Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Ogrzewanie na podczerwień

• 18 wpisy
    26 października 2017 20:53:50 CEST

Znalazłąm artykuł na temat tego ogrzewania, jego wydajności i zaczęłam się zastanawiać jak ono by się sprawdziło u mnie w domu. Czy ktoś z Was ma u siebie w domu zastosowane ogrzewanie elektryczne na podczerwień? Czy jest ono wydajne, jak wygląda realizacj od projektu do wykonania, jakie są koszty takiego ogrzewania i najważniejsze jesteście zadowoleni?

• 6 wpisy
    27 października 2017 12:30:20 CEST
    Witam wszystkich na forum. Oczywiście tutaj wiele zależy od samego projektu ja i poziomu izolacji, natomiast w praktyce ogrzewanie elektryczne jest niestety dosyć kosztownym rozwiązaniem.
    • 20 wpisy
    30 października 2017 19:26:27 CET
    Enegen napisał/a:
    Witam wszystkich na forum. Oczywiście tutaj wiele zależy od samego projektu ja i poziomu izolacji, natomiast w praktyce ogrzewanie elektryczne jest niestety dosyć kosztownym rozwiązaniem.

Pozwolę sie nie zgodzić z takim stwierdzeniem. Wszystko zależy od samego typu ogrzewania, domu i rozwiązania wentylacji. Jednoznaczne stwierdzenie, że prąd jest drogi to raczej zbyt mocne stwierdzenie. Znam ludzi, którzy mają domy ogrzewane prądem i nie narzekają. Jeden znajomy ma dom chyba 110 m2, szkielet drewniany, ocieplony PIRem i nie narzeka na rachunki. Ma co prawda jeszcze kozę w mieszkaniu ale to nie jest główne urządzenie grzewcze u niego. Znajoma ma domki na wynajem a właściwie to taki szeregowiec. 5 domków wynajmuje w 6 sami mieszkają. Tam nie ma kominków, nie ma innego ogrzewania niż właśnie panele na podczerwień Eco Partner (polski producent). Wynajem domków to ich sposób na życie więc optymalizacja zysku jest dla nich istotna i jak widać opłaca im się takie ogrzewanie. Bardzo wygodne i bezpieczne. 

• 6 wpisy
    6 listopada 2017 09:47:56 CET
    Wentylacja swoja drogai to równeiż ma znaczenie, natomiast wkwestii tego aby w naszym domu ciepło trzymało dłużej i przy tym zużywać mniej opału jest dobra izolacja zewnętrzna i wewnętrzna to absolutna podstawa. Ogrzewanie elektryczne jest bardzo drogie, co do tego pełna zgoda.
    • 5 wpisy
    9 listopada 2017 20:55:46 CET
    Ale w czym ta drogość ogrzewania się przejawia? Sama instalacja ogrzewania jest bardzo prosta. Każdy elektryk podłączy grzejnik/panel do prądu bez dużych kosztów. A samo urządzenie też jakoś specjalnie drogie nie jest. To nie pompa ciepła która potrafi kosztować i 30 tysięcy. Więc gdzie to ogrzewanie jest bardzo drogie?
    • 2 wpisy
    10 listopada 2017 10:54:02 CET

Znajomi w zeszłym roku przeprowadzili gruntowny remont pensjonatu nad morzem .Przeanalizowali róznego typu ogrzewania i zdecydowali się na elektryczne.Z tego co mówili koszt instalacji jest dużo tańszy,obsługa bardzo do kosztów ciężko narazie nam porównać,bo dopiero pierwszy okres grzewczy im się zaczął.

• 22 wpisy
    22 listopada 2017 11:16:56 CET
    W takim razie czekamy na opinię odnośnie kosztów już po zakończonym sezonie grzewczym, koniecznie daj znać. tak swoją drogą to jaka powierzchnia grzewcza wchodzi tutaj w grę?
    • 18 wpisy
    30 listopada 2017 20:32:03 CET

Przeglądałam ofertę wspomnianej tu firmy i muszę przyznać, że mnie zaciekawiła. Oni nie tylko wykonują instalacje ale są również producentem paneli grzewczych. Dodatkowo mają oni na swej stronie scany rachunków i dzięki temu człowiek ma pojęcie o wysokości rachunków. Muszę przyznać, że nie są one straszne tak jak wszyscy je przedstawiają. 

• 1 wpisy
    11 grudnia 2017 15:38:39 CET
    Ogrzewanie na podczerwień to ja kojarzę raczej z magazynów. Tam je widziałem i świetnie się sprawdzały. Przy halach wysokich na 11 i więcej metrów takie panele ogrzewały miejsce pracy pracowników magazynu a nie powietrze nad głowami. Na górze (w koszu na wózku) było chłodniej niz na dole. Ciekawe, że teraz dostosowali to rozwiązanie do użytku domowego. Pewnie już nie wyglądają tak, jak te magazynowe. Technika idzie do przodu :)

Szybka Odpowiedź