Forum Budowlane » Ogrzewanie domu i mieszkania

jaki piec centralnego ogrzewania,paliwa stale

• 65535 wpisy
    3 maja 2007 23:42:47 CEST
    ProszE o pomoc w wyborze pieca takiego co spali wszystko od drewna po wegiel -dobrze zeby mial automatyke i cene do 4,000 tys. dom jest nowo budowany okolo 240 m piwnica+ parter i pietro. prosze o podpoeiedz jakiej firmy , interesuje mnie grzanie wody z tego pieca, czy mozna zamiast rurek metalowyh montowac rurki plastikowe czy sa bezpieczne hydraulik mnie namawia a ja sie boje, Jakie dobrac grzejniki jakiej firmy , Z calego serca dziekuje ketrzynianka
    • 11 wpisy
    6 maja 2007 00:53:49 CEST
    W takiej cenie, to chyba trudno będzie coś dobrego wybrać.
    Proszę rzucić okiem na tę stronkę:
    • 6 wpisy
    14 maja 2007 13:43:10 CEST
    Witam Pani Ireno!
    Jest wielu producentów takich kotłów. Na przykład, na znajdzie Pani odpowiedni kocioł – również ceny.
    Nowy dom, rury plastikowe – zakładam, że planuje Pani „schować” rury w posadzkach i ścianach. Zazwyczaj maksymalna temperatura pracy takich rur wynosi 90 st C. Przekroczenie maksymalnej temperatury wody grzewczej (90 st C) może spowodować, że instalacja „rozsypie” się.
    Praktycznie jedynym ograniczeniem stosowania rur plastikowych jest maksymalna temperatura pracy – w instalacji z kotłem na paliwo stałe instalacja grzewcza powinna być odpowiednio zabezpieczona przed jej przekroczeniem. W kotłowni proponowałbym zastosowanie rur miedzianych (przy kotle), natomiast rozprowadzenie instalacji w budynku z rur plastikowych.

Grzejniki – może Pani zastosować praktycznie każdy rodzaj grzejników. Jednak, grzejniki powinny być dopuszczone przez producenta do stosowania w układach otwartych – warunek gwarancji. Mogą to być np. grzejniki żeliwne ().

Pozdrawiam

Szybka Odpowiedź