Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

Dobry ekogroszek - gdzie kupić?

• 1129 wpisy
    6 grudnia 2017 00:25:45 CET

Musze dokupić kilka ton dodatkowego ekogroszuku, jednak szukam sprawdzonego dostawcy gdzie będę mógł uzyskać wysokokaloryczny opał bez dużych ilości miału. Możecie mi kogoś polecić lub ewentualnie odradzić? 

• 566 wpisy
    7 grudnia 2017 00:46:55 CET
    Na pewno mogę odradzić Ci ekogroszek z niesprawdzonych źródeł ponieważ już raz się na tym przeciąłem i miałem ogromne problemy z kotłem oraz musiałem zużyć praktycznie 2x więcej opału niż to byłoby potrzebne gdybym wybrał dobry ekogroszek ...
    • 612 wpisy
    11 grudnia 2017 01:03:06 CET
    Moim zdaniem powinieneś zajrzeć do oferty Hurtowni KGM. Mają dobrej jakości ekogroszek o wysokiej wartości opałowej, który generuje niewielkie ilości popiołu. Co ważne to jest on tworzony z węgla pochodzącego z polskich kopalń. Poddawany dwuetapowej obróbce mechanicznej oraz co ważne zerową spiekalnością.
    • 220 wpisy
    29 grudnia 2017 11:35:54 CET
    Popieram słowa poprzednika, jeśli nie szukasz najtańszego i co za tym idzie słabego opału to sprawdź ofertę Hurtowni KGM. odpowiednio przygotowana frakcja z niewielką ilością miału. Z resztą wszystkie dane możesz sprawdzić na ich stronie internetowej. Myślę, że będziesz zadowolony ale o tym trzeba się przekonać "na własnej skórze"
    • 171 wpisy
    2 stycznia 2018 11:02:14 CET

Wybor KGM to strzal w dziesiatke wedlug mnie. Ich ekogroszem zawsze ma odpowiednie uziemienie, niską wilgotność opału oraz  bardzo wysoką wartością opałową  29,8 MJ/kg (sam uzywam ekogroszku Gold) co pozwala osiągnąć dowolną temperaturę w kotle nawet przy oszczędnym użytkowaniu paliwa. Jednak tak jak pisze moj poprzedmik, nie da się o tym przekonać jedynie z samych opinii.

Ten wpis został zmieniony przez heos22 w 2 stycznia 2018 11:07:53 CET"
    • 1129 wpisy
    15 stycznia 2018 10:42:46 CET
    No to przekonaliście mnie! W sumie sprawdziłem i ceny mają dość ok, więc raczej nie będę na tym stratny. Liczę, że dostawa opału będzie sprawnie bo już mi się trochę zapas kończy :)
    • 229 wpisy
    22 stycznia 2018 12:07:39 CET

Zajrzałam na ich stronę internetową i naprawdę wygląda to obiecująco (szczególnie jeżeli chodzi o parametry jakościowe) może również parę ton zamówię na próbę.

Ten wpis został zmieniony przez Bartek33 w 6 lutego 2018 08:49:25 CET"
    • 171 wpisy
    3 lutego 2018 23:57:13 CET

No to dawaj znać bo chętnie poznam również Twoja opinie na ich temat. Ja na ten moment "odpukać" jestem mile zaskoczony i zadowolony, że KGM poszło przede wszystkim w jakość tym bardziej że ceny nie porażają klienta. Mają ode mnie tak jak juzz wspomniałem dużego plusa!

Ten wpis został zmieniony przez heos22 w 4 lutego 2018 00:03:39 CET"
    • 1129 wpisy
    19 lutego 2018 12:49:08 CET
    Witam :)
    Już zamówione 2 tony ekogroszku Gold workowanego są u mnie w kotłowni. Dostawa była na czas i mogłem liczyć na miły kontakt. Co do samego opału widać na pierwszy rzut oka wyższą jakość i po tym, że zostają niewielkie ilości popiołu. Na razie daje ocenę 5/5 ale jeszcze zostało pół sezonu :)
    • 12 wpisy
    14 marca 2018 12:40:46 CET
    Najlepiej będzie jeżeli porównasz oferty lokalnych dostawców, składów opału i będziesz wiedział jak kształtują się ceny oraz dowiedz się jakie są opinie co do jakości ekogroszku czy pelletu. Dopiero potem zamów, inaczej możesz być po prostu rozczarowany.

Szybka Odpowiedź

Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności