Forum Budowlane » Projekty domów

Projekt domu z myślą o przyszłości

 • 29 maja 2019 12:23:12 CEST

   

  Witajcie, 

  dzisiaj trochę o podstawach, czyli o tym, jaki projekt domu wybrać, by był energooszczędny i dostosowany do tego, by w przyszłości spełnić oczekiwania i być gotowym na nowe technologie. 

  Jedną z kluczowych decyzji, przed jakimi staje inwestor planując budowę domu jest wybór projektu. Powinien on być dostosowany przede wszystkim do potrzeb przyszłych domowników oraz wymagań działki, na której ma stanąć dom. Wybierając projekt domu z pewnością warto kierować się również przyszłymi kosztami jego użytkowania. Stanowią one bowiem główne obciążenie rodzinnego budżetu.
  Szacuje się że 2/3 kosztów związanych z utrzymaniem domu to wydatki ponoszone na jego ogrzewanie. Dlatego już na etapie wyboru projektu domu warto postawić na rozwiązania, które ograniczą straty ciepła z budynku i jego zapotrzebowanie na energię.
  Więcej w kolejnym materiale firmowego bloga Viessmann na stronie głównej

  Pozdrawiam!


  Ten wpis został zmieniony przez Konsultant Viessmann w 29 maja 2019 12:26:10 CEST"
  • 172 wpisy
  17 czerwca 2019 10:43:28 CEST

  To prawda, że budowę energooszczędnego domu rozpoczyna się tak naprawdę już na etapie projektu. Najlepiej, by miał prostą bryłę, zbliżoną do sześcianu i pozbawioną elementów konstrukcyjnych, jak balkony czy podcienia, gdyż są one źródłem mostków termicznych. Takie budynki o nieskomplikowanych kształtach są łatwe w ocieplaniu, a solidna warstwa termoizolacji to podstawa energooszczędnego domu.

Szybka Odpowiedź