie wieje?

• 20 stycznia 2017 10:24:49 CET

Witam !

Czyste spalanie to przedewszystkim kotły węglowe wysokiej 5 klasy, spełniające wymogi dyrektywy ECOdesign, już niedługo nie będzie można kupić słabyszch 3i4 klasy. Jednak najważniejsze i to od tego powinno się zacząć to jakość węgla spalanego w tych kotłach. Niedawno pojawiła się informacja, że w końcu zostaną wprowadzone normy dotyczący jakości sprzedawanego węgla, więc być może za jakiś czas powinniśmy odczuć poprawę nie tylko w miastach, ale i okolocznych miejsowościach.

Pozdrawiam !

• 207 wpisy
    20 stycznia 2017 16:38:09 CET
    to trochę takie oszukiwanie samego siebie. termin "czyste spalanie" to jak "uczciwy złodziej". żadne spalanie nie jest czyste, szczególnie w porównaiu do odnawialnych źródeł energii
    • 41 wpisy
    20 stycznia 2017 19:16:06 CET
    czyste spalanie to spalanie pelletu.
    • 18 wpisy
    22 stycznia 2017 16:22:07 CET

Pellet z odpadów drewnianych spala sie bez wydzielania toksyn. Dlatego sądzę że jest to dobry zamiennik węgla.

• 23 stycznia 2017 22:15:51 CET
    andrzej0801 napisał/a:

Pellet z odpadów drewnianych spala sie bez wydzielania toksyn. Dlatego sądzę że jest to dobry zamiennik węgla.

Witam ponownie !

Pellet nie jest wolny od wad ponieważ podczas spalania również powstaje emisja pyłów do atmosfery, ale zaletą jest niewątpliwnie zerowy bilnas CO2. Kupiony dobrej jakości pelet to dla użytkownika przede wszystkim mniej czasu spędzonego podczas czyszczenia i konserwacji swojego kotła. Warto zwrócić uwagę czy zakupiony pelet jakościowo spełnia normy ENplus lub EN ISO 17225-2, które zapewniają, że został on wykonany w 100% z naturalnych odpadów drzewnych takich jak strużyny i trociny. 

Pozdrawiam !

• 41 wpisy
    23 stycznia 2017 22:26:28 CET
    tylko taki dobrej jakości pellet trzeba znaleźć, aby mieć pewność zadowolenia. Znajomi sobie chwalą pellet ze strony
    • 4 wpisy
    27 stycznia 2017 15:12:05 CET
    To możliwe. Sam spalam czysto bo mam kociol z podajnikiem i dobry ekogroszek od sztygar – parametry w porządku i nieduze zużycie. A dym pojawia się tylko przyz rozpalaniu. Komerka widze ze dym jest przeroczysty wiec na pewno nie podlaczam się do procerederu produkcji smogu. Ja to dopiero początek. Gdyby wszyscy tak spalalai nie byłoby problemu na horyzoncie.
    • 4 wpisy
    30 stycznia 2017 15:52:19 CET
    No wlasnie i oto chodzi. Nalezaloby ludzi prawem zobowiazac w dość krótkim okresie czasu do wymiany pieca na kociol na ekogroszek. Zresztą sa już jakies doplaty, nawet 75 % kosztów można uzyskac od urzędu. A do splania dobrego ekogeoszka np. Sztygara nikt już nie zmusi. Niestety glupi lud kupuje byle taniej jakies badziewia i wszyscy na tym cierpia a przecież oddychamy wszyscy tym samym powietrzem.
  • 3 lutego 2017 10:00:32 CET
    wulkan napisał/a:
    No wlasnie i oto chodzi. Nalezaloby ludzi prawem zobowiazac w dość krótkim okresie czasu do wymiany pieca na kociol na ekogroszek. Zresztą sa już jakies doplaty, nawet 75 % kosztów można uzyskac od urzędu. A do splania dobrego ekogeoszka np. Sztygara nikt już nie zmusi. Niestety glupi lud kupuje byle taniej jakies badziewia i wszyscy na tym cierpia a przecież oddychamy wszyscy tym samym powietrzem.

Witam !

Oczywiście zgadzam się, ludzie myślą bardzo pobieżnie, ale żyjemy w takich czasch w których oszczędza się na wszystkim. Gdyby nie było możliwości kupienia mułu za 200zł/tonę to by nikt go nie kupował. Ale niestety jest ogólnodostępny, więc nie ma co się dziwić że rodzina wiążąca koniec z końcem pali tym na co ją stać. Sama wymiana kotła to nie wszystko, trzeba jeszcze popracować nad edukacją ekologiczną ludzi.

Pozdrawiam !

