Forum Budowlane » Finanse i formalności

dom 35m2, antresola z tarasem ?

  • 1 wpisy
  3 lipca 2020 02:36:29 CEST

  Szczerze mówiąc to z chęcią wynagrodzę finansowo pomoc niż już czytać tę różne wypociny w necie gdzie im więcej czytam tym mniej rozumie.

  Wiem, że taki budynek mogę potem przekształcić w domek jednorodzinny pod warunkiem, że architekt zrobi do niego plan, jest on zbudowany zgodnie ze sztuką budowlaną, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zezwala na usytuowanie na działce zabudowy jednorodzinnej. Wtedy wszystko jest legalne, mogę mieszkać i jest OK. Poniższe nieścisłości dotyczą głównie tematów mieszkania przed podjęciem powyższych kroków.
  Zanim przejdę do tematu zacznijmy od samego domu do 35m2 na zgłoszenie. I od tego zacznę pytanie:

  Pytanie nr 1: W necie czytam że wystarczy zgłosić i budować zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania tzw budynek rekreacji indywidualnej (letniskowy lub budynek gospodarczy) w którym nie mogę mieszkać całorocznie, z kolei później gadam z gościem, który zgłosił budowę altany całorocznej i może w niej mieszkać, z kolei idę potem pogadać z architektem, który najpierw mówi że mogę zrobić wszystko, po czym później w dalszej części mówi że mogę sobie sam budować co chce ale nie dostanę nr budynku i nie mogę mieszkać w takim budynku, w efekcie oferuje mi plan za 4-5tys zl. po czym mówi że po co budować na zgłoszenie a potem przekształcać, lepiej z pozwoleniem na budowę i wyjdzie tyle samo finansowo...
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić po kolei na chłopski rozum żeby nikt mnie nie ciulal i żeby te przepisy, które czytam były dla mnie zrozumiałe?

  Pytanie nr 2: Czy posiadając budynek 35m2 na zgłoszenie nie posiadając nr lub posiadając numer prognozowany mogę legalnie w nim mieszkać. Bo widzę że nie ma problemu z podłączeniem prądu, kanalizacja i ogrzewanie własne (szambo i kominek). Lub inaczej zadając pytanie kiedy mogę mieszkać (sezonowo/całorocznie) w takim domku a kiedy nie mogę mieszkać.

  Pytanie nr 3: Czy w budynku w/w tworząc antresole mogę zrobić taki myk, żeby zrobić antresolę na całej powierzchni z tym faktem że byłaby ona przedzielona. To znaczy 2/3 przestrzeni otwartej nie przedzielone ściankami jak w definicja antresoli natomiast w 1/3 postawić ściankę z oknem i drzwiami balkonowymi i byłby to tzw. wewnętrzny taras gdzie zamiast okien wychodzących na pole byłyby otwory zamykane jedynie na opuszczane rolety. Czy taka opcja byłaby dalej pełnoprawna antresola?

Szybka Odpowiedź

 
 
 
Obecni eksperci
Agnieszka Skałowska
Projektowanie i aranżacja wnętrz
Systemy alarmowe i telewizja przemysłowa
Domy prefabrykowane, szkielet stalowy
Finanse i formalności