Forum Budowlane » Wykańczanie ścian

  • 1 wpisy
  18 kwietnia 2017 15:05:00 CEST

  Witam
  mam dość duży okój ok 4x 4,3m. Chcę go pomalować w kolorach szarości i bieli. Szara ściana będzie tłem dla mebli białych połyskujących, na ścianie obok będzie biała lub kremowa cegła, przeciwległa ściana mebli również szara oraz ostatnia ściana z oknem podobnie w odcieniu cegły + sufut. Nie chcę zupewnie białego koloru i zbyt ciemnej szarośći. Które kolory najlepiej współgrałyby w tych tonacjach?

  • 2 wpisy
  19 kwietnia 2017 12:12:49 CEST
  Witam.

  Odcienie bieli i szarości będą prezentowały się czysto i nowocześnie i wizualnie zwiększą przestrzeń pomieszczenia. Jeśli chodzi o szarości to proponuję 2 odcienie: pierwszy to SZARY PLATYNOWY (Akrylit W), drugi to szczególnie popularny POPIELATY ZEFIR. Druga propozycja charakteryzuje się dużo lepszymi właściwościami od standardowych farb, jest odporna na zabrudzenia, na szorowanie oraz przyjazna dla alergików. Jeśli chodzi o kolor biały to polecam KORONKOWĄ BIEL z palety DEKORAL FASHION.
  Wszystkie kolory w odcieniach szarości możesz znaleźć tutaj:


  W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

  Pozdrawiam,
  Ekspert Dekoral.
  • 1 wpisy
  31 maja 2017 14:04:53 CEST
  Szukam pomysłu na pomalowanie salonu. Jest słoneczny, ma ok. 18 metrów, 2 duże okna + drzwi balkonowe. Z tej strony zachodzi słońce. Jak powinniśmy pomalować pomieszczenie? Meble są zdecydowanie nowoczesne...
  • 2 wpisy
  31 maja 2017 17:43:09 CEST
  Jeśli pomieszczenie jest przestronne i dobrze oświetlone, to możecie zastanowić się nad połączeniem dwóch kolorów - jednego mocniejszego koloru pierwszoplanowego oraz drugiego, który będzie pełnił rolę tła. W nowoczesnych wnętrzach świetnie sprawdza się połączenie lazurowego szantunga (na ścianie, na którą pada światło słoneczne - vis a vis okna, bądź za meblościanką) oraz delikatnej szarości na pozostałych ścianach - np. popielaty zefir. Jeśli szukacie cieplejszego i bardziej kobiecego koloru, to ciekawym rozwiązaniem będzie użycie amarantu zamiast turkusu - np. mus jagodowy, magiczny fiolet bądź malinowa alcantra. Amaranty i fiolety bardzo dobrze prezentują się również w połączeniu z delikatnymi beżami - np. mleczna pianka, letni świt, bawełniany puch, puszytsty flausz itp. Wiele zależy od Waszych preferencji kolorystycznych, bo najważniejsze, żebyście czuli się dobrze we wnętrzu własnego mieszkania. :-)

Szybka Odpowiedź