• 50 wpisy
    1 marca 2017 11:55:14 CET
    andrzej0801 napisał/a:

Witam,

Podczas spalania pelletu do otoczenia wydzielają się spaliny porównywalne do spalania konwencjonalnych paliw. Przyjmuje się, że pellet może uchodzić za ekologiczne paliwo, ponieważ uznaje się, że emisja CO2 podczas jego spalania jest w przybliżeniu równa potrzebnej ilości pochłanianego CO2 w trakcie wzrostu biomasy, jaka jest wykorzystywana do jego produkcji.
    Przy okazji, jeżeli zastanawiają się Państwo nad wyborem kotła na pellet, zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Buderus. Wszystkie informacje o kotłach dostępne są na stronie internetowej:
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

• 13 marca 2017 10:28:18 CET

no dobrze a co jeszcze w zaletach ma pellet oprócz ekologii?

• 41 wpisy
    15 marca 2017 20:52:29 CET
    na pewno pellet nie brudzi kotłowni tak jak węgiel, nie pyli. Podczas spalania powstaje bardzo mało popiołu, który dodatkowo można wykorzystać jako nawóz w ogródku.
    • 50 wpisy
    24 kwietnia 2017 11:28:25 CEST

Witam,

Do odpowiedzi udzielonej przez Antek89 można jeszcze dodać, że pellet sprzedawany jest w szczelnych, suchych opakowaniach o wadze 15 lub 25 kg. Dzięki temu przewożenie i składowanie paliwa jest znacznie prostsze, czystsze oraz wygodniejsze. Opakowanie z pelletem jest dodatkowo zabezpieczone przed zawilgoceniem.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,

• 25 kwietnia 2017 09:16:10 CEST

Witam !

Zgodzę się, pelet to najbardziej skompresowana forma energii pochodzenia drzewnego o wysokiej wartości opałowej. Dodatkowo jest materiałem łatwym w transporcie i składowaniu, a przede wszystkim dozowanie i zasilanie systemu grzewczego przebiega w sposób automatyczny, co zapewnia komfort użytkownika.

Pozdrawiam !

• 5 wpisy
    16 sierpnia 2017 23:13:36 CEST
    Pelet podczas swojego spalania emituje niski wskaźnik zanieczyszczeń do atmosfery. Nowoczesne kotły z certyfikatem ecodesign są najlepszymi kotłami obecnie narynku. Kazdy z nich jest przebadany pod kątem emisji zanieczyszczeń jak i prądu. Ich użytkowanie jest zatwierdzone przez certyfikat właśnie ecodesign przez Unię Europejską. W razie kontroliemisji zanieczyszczeń możemy być spokojni, że nie zostaniemy ukarani mandatem, bo wszystko odbywa się w wymaganych warunkach.
    • 5 wpisy
    16 sierpnia 2017 23:20:13 CEST
    Ja właśnie dostałam dofinansowanie na taki kocioł, który zakupiłam od firmy Kostrzewa. Jestem bardzo zadowolona z dofinansowania jak i z samego kotła. O pelecie można dużo powiedzieć i w sumie czy ma on wady?? Powinni dofinansowywać teraz ekologiczne wie ;-P
    • 41 wpisy
    22 sierpnia 2017 22:52:59 CEST

dla mnie dużym plusem jest również możliwość zamówienia pelletu przez internet na z dostawą do domu z gwarancją jakości towaru. Dzięki czemu mam pewność że nie będę miał problemów podczas grzania w domu.

• 25 sierpnia 2017 17:43:35 CEST
    ale kupując przez net to jest taniej itp są jakieś korzyści z takiej formy zakupu ?
    • 11 wpisy
    26 sierpnia 2017 11:45:46 CEST
    Ja kupuje pellet od tego samego producenta ,już kilka lat. Mam gwarancje ciepła i czystości w domu i kotłowni
    • 192 wpisy
    1 września 2017 17:06:49 CEST
    czyste spalanie? tutaj jesteśmy jeszcze daleko w tyle za taką Japonią chociażby. tam stawia się na czyste technologie węglowe
  • 3 września 2017 21:06:44 CEST
    okart70 napisał/a:
    ale kupując przez net to jest taniej itp są jakieś korzyści z takiej formy zakupu Witam!
    Witam! Pellet firmy Stelmet - Olimp oraz Lava może Pan zakupić online w sklepie internetowym Zamawiając w ten sposób pellet oszczędza Pan czas i ma pewność, że dostanie dostarczony pod wskazany adres w terminie.
    Andrzej Wysocki
    eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

• 47 wpisy
    6 września 2017 14:25:25 CEST
    Dobrej jakości pellet to jedna sprawa, ale trzeba mieć też dobry kocioł (spory wybór oferuje Sas Busko), który jest przeznaczony do jego spalania, tylko wtedy to spalanie będzie efektywne i czyste.
  • 14 września 2017 16:31:11 CEST

no tak wtedy sprawność pieca jest na najwyższym poziomie jak mamy dobrej jakości pellet i piec

• 11 wpisy
    2 października 2017 13:22:49 CEST

My myślimy o zainstalowaniu zbiornika na gaz płynny. Słyszałem że to jest czyste spalanie , co myślicie na ten temat?

Szybka Odpowiedź