Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Dobry ekogroszek - gdzie kupić?

• 996 wpisy
    6 grudnia 2017 00:25:45 CET

Musze dokupić kilka ton dodatkowego ekogroszuku, jednak szukam sprawdzonego dostawcy gdzie będę mógł uzyskać wysokokaloryczny opał bez dużych ilości miału. Możecie mi kogoś polecić lub ewentualnie odradzić? 

• 375 wpisy
    7 grudnia 2017 00:46:55 CET
    Na pewno mogę odradzić Ci ekogroszek z niesprawdzonych źródeł ponieważ już raz się na tym przeciąłem i miałem ogromne problemy z kotłem oraz musiałem zużyć praktycznie 2x więcej opału niż to byłoby potrzebne gdybym wybrał dobry ekogroszek ...
    • 456 wpisy
    11 grudnia 2017 01:03:06 CET
    Moim zdaniem powinieneś zajrzeć do oferty Hurtowni KGM. Mają dobrej jakości ekogroszek o wysokiej wartości opałowej, który generuje niewielkie ilości popiołu. Co ważne to jest on tworzony z węgla pochodzącego z polskich kopalń. Poddawany dwuetapowej obróbce mechanicznej oraz co ważne zerową spiekalnością.
    • 116 wpisy
    29 grudnia 2017 11:35:54 CET
    Popieram słowa poprzednika, jeśli nie szukasz najtańszego i co za tym idzie słabego opału to sprawdź ofertę Hurtowni KGM. odpowiednio przygotowana frakcja z niewielką ilością miału. Z resztą wszystkie dane możesz sprawdzić na ich stronie internetowej. Myślę, że będziesz zadowolony ale o tym trzeba się przekonać "na własnej skórze"
    • 50 wpisy
    2 stycznia 2018 11:02:14 CET

Wybor KGM to strzal w dziesiatke wedlug mnie. Ich ekogroszem zawsze ma odpowiednie uziemienie, niską wilgotność opału oraz  bardzo wysoką wartością opałową  29,8 MJ/kg (sam uzywam ekogroszku Gold) co pozwala osiągnąć dowolną temperaturę w kotle nawet przy oszczędnym użytkowaniu paliwa. Jednak tak jak pisze moj poprzedmik, nie da się o tym przekonać jedynie z samych opinii.

Ten wpis został zmieniony przez heos22 w 2 stycznia 2018 11:07:53 CET"
    • 996 wpisy
    15 stycznia 2018 10:42:46 CET
    No to przekonaliście mnie! W sumie sprawdziłem i ceny mają dość ok, więc raczej nie będę na tym stratny. Liczę, że dostawa opału będzie sprawnie bo już mi się trochę zapas kończy :)

Szybka Odpowiedź