Forum Budowlane » Tarasy, balkony, loggie

Przebudowa tragicznego tarasu nad garażem na taras wentylowany

• 2 wpisy
    8 maja 2018 12:29:04 CEST
    Od jakiegoś czasu mamy w końcu możliwość zbudowania tarasu gwarantujucego komfort oraz dobre wykonanie nawet niespecjalnie dla fachowcòw - mowa o tarasie wentylowany. Nic tylko się cieszyć bo w naszym klimacie do niedawna , zrobić porządnie taras to był majstersztyk.
    Przechodząc do sedna...
      Jestem posiadaczem domu z tarasem 40m2 nad garażem .
    Chciałbym z obecnego nieszczęsnego tarasu zrobić taras wentylowany .
    Z tego co sprawdziłem w opisach tego tarasu, rzekomo można ów taras zrobić , nie meczac się jak to było do tej pory w zrywanie wszystkich warstw i wykonywaniu ich na nowo . Spotkałem się z opisem że po nałożeniu warstwy hydroizolacyjnej ( np: membrany EPMD ) na obecną wadliwą lub wadliwe warstwy tarasu , mamy zapewnione sulces i możemy się już cieszyć z nowego nieprzekającego tarasu.
    Powiem szczerze że chciałbym żeby tak było ale mam pewne obawy.
    Jak patrzę na mój obecny taras
    Gołym okiem widać błędy zarówno konstrukcyjne jak i robocze.
    Powierzchnia tarasu jest nie równa , spadek jest zrobiony że środka tarasu ..są 2 spadki idące że środka do prawego i lewego boku , brak dylatacji i nie wiadomo co jeszcze. Chciałbym to wykonać samemu tak jak należy tzn.

1. Skucie betonu do płyty konstrukcyjnej
    nowego betonu .
    spadku 2%
    odpowiednich dylatacji
    5. Utworzenie warstwy paraizolacyjnej
    6. Warstwa termiczną że styroduru xps 10cm
    dociskowa 6 cm wraz z siatką zbrojeniowe
    8. Hydroizolacja - membrana epdm
    9.płyty tarasowe
    10. System okapników...

Ale przy powierzchni tego tarasu 40m2
    Koszta wynoszą odpowiednio ( nie policzyłem jeszcze drobnych rzeczy )

beton na płytę około 1400 zł
    budowlana pvc 2 warstwy po 42m2  = 115 zł
    3. 40m2 styroduru xps 10cm = 1680 zł
    4. Folia budowlana pvc 42m2 = 55zł
    cementowa 5-6cm = 500 zł
    6. Siatką zbrojeniowa = 430 zł
    Membrana epdm 6m x = 3070 zł
    7.płyty tarasowe na 40m2 = 5000 zł
    8. System profili i okapników = 2600 zł

Co daje mi kwotę ponad zł że wszystkimi materiałami wyjdzie ponad , robocizny nie liczę bo chciałem to samemu porządnie zrobić, ale przy kosztach jakie  wychodzą nie wiem czy nie lepiej rzucić w to granatem ?

Jeśli ktoś potrafi mnie przekonać że utworzenie nowej warstwy hydroizolacyjnej na istniejące warstwy załatwi sprawę , niech spróbuje mnie przekonać odpowiednimi argumentami , bo wiedząc co woda szukające ujścia potrafi zrobić , śmiem lekko powątpiewać.

Jeśli możecie mi coś podpowiedzieć żeby zmniejszyć koszty ale żebym za rok nie musiał wszystkiego zrywać to proszę o poradę.

Szybka Odpowiedź