Forum Budowlane » Stolarka okienna i drzwiowa

• 65535 wpisy
    25 października 2006 23:48:52 CEST
    Dzień dobry
    Mamy duży problem. Otóż w zeszłym tygodniu mieliśmy wymieniane okna. W wyniku nieporozumienia między nami a firmą zamówiliśmy nakładki na parapety i zamontowano je nam. Niestety kiedy zainstalowano nam okna i nakładki okazało się, że między oknem a parapetem powstała przerwa ok. 5 cm ( która została „zamurowana”), oraz szerokość nakładek nie może być szersza niż starego parapetu (zamówiliśmy nakładkę 25 cm aby móc zabudować kaloryfer, a mamy ok. 18cm). Na obecną chwilę w związku z tym nieporozumieniem chcielibyśmy ściąć stare parapety i zamontować nowe ( szersze) co umożliwiłoby nam także zniwelowanie wyżej opisanej przerwy. Pytanie nasze jest następujące. „ Czy operacja wymiany parapetów nie naruszyłaby ( uszkodziła) nowo wstawionych okien” Dodam jeszcze że mieszkamy w ok. 30 letnim wieżowcu z płyty. Bardzo prosimy o szybką odpowiedź. Pozdrawiamy serdecznie Aneta i Andrzej
    P.S. Dodatkowo podam mój nr GG jeśli by miał pan do nas jakieś dodatkowe pytania odnośnie tej sprawy. 7712493
    • 14 wpisy
    26 października 2006 16:21:53 CEST
    Demontaż betonowego parapetu przy zamontowanym oknie może być trudny do wykonania. Przy zachowaniu jednak dużej ostrożności jest to mozliwe. Najprostrzym rozwiązaniem wydaje się zainstalowanie nowego, szerszego parapetu na ten istniejacy. Wymagałoby to jednak wcześniejszych oględzin przez montażystów.
    • 2 wpisy
    7 lutego 2008 23:45:29 CET
    Co należy zrobic jeżeli firma montująca drzwi plastikowe, zamontowała mi drzwi balkonowe poniżej balkonu i w taki to sposób zostały zatkane otwory odprowadzające wodę? proszę o pomoc !Piasc na GG 1759334 i na SKYPE De3!cyk
    • 1 wpisy
    16 kwietnia 2008 02:31:35 CEST
    przestrzegam przed firma Techno Dom z Siemianic kolo Slupska
    przedstawiciel wojciech martyn reklamowal u mnie w domu!!! profil 5 komorowy zamontowano mi profil 3 komorowy a umowe tak spreparowal ze nie ma w niej nic o komorach!!!Od roku walcze z ignorancja ilu ludzi firma oszukala w ten sposob
    Takich trzeba karac i eliminowac...
    kopec
    • 122 wpisy
    14 września 2008 18:11:30 CEST
    Włos się jezy na głowie, jak się czyta o nieuczciwości firm

Szybka Odpowiedź